Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 kérdés: mikortól alakul ki...

2 kérdés: mikortól alakul ki a kutyák (gazdit) védő ösztöne? Kutyaovi tapasztalatok?

Figyelt kérdés

tudom 2 eléggé más fajta kérdést tettem fel, bocsi:)


kutyaoviról: hova járattad, mennyi idős korától, mennyi ideig, te hogy érezted magad, miket csináltatok, miket tanult? mennyivel váltak könnyebbé a kutyás mindennapok? köszönöm


2010. dec. 10. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 1.kérdésre válaszolnék: Ezt nem lehet pontosan megmondani valamelyik kutyánál 1 évesen, valamelyiknél meg 2-3évesen.
2010. dec. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
am. staffom van
2010. dec. 10. 17:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Ivarérés után már kezd benne kialakulni. :) Amíg kölyök, addig ne is várj tőle ilyeneket. :)
2010. dec. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kutyaovi (utolsó vagyok). Nekem nem jött be. Én egy alkalommal voltam ott, inkább megvárom amíg a kutyám 8-9 hónapos lesz aztán utána járok suliba vele.
2010. dec. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp járj vele kutyaoviba! Ez nagyon fontos! Addig én se tudtam mennyire fontos, míg el nem mentem oda.


Amúgy az enyém 8 hónaposan megvédett engem. :)

2010. dec. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem jártam rendszeresen oviba vele, mert rendszeresen dolgozni mentünk egy idősebb kutyámmal. Tehát a kölyök és az idősebb együtt volt vezetve. Tömegközlekedve jutottunk el a telepre majd haza.

Mindent megtanult, és más kutyákkal is sokat találkozott.

A védőösztön már egészen pár hónapos korban kialakul.

Legalábbis ennél a fajtánál. ( Dogo Canario )

Ők már három hetes korukban is csúnyán összeakaszkodnak a tesókkal.


Amikor az én kutyám négy hónapos volt, a kollégám mondta hogy fogjam pórázra, és ültessem le a lábam mellé. ( kiképző volt )

Először egy rongyal kezdett bohóckodni vele. Szépen elkapta és engedte hogy a kiskutya kitépje a kezéből. Mondta hogy ha szól akkor engedjem el a kutyát. Hírtelen elkapta a nadrágom szárát, meg a kabát újam és rázni kezdte a kollégám. Nekem bíztatni kellett a kölyköt, és totál bepöccent a kicsi. Majd elkezdett rohanni a srác, és mondta hogy engedjem el. A kutya alig nőtt ki a földből, de bezavarta a srácot a portára. ( kollégám röhögve futott be a portára ) Persze direkt berohant, hogy növelje az önbizalmát.


Szerintem a kutya ovi nagyon jó dolog. Vidd csak bátran.

2010. dec. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!