Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám állandóan vakarózik...

Kiskutyám állandóan vakarózik és korpás a szőre. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nem tudom mire lehet allergiás. 3 hónapos bichon havanese, több mint egy hónapja van itt és azóta folyamatosan vakarózik. Az állatorvos azt mondta hogy nagyon sok mindentől lehet, elsőnek arra gyanakodtunk ami a leggyakoribb hogy amikor a bolha megcsípte(mert sajna a tenyésztőtől bolhásan vettük) annak a nyálára allergiás. A doki azt mondta h 6 hét és ki kell ürülnie a szervezétéből. Nos ez az idő már lejárt. Azt mondta hogy kajaallergia is lehet pl. csirke, nem is adunk neki csak lazacosat.(Proplan, érzékeny bőrre). A minap megfürdettem irritáció elleni samponnal de semmi változás. Kisvárosban lakom, van itt állatpatika meg minden és ott van rendelő. De olyan szerencsétlenek hogy még egy hülye mérlegjük sincs. Ezért szeretném bevinni debrecenbe valamelyik állatkórházba hogy ott ha lehet vegyenek vért tőle és már mindjárt közelebb leszünk a megoldáshoz, míg az itthoni orvos csak tippelget. A kérdésemre is hogy milyen sampont vegyek neki (ugye valameilyen névre vártam) annyit mondott hogy "hát valami speciálisat". Na. Hát kösz ezt énis tudom. Légyszi írjon akinek hasonló problémája volt/van a kutyusával de mások véleményére is kíváncsi vagyok. Bocs hogy hosszú lett!
2010. dec. 14. 17:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt ilyen, faroktájon, épp külföldön voltunk, és nem akartam állatorvoshoz rohanni, mert ott aztán tényleg drága. Utánaolvastam, a gomba esélyes volt, és azt gyakran kezelik humán Nizorallal. Én megkockáztattam, és megfürdettem vele, szinte azonnal látszott a javulás, és utána még talán kétszer megfürdettem vele, és elmúlt.


De ez is csak egy tipp, és előfordulhat, hogy allergiás a Nizoralra, tehát kockázatos próbálgatni. Ha nem franciául kellett volna tárgyalnom egy méregdrága állatorvossal, akkor én is inkább orvoshoz vittem volna.


A bőrkaparék a legbiztosabb. De ez a korpa és viszketés tipikus tünete a gombának, csak éppen nem minden gomba ellenes cucc jó mindenféle gombára. Tehát ne kísérletezz ha nem muszáj!

2010. dec. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyanez, volt 3 hónaposan, korpás vakaródzás. Mi mivel mindent kizártunk, azt mondta a doki, hogyha esetleg nálatok van állandó fekhelye a kutyusotoknak, amit természetesen mostok, lehet, hogy arra allergiás, vagy esetleg az öblítőre, nekünk végül nem tudjuk mi lehetett a problémája, mivel egyszerre változtattunk öblítőt, és megfürdettük egy samponnal amit az orvos direkt erre adott, és még ez előtt kapott bolha,kullancs irtót is.

Remélem segítettem. :)

2010. dec. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

gombás fertőzés + stafilococcus


az én kutyusomnak is most volt ugyanilyen tünetei voltak, elvittük állatorvoshoz, vett tőle hám és szőr mintát, majd mikor megkaptuk az eredményeket írt fel antibiotikumot és még valamit, de arra már nem emlékszem hogy mi volt

2010. dec. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!