Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik családban élnek és...

Akik családban élnek és kutyát tartanak. Azoknak a családjuk betartják, a szabályokat? Vagy, hogy nevelnek kutyát?

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyon foglalkoznak a kutyával. Olyan szinten vannak, hogy: Neked kellett a kutya :) Nem is baj. Teljes mértékben én nevelem. Viszont az látszik, hogy egyes családtagok nem hiszem, hogy a kutya felett állnak rangsorban. Legalább is egyen rangúnak tekinti Őket. Igaz nem morog rájuk evés közben meg ilyenek. Ez alatt azt értem, hogy nem tudják be hívni minden helyzetben. Anyukám például el sem meri engedni a kutyát lent. De hát a kutyának egy gazdája, egy falkavezére van az pedig én vagyok így érthető is a dolog.
2010. dec. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk három kutya van. Kettő nagy, és egy kicsi méretű.

A kettő nagy dolgozik, de felváltva viszem most őket a télre való tekintettel. Amúgy mind kettő egyszerre jön velem. A kicsi marad otthon, meg most az egyik nagy, és addig a mama eteti meg enegdi ki őket. ( szoba lakók )Szal Ő foglalkozik velük. Amikor meg otthon vagyok akkor meg én az összessel.

2010. dec. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
"Jó" nektek.Szüleim foglalkoznak a kutyával,de a szabályokat nem tartják be.Pont ellenkezőleg.
2010. dec. 12. 23:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak én tartom be, se a pasim, se a macska :) De ha vidéken vagyunk a családnál, akkor ők se. Így aztán nem is nagyon fogad szót senkinek rajtam kívül. Annyit sikerült elérnem, hogy senki nem eteti evés közben asztalnál a kutyát.
2010. dec. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én abban a helyzetben vagyok, amiben az első. Én vagyok a falkavezér, de a párom(férfi) nem tartja be a szabályokat, így a kutya nem is tiszteli. Rám hallgat, hiszen mindenre én tanítottam. Akármikor elvehetem előle a tányérat, ha eszik. A páromra morog, anyósomat meg is marta.

Én azt mondom, mindenki magára vessen, aki nem érti meg, hogy egy kutyának mire van szüksége. Ő nem egyenrangú velünk, de ettől még szerethetjük. Kellenek a szabályok, amik minden körülmények között betartandók!

2010. dec. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy van, hogy én, aki betartom az alapvető szabályokat, én etetem, én tanítom, én vagyok számára a falkavezér, nekem mindent megcsinál. Nos, apám egyáltalánnem tartja ezeket be, összevisza eteti mindennel (csak egyszer lássam meg...), nem tartja be, hogy ki megy ki és jön be előbb az ajtón, hagyja, hogy kolduljon a kutya. Egy ideg úgy éreztem, hogy minden munkámat elrontja ezzel, de aztán rájöttem, illetve hát észre vettem a kutyán, hogy a kutya pontosan tudja, hogy kinél mit engedhet meg magának, és ettől még az én munkám nem megy tönkre. (Persze mindent kb. kétszer annyira nehéz így megtanítani neki, hogy apámtól folyamatosan ellentétes visszajelzést kap, de sikerül.) Viszont apámnak megmondtam kerek perec, hogy így ne is várja el a kutyától, hogy hallgasson rá, és fölötte állónak tekintse a rangsorban. Úgy tűnik, tudomásul vette.;-)
2010. dec. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szia! mindig volt kutyám, kutyáink, de mindig csak én foglalkoztam velük rendesen. Már 28 éves vagyok, most van egy 1 éves mudi kanom. még itthon lakok, de már nem sokáig. Na szóval volt nekem már tacsi keverék, a.c. spániel, beagle, és most mudi. meg is volt az eredménye, mert senkire nem hallgattak a kutyák, csak rám :)).

A spánielem pl. szeretett az udvaron az autó alá feküdni hűsölni. Mindig nekem szóltak, hogy hívjam ki a kutyát.

általában is én rendeztem őket, és ma is megcsinálom. Se a húgom, se a szüleim soha nem szedték fel a kutyagumit, nem adtak nekik vizet, nem ápolták a szőrüket, nem tanították stb. Ők csak simogatták őket. De nem is volt baj végülis, mert én vagyok ilyen kutyaőrült, és szeret(t)em is csinálni.

2010. dec. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenki betartja a szabályokat kutyák terén (anya, apu én). Néha a csivaváknak kicsit több van megengedve (négy kutya van, 2 csivi, 1 tacsi keverék és 1 németjuhász kölyök), de egyébként mindenki fegyelmezi a népet. :)

Bár a kutyákkal nagy részt én foglalkozok (kutyasuli, játék, séta), de etetésben mindenki benne van, kutyagumi szedés apu feladata lett, ő a kert rendező. :D

2010. dec. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most le fogtok pontozni de nem. És nem is érdekel. Ugyanis igaz hogy családban élek de a kutyák az enyémek és nem a családé, nem akarom hogy más is foglakozzon velük. De ebből nincs gond mert nem is várok el tőlük semmi mást sem és nincs olyan helyzet hogy zavarná őket a kutya, mert ha én nem vagyok közelben akkor elzárom és meg van oldva. Nekünk így jó.
2010. dec. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!