Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől vakarózhat a westiem?

Mitől vakarózhat a westiem?

Figyelt kérdés
Van a bőrén bizonyos helyeken kis fekete-sötétbarna kis milliméter nagyságú peték(?),és már szinte véresre vakarja a farkát,lába hajlatánál.
2010. aug. 21. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószinű bolhapiszok. lehet kaki (alvadt vér amit már megemésztett és kiürített) vagy bolhapete. Bármelyik is, mindkettő a bolhák jelenlétére utal. A véresre vakarás azt jelenti, hogy vagy régóta bolhás és nem lett kezelve, vagy allergiás a bolhacsípésre. Mindkét esetben doki, ő tud biztosat mondani, minden esetre vegyél neki bolha irtó szert (nyakörv, spot-on csepp) és ha még nem olyan komolyak a sebek, akkor meg is fürdetheted bolha irtó samponnal. Azokat a helyeket is le kell kezelni, ahol szokott lenni (alvó hely, kutyaház, ha bútorokra felmehet, azokat is.)
2010. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azok nem peték. Nekem is westiem van, szintén elkezdett erősen vakarózni, megnézte állatorvos, kijelentette, hogy nem bolhás. Az ő szőrében is voltak ilyen darabkák, de azok bőrdarabkák voltak. A bőre elkezdett pörkösödve hámlani. Kiderült, hogy csirkére allergiás, mert addig csirkés tápot kapott. Átálltunk halas tápra plusz írt fel neki az állatorvos kenőcsöt, azzal kenegettem a hámló felületeket. Hámlás egy hét alatt elmúlt, vakarózás olyan másfél hónap után szűnt meg.
2010. aug. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is most kezdett el vakarózni a westiem:S kb 3 napja vakarózik ennyire és neki is barnás bőrdarabkák vannak a szőrében illa bőrén amit ha én megvakargatok le is jön egyből. sajnos az állatorvosunk 1,5 hónapig szabin van:S
2010. aug. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

csirke allaergia kizárva,kizárólag sensitive lazacos tápot kap.

átnéztem a bőrét és piros kis csípések vannak rajta.

holnap megfürdetem ha nem hasznl hétfőn mindenféle képpen doki.

köszönöm a válaszokat

2010. aug. 21. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!