Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy a kutyám visszakapjam,...

Hogy a kutyám visszakapjam, van akadálya a tetováltatásnak?

Figyelt kérdés

Van benne chip, de ismerősöm kutyáját hiába böngészte át az állatorvos többször is, nem találta, pedig ez az állatorvos tette bele...

Volt nálam egy fajtamentős kutya, annál az én állatorvosom nem találta, pedig maguk a fajtamentők chippeltették be...


Lovaknál számtalan esetben nem találták meg a leolvasóval a chippet.

Szóval elég bizonytalan ez a dolog, én minden kutyám chippeltetem, de nem vagyok tőle elragadtatva.


Arra gondoltam, hogy a tetoválás sokkal nagyobb esélyt ad egy eltűnt kutyámnak a visszajutásra. Erről a témáról nem sokat tudok, csak törzskönyves kutyákat lehet így megjelöltetni, vagy bármilyen keveréket is?


Ha valakinek van tetovált kutyája, mennyiért cinálta meg az állatorvos?


2010. dec. 11. 19:32
 1/10 A kérdező kommentje:
* csinálta
2010. dec. 11. 19:34
 2/10 anonim ***** válasza:
Keresned kell , akinek van tetováló fogója még. de vegyél valamivel jobb csippet és rakasd bele.
2010. dec. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én corsómnak a combja belső felébe tetováltak (akkor még nem volt kötelező a chip), kb. 2 éves korára nyomtalanul eltűnt... Van chipje is, nem próbáltam ki, hogy "megvan-e".

Egy ismerősöm az óriássnacijába tetetett, néhány hónap múlva nem volt meg! Végül megtalálta a mellkasán...

Sztem az a tuti, ha mindkettő van.

2010. dec. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akadálya nincsen, de értelme sem... Az meg elhalványulhat... És milliószor nehezebb tetoválás alapján megtalálni egy kutya gazdáját, mint chip alapján.
2010. dec. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A fülébe szeretnék tetováltatni.

Azt hittem, olyan tartós, mint a humán tetoválás.


Én is a kettőt akarom kombinálni, de hogy halványodhat el? Nem lehet, hogy azért, mert növésben volt a kutya?


Azért tetszik, mert a tetoválás azonnal megtekinthető, látható, orvoshoz sem kell elvinni, így azonnal tisztázhatom, hogy az enyém.


Ismerősöm kutyáját körben az egész testén átscannelte a doki, és sehol sem találta :S

Jó ötlet a chip, de nem mindig működik (sőt, sokszor nem).

2010. dec. 11. 20:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem pont az ellenkező a tapasztalatom. A tetkó 99 %-ban olvashatatlanná válik, és az sem egyszerű procedúra, mire nagy nehezen kibogozzák a számot, majd utánanyomozni a tenyésztőnek, majd a tenyésztő utánanyomozni a gazdának. És akkor még jó esetben első tulajdonos a gazda. Tetoválni pedig csak törzskönyves kutyákat lehet, de tudtommal már a MEOE sem tetovál, chipeznek ők is.

A dolog pedig ott kezdődik, hogy:

1. jó minőségű (de kicsit drágább) chipet kell rakatni a kutyába, ami nem vándorol el.

2. mindenképpen regisztráltatni a chipet, nem szabad egyes hanyag orvosokra ráhagyni, hogy majd utólag megcsinálják, hanem igenis csinálja meg ott helyben azonnal a regisztrációt, mert csak pár perc az egész, ne üljön rajta, mint valami kotlós tyúk!

Ennél tutibb módszer nincsen. Én a chip mellé még bilétát is rakok a kutyáim nyakába a telefonszámommal, biztos ami biztos. Sajnos jó pár kutyát találtam már, akinek a tetoválását napokig bogoztam és elég nagy procedúra volt kinyomozni a gazdit. Olyat is nem egyet találtam már, amelyiknek nem volt regisztrálva a chipje. Olyat is találtam már, amelyiknek lecsúszott a lábába, de szerencsére a mi orvosunk elég alapos és nem csak a nyakát nézte meg a kutyának. És ami szomorú, az első kutyámmal úgy jártam, hogy egy hónapot vártam, mire a régi orvosunk fölvezette az adatbázisba az adataimat. Nagyon mérges voltam. Többek között ezért is váltottam dokit. A második kutyámnál már azonnal regisztrált az orvos, mikor beletette a chipet. Én a chipre szavazok. Sokkal biztosabb, mint a tetkó.

2010. dec. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Keverék kutyákat nem tetoválnak, csak fajtatisztát de azoknak is meg kell felelni bizonyos kritériumoknak.

Állatorvos nem tetovál.

2010. dec. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Keverék kutyákat nem tetoválnak, csak fajtatisztát de azoknak is meg kell felelni bizonyos kritériumoknak.

Állatorvos nem tetovál. Hivatalosan csak un.tetováló mester tetoválhat.

2010. dec. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Én is gondolkodtam a chip-en, de úgy látom akkor ez még itthon annyira nem biztonságos rendszer. :S

Szomorú!

Bár mindegyik kutyám nyakában van biléta (fém plakett a kutya nevével és telszámmal) attól még ne örülnék ha meglépnének. :S


Szerintetek mennyi az az összeg, amiért normális chip-et kapok, ami nem vándorol!?

2010. dec. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A biléta nem rossz ötlet, mondjuk én a kutya nevét nem irnám rá. Tk.-es kutyánál a chip+tetko a legbiztonságosabb. Az, hogy mennyire halványul el, tetoválásmester függő. A 6 éves kutyámnak a mai napig tisztán látszik a száma. És volt olyan talált németjuhász kutyám, akinek szintén tetko után találtam meg a tenyésztőjét.
2010. dec. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!