Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek az akita inu vagy...

Szerintetek az akita inu vagy az alaszkai malamut a szebb? melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Malamut szebb. Valahogy természetesebb, letisztultabb, farkasosabb.
2010. dec. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
malamut szürke fehér miadt szép aranyos az akita inu meg vadab durvább szinü
2010. dec. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Akita! :) Az egyik kedvenc fajtám.
2010. dec. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nekünk volt Malamutunk, így arra teszem a "voksom".
2010. dec. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akita Inu! :) Egyszerűen fenségesek és gyönyörűek. :)
2010. dec. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Malamut. Van a közelben egy, és fenséges kutya. Jobban hasonlít a farkasra, árad belőle maga a természet :)

Az akita viszont sokkal jobban emlékeztet egy "megcsinált" kutyára, nem tetszenek a színei, a feje... Nekem égbekiáltó, hogy emberi "termék". Kevés fajtánál érzem, hogy akár magától is kialakulhatott volna. A malamut jobban illik a vadonba, mint az ember művilágába. Az akitát pedig mindig úgy képzelem el, hogy valaki pórázon sétáltatja beton közegben...

De hát sajátosan hülye asszociációim is akadnak :D

2010. dec. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én személy szerint egyiket sem választanám kedvencnek. :) De ha kéne választani, akkor malamut. :) Az akitával én sem vagyok kibékülve formailag. :) A malamut meg szép!
2010. dec. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Vadas színű akita? Nem csak olyan van:)


[link]


[link]


Akitának sok színváltozata van, és ott van még az amerikai akita is, stb. Én az akitára tenném a voksom,

hiszen azt tartunk, de a malamut is nagyon szép!

2010. dec. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 12-11 21:40


Emberi termék?-látszik, hogy nem ismered az akitát.


[link]


Imádom őket:)

2010. dec. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 -Darkcat- ***** válasza:

Az alaszkai malamut mellett pártolok, mivel már följebb is írták: belőle árad a természet, míg az akita olyan "megcsinált". Valamint a malamutoknak gyönyörű kék vagy szürke szemük van, de megesik a barna-kék/szürke is, amikor a szemszín különbözik. Valamint sokkal kecsesebb, inasabb, mint az akita. Érzelmileg is gyengébb többet kell vele foglalkozni. A malamut nagyon gyors felfogású, gyorsan megtanul mindent. Ezenkívül hűséges, ragaszkodó, játékos kedvű, szereti a hancúrt, a szórakozást.

De ne feledd: akármilyen kutyát is választasz, nem a kinézet és a faj a lényeg! Hanem a szeretet, gondos odafigyelés.

2010. dec. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!