Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vakarózhat ennyire...

Miért vakarózhat ennyire durván a 8 hetes golden retrieverünk?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztuk haza a kiskutyát. Kétszer is bebolhaporoztuk, majd bolhaírtó samponnal meg is fürdettük. Nincs benne bolha, ellenőriztem. A hasa alján a nemi szervnél, ahol nincs szőr, látok pirosas foltokat (valszeg a rossz tartás miatt... egy pici helyen tartották 7 testvérével, gondolom telepisilték meg telekakilták az egészet és szerintem kicsit kimarhatta), de ahol van szőr, megnéztem a bőrét és egészségesnek tűnik. Mégis úgy vakarózik (és kb 3 percenként) hogy már morog meg vinnyog közben. Lehet ez attól, hogy a lakásunkban van, és talán melege van? Hosszabb tömött bundája van. Vagy mitől?
2010. dec. 12. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Holnap első út az állatorvos legyen! Nagyon sok ok lehet, főleg, hogy mondod, nem jó helyről hoztad. Az viszont kizárt, hogy a bundája miatt ill. hogy melege van.
2010. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Valamire allergiás lehet. Nézesd meg őt állatorvossal.
2010. dec. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi kutyánk atkás volt.
2010. dec. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azonnal vidd orvoshoz. Különben is, ha ilyen rossz körülmények közül vitted haza, szükséges egy orvosi vizsgálat, féregtelenítés és oltás is.


Egyébként a bolhaírtó por, és bolhaírtó sampon nem a legjobb megoldás. Már lehet, hogy az irritálja a bőrét, hogy mindenféle vegyszerrel tetted tőle a bőre pH-ját.


A vakarózás sok mindennek lehet a tünete: akár ételallergia, akár atka, akár rüh stb.


Hétfő van, irány az orvos...

2010. dec. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!