Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinövi az amerikai staffi,...

Kinövi az amerikai staffi, hogy mindent tönkretesz kölyökként?

Figyelt kérdés
7 hónapos kan a mi Tyson-unk.Apuka első számú kedvence.Imádja, minden este mikor hazajön 1 órát csak vele foglalkozik.Szabadon van a kutyus napközben, és hadd ne mondjam mire hazaérünk délután vmi rommá van.Egy nagyon barátságos kutyát képzeljetek el.Még ugatni se ugat, mindenkit imád aki jön, és fordítva is így van.De!Tönkretette a kerítésünket, leszagatta, ripityára tépte,a karácsonyi világítást hamvaiban találtuk meg, a ház falát hosszú métereken keresztül végig méteres magasságba kaparja, felugrik rá.viszonylag új a ház, de olyan csúnya már, hogy na!Az ablakokra felugrik, tiszta sár, karmolás minden.Esténként tanítja apa, és okos figyel, de napközben tönkretesz mindent.Siralmas:(És van neki kinnt mivel játsszon, de azok nem érdeklik.Szigorú, szeretetteljes nevelést kap, néha már tényleg nem értjük miért ezt kapjuk tőle?Már azon vagyunk, hogy elajándékozzuk, mert lezárni nem akarjuk, sajnálnánk, de hátha vkinél nem tudna ilyen kártékony lenni?MIt gondoltok??Csak ne szeretnénk ennyire, de a házunk és környéke is fontos számunkra, nincsenek milliók mindent újra csinálni...
2010. dec. 14. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyit séták idegen helyen? Mennyit játszik kutyákkal? Nekem ez tipikusan energia levezetésnek tűnik.
2010. dec. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Most kicsit csúnya választ fogok írni, de nem sértésnek szánom, csak úgy általánosságban kérdezem....

Minek vesz valaki kutyát, aki utána elajándékozza mert kis nehézségbe ütközik?

Egy gyereket sem ajándékozol el, azért mert rossz... Nekem is vannak kutyáim, kölykök is voltak valamikor és most is van egy 5 hónapos kutyám, szintén mindent szét rág. Nincs konkrétan garázsunk, de senkit nem érdekel. Valamikor a mi kertünk benne volt az újságba, annyira szép volt, mióta egyre több kutya van nálunk már kert sincs. Van fű, meg sövény, de virágok!? De őszintén.. kit érdekel!? Vagy kert, vagy kutya! Nekünk fontosabbak a kutyáink, ha rosszalkodtak, hát vettük a fáradtságot, neveltünk rajta. De nem gondoltuk, hogy elajándékozzuk.

Minek amstaff ha nem bírtok vele (most egyébként is staff őrület van)?

Le fog szokni, egy gyerek is lenyugszik idővel, de nem csak játék kell neki. Sétálás, tanítás, szellemi elfoglaltság, és ha valami nem tetszik nevelés.


Bocsánat ha bunkó voltam, nem akartam az lenni, de haragszok ha valaki megrémül a feladattól.

2010. dec. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szia utolsó válasz adó!

Nem voltál bunkó, teljesen igazad van, én is azt érzem, hogy vagy megbuktunk mint gazdi, ami tök szégyen, vagy nem fektettünk bele elég energiát.Csak az a helyzet, hogy bár a kutyus ebből semmit nem érzékel, de én meg az uram minden este ezen veszekszünk.Ő tényleg mindent megtesz.Hazaérünk én megyek be főzni, kisgyerekkel foglalkozni stb, ő meg kutyázik kinnt.Futkároznak, játszanak, dobál neki, tanítgatja stb.DE!Ha virágokat bántana, engem se érdekelne elhiheted.Egy csomó apróságot le sem írtam, mert nem volt olyan nagy gond.Kisfiam homokozós játékai, kismotor,bicikli, kerti bútor(szinte tök új),stb....mind tönkrement, megette...De ami már komoly pénzeidbe kerül, és nehéz volt megteremteni, mert évekig csinosítgattunk aprópénzből mindent, na azt félted.Vagyis már nemis félted, hanem miután mindent elzártál, kerítést húztál a teraszra, hogy a szunyoghálót az ajtóról többet ne tépje le:), már nem tudod mit tudnál kezdeni a szomszéd és köztünk lévő kerítéssel, amiből már kb 1 métert rommá szagatott.Nehogy azt hidd, hogy ez tegnap kezdődött, már 2-3 hónapja ez van, már több tenyésztőt kérdeztünk volt, aki azt mondta, hogy játékos , ő ilyen lesz, volt aki remélte, hogy kinövi.És mi lesz ha nem.Tényleg minden tönkremegy?Mit tehetnénk érte?Hisz szeretjük, nem verjük, tanítva van, és mégis...hidd el, szó szerint kétségbe vagyunk esve...egy kert nekem se lenne téma, de kerítés-ami közös, a többit is írtam, hát ezek pénzbe kerültek már, és úgy néz ki fognak is...szóval érted?De amugy nem haragszom, mert szégyenlem magunkat, hogy megfutamodni készülünk, csak újból építeni a házkörnyékét anyagilag nem megy.És fontos az udvar,hisz van egy 3 éves babánk és jön a következő is.Tényleg tanácstalan vagyok:(

2010. dec. 14. 14:23
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Tyson hétvégente megy el vagy apával és a kisfiúnkkal, vagy mindannyiunkkal a dombokhoz kirándulni.Ott szabadjára szaladgálhat.Hétköznap este nagy udvarban is futtatja apa, és fulladásig játszanak, ha esik, ha fúj:)Idegen kutyával játszanak ritkán szokott, mert itt falun sajna nincs futtató ,mint a városokban, itt mindenki telken belül rendezi a kutyáját.Néha a szomszéd áthozza a vizslát, vele tök jól elvan.Másik szomszédba is van egy öreg német juhász, ők nem barátkoznak.Na meg 6 macska.Csodálkozunk , hogy bontja a kerítés??Na de hát neki is joga van cicát tartani..!Szóval ennyi.

2010. dec. 14. 14:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Még egyszer megkérdezem. Sétáltatjátok? Van lehetősége bárhol máshol levezetni a felgyülemlett energiáit a kerten kívül? Van lehetősége kutyákkal birkózni rohangálni?


Mert szerintem ez oldaná meg a problémát. A staff egy energiabomba, hiába a kert, az neki semmi. Az, hogy a kertben tanultok, semmi. Ki kell vinni, erdőt kell járni, kint tanítani, futtatni, kutyás társaságot keresni, hogy otthon már élni se legyen kedve, nem hogy rombolni.

2010. dec. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Közben láttam a válaszod. Az átrohangált hétvége után is rombol?
2010. dec. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Amugy igen, hétköznap is van séta, de ritkán, nem szeretnék hazudni.A hétvége nálunk a kirándulás, hegy-domb mászásos program.Akkor van erre több idő.De kutyabuli nincs.Itt nincs erre lehetőség, nem hozza ki más a kutyusát, nemigen foglalkoznak errefele ilyesmivel.Lánc és jó napot.

A másik kérdésed miszerint, a hétvége után is tombol e, hát igen.De ne nevezzük ezt tombolásnak, mert már láttam akcióban , és nem elmebeteg, csak játszik a drágám.Unja magát, és talál vmit amivel kártékonykodhat.Hiába a gumikerék, nem érdekli.Se a nagy marhacsont, kötél, fadarab.Mire hazamegyünk szinte mindig szaggatva van a kerítés, vagy kiágyazva az udvarra vhová, kihúz minden meleg cuccát a házikóból és rommá tépi:)Aztán azon fekszik kinnt, és néz rád a boci szemével.Nehéz, nagyon nehéz.Az a baj, hogy mindennap 5után érünk haza, utána apuka nem sajnálja rá az időt, de nincs több belőle sajnos.Mit rontunk el?Hétvégén naponta többször kinnt van nála, a kirándulásokon kívül is.Van remény, hogy elnövi ezt?

2010. dec. 14. 16:25
 8/9 anonim ***** válasza:

A kutyátok egyrészt nem tekinthető már kölyöknek (növendék-nagy kamasz), másrészt egy munkakutyának rengeteg fizikai és szellemi feladatra és tudatos, következetes nevelésre lenne szüksége, hogy ne rombolásban vagy erőszakban vezesse le a felgyülemlett feszültséget.

Séta, séta és séta! Reggel és este amíg nem lóg a nyelve:)

2010. dec. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is egyetértek az előttem szólóval.


Sajnos ezt tudnotok kellett volna, amikor terriert választottatok, pláne nagytestű terriert.

Nekem egy bulldogom van, nem volt sokkal kisebb a problémám, csak teljesen más természetű. Az enyém szökött. Lakáskutya, pórázon sétára volt kárhoztatva, mert nem tudtam elengedni, mert amint lekapcsoltam a pórázt elrohant.


Végig küzdöttem egy alap és egy középfokú tanfolyamot. Fáradtan, kutyasuli után is szökött, négy sávoson át, mindenhol, mindig, még zárt kutyafuttatóból is megszökött.


Tanultam ösztönkezelési és büntetési technikákat, kaptak nagyon sok hasznos tanácsot, távolítottam a kutyát a rangsorban, a legkegyetlenebb módszerekkel is. Nagyon sokáig csak munkára csak kézből volt kaja, nagyon lefogyott, volt 5 napos kizárás, amikor nem szóltam hozzá egyáltalán, levegőnek néztem, a sétánál is, és mindig.


Kőkemény dolgokon vagyunk túl, semmi nem segített. Ördögi körben voltam.


Tudod mi oldotta meg? A mozgás és még több mozgás. PEdig ő a világ leglustább fajtája. Kutyasuli előtt egy- másfél óra séta, utána suli, suli után még egy másfél óra, ez a szombat, vasárnap ugyanez mégegyszer. Egyszer irdatlanul elfárasztottam, onnantól fáradtság szintentartás. Minden áldott este mentem vele. Végül már hosszú kötél volt csak rajta, aztán csak húzta maga után, nem fogtam, míg eljutottunk odáig, hogy mostmár elhiszi, hogy megkapja a rohangálás, a futás, a baromkodás lehetőségét TŐLEM. NEm kell megoldania, hogy magának adja meg.


Ezt csak azért írtam le, mert ugyan a te problémád más, de az okozója ugyanaz. Nincs garanciája arra, hogy az energialevezetést meg kapja tőled, ellenőrzött körülmények között. Ezért megadja magának. És hiába kezded el bármilyen módszerrel nevelni, büntetni, nem fogja megoldani a problémát. Az egyetlen ami meg tudja oldani, hogy elhiteted vele, hogy a kerten kívül is van lehetősége kitombolnia magát, és mindig is lesz.


Ez az első három hétben kőkemény meló lesz neked (pakold fel a családot, és irány hegyet mászni esténként). De egyszer csak elkezdi elhinni, hogy megadod neki azt az életmódot amire szüksége van, de cserébe otthon jól kell viselkednie.


És vigasztalásképpen: nálunk már semmi gond nincs akkor sem, ha véletlenül úgy alakul, hogy csak pisilni tudunk leszaladni. Már tudja, hogy meg lesz a helye a rohangálásnak, és nem szökik azóta sem. Persze, kellett hozzá a tekintély növelés is, de sokkal fontosabb volt megadni a megfelelőnél több mozgást.


Igazából amíg életmód oldalon nem kapja meg a kutya ami kell neki, akkor lehetsz te akármilyen jó tanító, növelheted akármekkorára a tekintélyedet és a hatalmadat, nem fog menni. Ennek a három dolognak egyensúlyban kell lennie.

2010. dec. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!