Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Kiltix vízálló? (Kérdésed...

A Kiltix vízálló? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Úgy értem akkor is hatékony marad, ha a kutyám (kinti) szeret a szemerkélő esőben, hóesésben is kint mászkálni?


Ha nem akkor mit ajánlottok ami hosszútávon olcsóbb a Frontline-nál de hatásos bolha és kullancs ellen is?


2010. dec. 12. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Nekem szerény véleményem, hogy sem a Kiltix, sem másmilyen bolhairtó nyakörvek nem jók. :S Nem csak esőben, sehogy sem. Én vette a kutyáknak nagyon drága nyakörvet, egy hét elteltével tele voltak bolhákkal. Szerintem még körbe is táncolták. :S Elvileg fél évig bírniuk kéne ha kint vannak a kutyák esőben/hóban, ha nem.

Cseppről nem tudok nyilatkozni azt még nem próbáltam. Esetleg azzal próbáld meg. :)

2010. dec. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
0%
a Kiltix nem az, az excalibur igen, az nagyon jó.
2010. dec. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hááát az Excaliburral max leszúrni tudnám a kutyát:)

Ha a Scalibor nyakörvre gondoltál, arról meg azt mondják nem jó bolha ellen....

2010. dec. 12. 14:55
 4/13 A kérdező kommentje:
13:45ös Eddig mi is cseppeket használtunk, csak ha lenne egy olyan nyakörv ami tényleg jó 6-7 hónapig akkor cserélnék, mert a Frontline árát egyre csak emelik.
2010. dec. 12. 14:58
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Excalibur nagyon jó és tényleg vízálló :D Nagyon jót nevettem.


A szemerkélő eső nem fog ártani a kiltixnek, de vegyél inkább scalibort, nekünk nagyon bevált.

2010. dec. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Olyan nincs, hogy vízálló. A Killtixre is rá van írva, hogy két alkalmat bír enyhébb esőben, utána már nem véd.


Én például a kutyáimnak nem veszek semmi ilyesmit, mert fejenként heti 5 ezerbe kerülne, az havi 50. Nem beszélve arról, hogy már nem élnének, mert elmondták az orvosok, sőt, több készítmény tájékoztatójába is bele van írva, hogy bocsi, ilyenkor nem lehet mit csinálni, mert ha lenne is rá pénzem, megmérgezném a kutyáimat :S

Ugyanis mindenfélét kipróbáltunk már, de néhány nap alatt elmúlt a hatásuk, a kutyáim tóban úszkálnak heti 2-3x, és az esőt is élvezik, olyankor is órákat ázok velük a határban, különben frusztráltak lesznek, és az senkinek sem jó...

A Scalibor sem az. Lehet, hogy jobban ellenáll, de ha kinti kutyád van, akkor szerintem egy-két séta vagy udvarbeli szaladgálás az esőben már lerontja a hatását, akár teljesen is. NEM létezik sem megbízható nyakörv, sem megbízható csepp. Ezek után, ha bárki azzal áltatja magát, hogy létezik vízálló valamelyikből is, az akkor nagyon manipulálható...

2010. dec. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kiltix vízálló....

Évek óta ezt használom és tökéletesen bevált mindegyik kutyámnál pedig mindenfelé járunk...

A scalibor nem jó bolhára.

2010. dec. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja és szoktak úszn ia kutyáim,a nyakörvben és egyeltalán nem megy el a hatása.

Egyedűl samponos fűrdetésnél kell levenni.

2010. dec. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálam csak akkor vált be a Kiltix, amikor akkora hőség volt, hogy nem hogy mi, hanem a kullancsok sem tették ki a lábukat a fészkükből. Én két évig kínlódtam vele. Nem ér semmit. Naponta ugyanannyi kullancsot szedtem ki belőlük, mint anélkül (azaz minimum 20-at kutyánként). Már attól tartottam, hogy vérszegénységben fognak elpusztulni. Utána kezdtem másokat is kipróbálni. Azok se értek semmit. Talán akkor jó, ha valaki alapból nem olyan fertőzött helyen él. Nem csak nekünk nem vált be, hanem senkinek a környéken. Szóval igazából el is lehet felejteni.
2010. dec. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyébként Venomancer kiérdemelnél egy borsos bírságot, mert gondolom tudod, hogy ha nyakörvvel mennek be a kutyáid a vízbe, hamar kipusztítod az élővilágát, és a talajban tovább öli az ízeltlábúakat, pl. méheket?? Sürgősen szokj le róla.
2010. dec. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!