Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van erre megoldás? Tapasztalt...

Van erre megoldás? Tapasztalt kutyatartók, van valami ötletetek erre?

Figyelt kérdés

Tehát van egy 5(jövőhéten 6) hónapos kölyök, kislány kutyám.

Nagyon kedves, szelíd aranyos, nem agresszív. A probléma az, hogy nagyon csíntalan: Állandóan ugrál rám, pedig nagyon jól tudja, hogy nem szabad. Gyakran teljesen bepörög és nem lehet leállítani, ilyenkor gyakran harap, de tudja, hogy nem szabad, tehát miután odakapott, én mindig adok egyet az orrára, és ezt ő már tudja, tehát rögtön elkezd futni, mint az őrült pedig nem is futok utána, amikor pedig elfogom, állandóan óriásikat sikít, és elkezd nagyon sírni, és amint elengedem, újra odakap, és kezdődik elölről. A vége az lesz, hogy hiába sír nem engedem el, és megvárom, hogy megnyugszik, de az a baj, hogy soha nem tudom, hogy ez fáj-e neki, bántani meg nem akarom, viszont szeretném belé nevelni, hogy mit nem szabad, és hogy mi a határ, mert, hogy semmi önuralma nincs, amit szintén nem tudom, hogy hogyan tanítsam meg rá. Kérlek segítsetek, hogy a harapásról, és hasonlókról hogy neveljem le, és , hogy hogyan tanítsam meg az önuralomra. Ja és nagyon hisztis, mindenért sír, de utána semmi baja. Gyakran nyalogatja a kezem, ami(úgy tudom), hogy a behódolás jele. És bármikor kimegyek hozzá, mindig csóvál, és hanyatt veti magát, hogy simogassam. Magam sem tudok rajta kiigazodni, bárki aki tud tanácsot adni, légy szíves segítsen.

előre is köszi, a fontos válaszokat.n


2010. dec. 13. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Az én kutyám 8 hónapos és ugyan ez van vele csak ő nem hisztis csak ugrál és ha ugrál fordíts neki hátat és addig ne mozdulj még le nem nyugszik ha lenyugszik akkor simogasd meg dícsérd meg és adj neki jutalomfalatot!
2010. dec. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyfajta szorongást vált ki belőle ha megfogod.Javaslom ne oppinzsd meg többet az orrát.Ha harap egyszerűen fejezd be vele a játékot és indúl elfele tőle.Ha elkezd körbe körbe futni mikor hívod menny tovább amíg lenyugszik majd gugólj le hozzá és juti flattal hívd,ha odament simogazsd őt amíg normálissá váli ka lihegés üteme.Egy idő után megszokja,hogy nem kell félnie ha hívod.Vaszínűleg kicsit alacsony az ingerküszöbe .
2010. dec. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Istenem, egy kis kutyától mit vártál? Nyilván ugrándozik, szaladgál, mert még kicsi, fél éve született. Legyél türelmes, legyél vele többet
2010. dec. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!