Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nagyon félős,5 hónapos...

Egy nagyon félős,5 hónapos kutyánál a rendszeres séta, és "erőltetett" szocializáció mellett segíthet, ha betartom a Fennel-szabályokat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Persze!

Egy bizonytalan kutyának ugyanúgy, sőt még jobban kellenek szabályok az életébe.


Neki attól kényelmesebb, egyértelműbb, áttekinthetőbb lesz a világ.


Az erőltetett szocializáció alatt kifejtenéd mit értesz?

2011. ápr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hogy nem csak sétálunk,hanem direkt keressük az olyan szitukat,amiktől fél,pl tömeg,zaj,más kutyák,és ha nem mutat félelmet,akkor pozitív megerősítés jutifalattal.

Ha betartom ezeket,jelentős változásra számíthatok?

Mert szerintem engem tekint falkavezérnek már most is,de ki tudja :)

A legnagyobb kérdésem: A büntetés. Hogy büntessem,ha rosszat csinál,mikor így is fél,ha hangosabban rászólok,akkor napokig remegve jön közel hozzám. Viszont ha mindent megengedek az se jó.

Egyébként kan kutya. Ivaréréskor magabiztosabbá válhat?

2011. ápr. 5. 17:16
 3/12 anonim ***** válasza:

Mindenképp a hasznára válik, és a te hasznodra is. DE....de úgy állítsad fel a szabályokat, hogy minden nap, minden helyzetben be kell tartanod és tartatnod!


Olvasd el ezt is, itt le van írva hogy mit-miért-hogyan kell

[link]


Illetve itt van még ez is, az 50. oldaltól van benne egy "nevelés" című rész, szerintem nagyon hasznos: [link]

2011. ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ninna ♥ ***** válasza:
A büntetést szerintem még bőven hagyjátok, én középfokú tanfolyam közepe felé kezdtem el csak büntetni, mivel akkor tudtam meg csak pontosan, hogy hogyan is kell. Járjatok majd kutyaiskolába ha nagyobb lesz, és majd az ösztönkezelés résznél fogjátok tanulni azt is, hogy hogyan kell büntetni, az lesz az igazán érdekes dolog. Viszont addig is szerintem csak használj tipikus büntetési alapdolgokat, ezek is nagyon hatásosak. Csak egy sima grabancfogás, vagy egy erőteljesebb hangnemben való közlés, már az is sokat segít. Már csak azért se menjetek bele még tapasztalatlanul komolyabban a büntetésbe, mivel a leírtak alapján eléggé félős kutyusod van, és nem tenne neki jót, ha te csak ott össze-vissza büntetnéd, tudatlanul, helytelenül.
2011. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom kutyasuliba vinni,mert 100 km-re van a legközelebbi, vezetni nem tudok, busz meg naponta 2 jár arra. :S

Volt már kutyám, illetve 3 évig menhelyi kutyikkal jártam kutyasuliba,úgyhogy az alapok mennek :)

De ha a büntetést kihagyom, akkor mit tegyek,ha rosszat csináál?

2011. ápr. 5. 17:44
 6/12 anonim ***** válasza:

A szitutól függ, de szerintem nála a ráüvöltés, rádörrenés felejtős. Ha mondjuk olyankor rosszalkodik, mikor sétáltok és van kutyabanda, akkor lehet pl, az, hogy nyakoncsíped, kiviszed higgadtan a terep szélére, és mondjuk kikötöd egy fához. Ha kicsit lenyugodott, vissza engeded. Ha túl tolakodó, akkor eltolod, stb. Szerintem ilyen finom, halk és nyugodt módszerekkel büntess egyelőre.


Én azt is szoktam, hogy mondjuk ha egyedül vagyok kizavarom szélre, és én játszom a labdájával, meg szaladgálok, hogy lássa micsoda buliból marad ki.


Vagy ha olyan a terep, hogy alkalmas rá, akkor nem engedem a közelembe, megyek tovább és a 10 méteres körzetemből kimorgom. Mögöttem kulloghat, aztán viszlát.

2011. ápr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Csak az a baj,hogy ha a legenyhébb büntit alkalmazom,utána akkor is nagyon sokáig fél tőlem :(

Esetleg játékötleteket tudnátok adni? A labda nem érdekli, a kergetőzés addig,amig egymás mellett futunk, rongyozni néha szeret. Csak jó lenne néha kicsit átmozgatni,mert lusta egy dög :)

2011. ápr. 5. 18:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon lassan szoktasd uj dolgokhoz, mert az "erőltetett" szocializáció, egy félős kutyát még stresszesebbé tehet. Nekem az a tapasztalatom, hogy ezeket 100 %-osan kivenni nem lehet. Ha be is mentek nagyobb tömegbe, akkor ültesd le, és simogasd, tanulja meg, hogy senki nem fogja bántani. Kár, hogy nem labdás, ugy könnyebb lenne.
2011. ápr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Már több kérdésedre válaszoltam, de így látatlanban marha nehéz. Olyan szívesen segítenék neked. Hol laksz, ahol 100km-re van a legközelebbi kutyasui? (Tartok tőle, hogy az nekem világvége, de mégis)
2011. ápr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sárbogárdon. Dunaújvárosban van legközelebbi kutyasuli, de oda csak naponta 2 busz van,reggel,és este, meghát így nem lenne egyszerű elbuszozni. A másik lehetőség Fehérvár,az 1 óra busszal,így az sem megoldás.

Azt hiszem, fejlődésnek indult a drága, mintha elkezdett volna oldottabban viselkedni,de kiderül. :)

2011. ápr. 6. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!