Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 napja hoztam el a tenyesztoj...

3 napja hoztam el a tenyesztojetol a 8 honapos kan rottweileremet es ez a 3 napalat vele foglalkoztam de nagyon felenk ugy vettem eszre h nemtekinti othonanak az uj hejet hogyan neeveljem hazorzo kutyanak?

Figyelt kérdés
8 honapos Roti
2010. dec. 12. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

3 nap elteltével mit vársz?

Először közted és közte ki kell építeni a bizalmat, kötődést - sok játékkal, sok együtt, föglalkozással töltött órával, sok új, pozitív élménnyel. Az alapvető területvédő ösztöne amint biztonságban érzi magát és tudja h mostantól itt fog lakni, az jön. Ha nem csak azt szeretnéd h ugasson a kerítés mellett, jelezve az idegent, akkor vidd kutyasuliba, őrző-védő tanfolyamra.

Mennyi tapasztalatod van kutyával ill. ilyen jellegű, keményebb karakterű kutyával?

2010. dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hell-ikon ***** válasza:

Ha te elköltöznél máshova, 3 nap múlva otthonodnak tekintenéd az új helyet? :)

Nyilván nem, legalábbis nem annyira, mint a régit.


Adj neki egy kis időt míg megszokja az új helyet no és az új gazdá(ka)t.

2010. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egyetertek veletek

es ami aztilleti eleg tapasztalatom van a nagytestu kutyak teren voltmar nemetjuhaszom,es egy keverek kaukazusi juhaszkutyam is de azokat 7 8 hetes korukba kaptam/vasaroltam mire 8 honaposak lettek mar kialakult bennuk ez az oszton ezert furcsa kicsit a rotim rem megbirkozom vele,es kutyasuliba nemakarom vinni

2010. dec. 12. 19:03
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát reméljük, hogy nem történt semmi a kutyával, ami ezt váltja ki belőle, hanem csak egyszerűen valóban nem érzi még sajátjának a helyet. :S

Ha továbbra is fél, akkor valamit csinálhattak a kutyával. Hogy viselkedett a másik helyen? Bátor volt? És hogy viselkedett veled, mint idegennel? Bizalmatlanul vagy félénken?

Ha fél, akkor nem jó jel. Akkor is félni fog, ha suliba viszed, az is elég nagy baj, hogy nem oldódik a 3. napon. :S Én elhoztam a kölyök (2 hónapos) németjuhit a tenyésztőtől, ahogy leraktam már oldódott, ment, és ő még egy gyerek volt akkor. Ha egy felnőtt kutya (gondolom már ivarérett) nem tud oldódni és fél, akkor ott nagyon nagy baj van. :S Ilyenkor kéne a legmachobbnak lennie. Az is baj, hogy három napig csak vele foglalkozol és mégis fél. Remélem, hogy nincs lelki baja a kutyusnak!

Egyébként miért csak ilyen későn vetted magadhoz?

2010. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi a gond a kutyasulival? Ha őrzés-védésre kell azt bizony ott lehet megtanítani neki. Nem minden kutyában van benne az ösztön.
2010. dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ahonnan hoztam el az annyaval es meg 2 testverevel volt vidaman jatszott neha agresszivan lepett fel a testvereivel szemben ,velem mint idegennel bizalmatlanul viselkedett ma a 3. napon mar probalt kicsit jatszani velem de ha pl felemelem a kezem mar fel tolem olyankor jutalomfalattal probalom oldani a helyzetet
2010. dec. 12. 19:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Aham.. Hát végülis ha bizalmatlan volt veled, az nem nagy baj. Végülis akkor így fog reagálni az idegenekre is. :) Csak valahogy rá kéne szoktatni arra, hogy nem kell félnie attól, ha felemeled a kezed. Szerintem ne jutalmazd ilyenkor, mert azt fogod benne erősíteni, hogy helyesen viselkedik. Inkább akkor dicsérd meg, ha nem reagál rá. Én a németjuhit szoktam tesztelni. Leültetem, és úgy csinálok a kezemmel, mintha rá akarnék ütni (persze nem teszem), akkor dicsérem meg, ha utána kap. Mégpedig azért, mert akármikor adódhat helyzet, amikor esetleg valaki meg akarja ütni (munkára is szeretnénk használni a kutyust), így pedig nem fog félni tőle, hanem épp ellenkezőleg.

Igazából azért nem megállapítható nálad a dolog, mert egy kutya mindig bátrabb a saját területén mint máshol. De egy jól szocializált kutyának mindegy hol van, ha kell bátran viselkedik, ha pedig úgy kívánja a helyzet nyugodt.

Azért ajánlották a kutyasulit, mert ott eltanulhatja a többiektől a helyes viselkedést és így egy oktató is tud neked segíteni ebben a helyzetben. :)

De az jó dolog, ha már próbál játszani veled! Csak így tovább. :) Remélem, hogy most még csak a rotik bizalmatlansága mutatkozik meg benne!:)

Más kutyákkal hogy viselkedik (idegen kutyákkal)?

2010. dec. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Van 1 4 eves nemetjuhaszom mikor osszeengedem nincs baj de ha egyutt probalom simznii mind 2 ot a roti feltekeny es a nagy kutyamal is harcba szalna ezert,varok meg par napot mig megszokja az uj othonat majd probalom szocializalni
2010. dec. 12. 20:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor nem lesz gond! :)

Vidd sokat sétálni (nem tudom tenyésztőnél mennyit vitték), hagyd, hogy ismerkedjen emberekkel, hogy később senkitől se féljen. :) Vidd zajos helyek felé, iskola, főút, hogy mindent megszokjon. :) És próbálkozz több dologgal, hogy reagál rájuk. :) De csak óvatosan, nehogy pont most történjen valami amitől félni fog. :)

Pl. esernyőt kinyitni előtte, hogy reagál rá? Érdekli, vagy megszeppen (elején ne túl gyorsan nyisd, aztán nyitogathatod gyorsan, ha úgy látod érdekli), aztán tedd le nyitva az ernyőt, mit csinál vele? :) Vigyél ki pet palackot, nyomd össze, hogy reagál rá?:) Mondanám, hogy ejtsd le a tányérját a földre, mit reagál a csörömpölésre, de azzal inkább még várj. :)

De szerintem ha a németjuhi jól szocializált, akkor sokat fog tőle tanulni. :) Főleg a területőrzést! :)

Sok sikert a kutyushoz. :)

2010. dec. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonok mindent:)
2010. dec. 12. 20:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!