Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákat zavarja a világítós...

A kutyákat zavarja a világítós nyakörv?

Figyelt kérdés
Olyan nyakörvre gondolok, ami pirosan villog vagy világít. Azt tudom, hogy a csillingelős nyakörvtől megőrülnek. De világítóstól is?
2010. dec. 11. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Az enyémke még sohasem panaszkodtak miatta.
2010. dec. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
A vörös színt nem látják, ergó nem. Más színnél már lehet, pl kék, sárga, fehér mindeképpen kerülendő.
2010. dec. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem, a vöröst ugyanúgy látják, csak sárgásnak, tehát ugyanolyan zavaró, mint bármelyik másik szín.

Én is gondolkoztam ilyen nyakörvön, amit tuti ne csinálj, az a villogás, attól biztos kikészülnek a kutyák.

2010. dec. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem látja, hogy villog, ha a nyakán van.
2010. dec. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hogy ne látná...?! :D Ha vak, persze. :D
2010. dec. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha a nyakszirtjén van, miért zavarná? Hátrafelé nem lát.Te pedig látod.
2010. dec. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintetek nem látja, hogy a feje mögül, és két oldalról, illetve a feje alól a talajt körülötte és az ő fejét is megvilágítja? Még a szemét is eléri a fénye. Láttatok már ilyen nyakörvet? Ha valaki zseblámpával világít rátok hátulról, akkor észre sem veszitek, vagy mi? Pedig ilyenkor a nyakatok alól nem is világít semmi.

Egyébként zavarja a látásban, pont azért, mert a közelében, nagyon pici körben megvilágítja a talajt, a távolabbi dolgok pedig ezért automatikusan nehezebben kivehetők, mert így működik a szem biológiája.

2010. dec. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam olyan nyakörvet, amelyiken egy kütyü világított, ha arra gondoltok, hogy csak egy kis helyen világítana a nyakörve. Na de a fény minden irányban szétterjed, nem csak hátrafelé, nem irányított fénysugár, mint egy reflektor (na most jót röhögtem, ahogy elképzeltem, hogy egy fénynyaláb lövell a kutya nyakából a csillagok felé :D). Ugyanaz a helyzet, mint előbb írtam.
2010. dec. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem vegyél egy minőségi fényvisszaverő kutyamellényt. Ha viszel magaddal biciklilámpát vagy zseblámpát, akkor pillanatok alatt megtalálod vele. Én nyakörv híján embernek valót teszek rá, ami sokkal rosszabbul látható, mégis észreveszem, tiszta égboltnál akár lámpafény nélkül is.
2010. dec. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Egyáltalán nem zavarja őket sem a villogó naykörv, sem a villogó biléta sem a hámra szerelhető zseblámpa. Köszönik szépen elvannak vele, szaladgálnak, játszanak, mintha rajtuk sem lenne, csak így legalább a gazdi is látja, hogy éppen merre járnak.
2010. dec. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!