Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg 1 éves...

Hogyan taníthatnám meg 1 éves foxi kutyámnak hogy ne ugassa meg az összes vendégünket? Ha 10 percig van nálunk vki,10 percig ugat. és így tovább!

Figyelt kérdés
2009. jan. 21. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tipp: a vendég kezébe nyomj láthatatlanul egy kis finomságot. Aztán szóljon rá, ha ugat, hogy NEEEEM! Ha abba hagyta, azonnal leguggolni, simóka, egy falat kaja. Jutalmazzátok azért, ha abbahagyja. Előbb-utóbb meg fogja tenni, de csak, ha következetesen csináljátok.

Nekem ez az ötlet vált be, igaz nem akaratos foxim van, mint nagyinak.:)))

2009. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nagyi kutyájánál ez nem vált be, ő annyit vett le az akcióból, hogy ha ugat, akkor kap enni.... :S
2009. jan. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutya kiképzőn volt egy borzalmasan viselkedés zavaros terrier, aki egyszerűen nem tudott 2másodpercre sem csöndben maradni.Nagyon idegesítő volt még nyílt terepen is.A kiképző úgy oldotta meg, hogy mindig volt nála egy fél lityós palack hidegvízzel.Amikor a kutya elkezdett hangolni,az emberünk erélyesen rászólt, ha nem reagált, akkor jött a zuhany. Tudom drasztikusan hangzik, de nagyon hatékony.Ez a kutya egy hét alatt felfogta az üzenetet és elég volt csak a Csend! parancs szó, egyből elhallgatott.
2009. jan. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A hideg víz sokkal normálisabb, mint megverni a kutyát- még ha brutálnak tűnik, akkor is.:)
2009. jan. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Lehet állatkínzónak néznének ha dobálnám a kutyát hideg vízzel!Engem küldenének el orvoshoz...:)Azért köszönöm,aranyos vagy!
2009. jan. 21. 13:10
 6/13 A kérdező kommentje:
Elgondolkodom rajta...Lehet ez a kulcsa...:)
2009. jan. 21. 13:10
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Elismert szakemberről van szó és ha jól tudom még senki nem jelentette fel állatkínzásért, és mai napig nem csukták gumi szobába, ellenben nagyon sok embernek seített együtt élni a problémás kutyájukkal;és sok problémás kutyát megmentett az altatástól.Ja, és a kutyádnak nem törik ám csontja egy kis víztől,de ha ez jobb, akkor próbáld meg tapssal elterelni a figyelmét.Sok sikert az okításhoz!
2009. jan. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. jan. 22. 11:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem is foxterrierem van ő is hangoskodik,elég ha aszomszéd kijön a házból ő már rohan és persze ugat!Próbáltam én is már sok mindent,a hirtelen bezárás a garásba hatásos volt,persze egy darabigA vizeset megpróbálom,persze nem télen.Sok sikert....
2009. jan. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De jó hogy nem vagyok egyedül!(Ne vedd sértésnek!)Annak is örülök hogy egy kérdéssel is tudtam segíteni!!!Egyébként egyre erősebben gondolkodom, hogy én is kipróbálom!Először bizarrnak tűnt!
2009. jan. 23. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!