Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám állandóan vakarózik...

Kiskutyám állandóan vakarózik és korpás a szőre. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nem tudom mire lehet allergiás. 3 hónapos bichon havanese, több mint egy hónapja van itt és azóta folyamatosan vakarózik. Az állatorvos azt mondta hogy nagyon sok mindentől lehet, elsőnek arra gyanakodtunk ami a leggyakoribb hogy amikor a bolha megcsípte(mert sajna a tenyésztőtől bolhásan vettük) annak a nyálára allergiás. A doki azt mondta h 6 hét és ki kell ürülnie a szervezétéből. Nos ez az idő már lejárt. Azt mondta hogy kajaallergia is lehet pl. csirke, nem is adunk neki csak lazacosat.(Proplan, érzékeny bőrre). A minap megfürdettem irritáció elleni samponnal de semmi változás. Kisvárosban lakom, van itt állatpatika meg minden és ott van rendelő. De olyan szerencsétlenek hogy még egy hülye mérlegjük sincs. Ezért szeretném bevinni debrecenbe valamelyik állatkórházba hogy ott ha lehet vegyenek vért tőle és már mindjárt közelebb leszünk a megoldáshoz, míg az itthoni orvos csak tippelget. A kérdésemre is hogy milyen sampont vegyek neki (ugye valameilyen névre vártam) annyit mondott hogy "hát valami speciálisat". Na. Hát kösz ezt énis tudom. Légyszi írjon akinek hasonló problémája volt/van a kutyusával de mások véleményére is kíváncsi vagyok. Bocs hogy hosszú lett!
2010. dec. 14. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
bolhás vagy rühes
2010. dec. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csak tippelnék, de az atkát is kizártátok?
2010. dec. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Necsak vért vetess, hanem bőrkaparékot is. Abból több kiderül.
2010. dec. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hogy lenne bolhás, vagy rühes te hülye tisztán van tartva és exspot cseppel van lecseppentve! Értelmes válaszokat könyörgöm! Idiótákra nem vagyok kíváncsi, csak sajnos mindnehol vannak!
2010. dec. 14. 17:43
 5/13 A kérdező kommentje:
Az atkát is kizártuk.
2010. dec. 14. 17:43
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha bolhás akkor vegyél FRONTLINE combot-neki, ez egy kis lötty amit beledörzsölsz a nyakába és no problem 4-5 hónapig.

Az állatorvosod cseréld le ha csak találgat, mert az ilyen betegségekre a megoldást kisujjból kellene tudni.

Kár hogy debrecen környékén laksz mert tudtam volna ajánlani állatorvost nógrád megyében aki 10 perc alatt rendberakta volna a kutyust.

2010. dec. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszi a választ de mint mondtam NEM BOLHÁS csak az volt mikor elhoztuk. De még aznap megfürdettük és rá két napra lecseppentettük.
2010. dec. 14. 17:59
 8/13 anonim ***** válasza:
A bőrkaparék tényleg jó ötlet. Egyébként az egész testfelületét vakarja, vagy csak bizonyos helyeken?
2010. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mindenhol, főleg a faránál.
2010. dec. 14. 18:04
 10/13 hell-ikon ***** válasza:

Esetleg talán valamilyen gombás fertőzés lehet.

De ez csak egy gyenge tipp. Tényleg az lenne a legjobb, ha kaparékból csinálnának valami laborvizsgálatot.

2010. dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!