Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok lemondással jár nálatok a...

Sok lemondással jár nálatok a kutyatartás?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
csak amikor kicsi.... mert akkor sokat kell vele foglalkozni meg bnőzés helyett sétáltatni naponta 3x 4x etetni...
2010. dec. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Mikor hogy. Áldozatokat követel az tény. És van amiről le kell mondanom. De tudtam mire vállalkozok szóval nem szoktam emiatt bosszankodni. Sőt ahova tudom viszem is magammal ahova pedig nem tudok menni a kutya miatt akkor maradok.

Meg hát a kutyához kell igazodni. Hiába tervezel te reggel 8-tól délután 5-6-ig tartó csajos összejövetelt ha ott a kutyád és le kell vinni sétálni :)

Sok mindenről mondtam már le miatta, de ezek csak apróságok és kárpótol érte a kutya.

Azt sosem tenném, hogy nem a kutya érdekeit veszem előre és Őt büntetem azért, mert én most mást akarok csinálni. Nem Ő kérte, hogy fogadjam magamhoz.

2010. dec. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé, de abszolút megéri az a hűség, ragaszkodás a sok együtt töltött emlékezetes perc, amit a kutya tud nyújtani neked "cserébe".
2010. dec. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sok mindenről le kell mondjak miattuk.

Ott van pl. a nyaralás. Idén Görögbe ment a család, én nem.

Három kutyára és két macskára felügyeltem.

Van hogy családi összejövetelekre se tudok elmenni, vagy ha összejön, akkor korábban kell elindulni.

De nem cserélnék senkivel. Imádok foglalkozni velük, sőt!

Ha nem kötnének le ennyire, akkor megzakkannék.

Olyan mint a kábszer. Totál rájuk vagyok hangolódva, ha nem hírtelen nem lennének, elvonási tüneteim lennének. :-D

2010. dec. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
* ha hírtelen nem lennének
2010. dec. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kutyát vállal az ember, akkor sokszor nem gondolja át, hogy vége a több napos-hetes nyaralásoknak, sok-sok pénzbe kerül, stb. De megéri, iszonyú sok szeretetet tudnak adni az embernek. És hát És lehet, hogy sokan elborzasztó hasonlatnak fogják tartani, de a gyerek vállalás is sok-sok lemondással jár, mégis boldogan vállaljuk.
2010. dec. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút egyetértek az előző hozzászólóval: az állat is felemészt majdnem annyi időt, mintha gyereket nevelnél. A kutyánk nem fogad el senkit a családomon kívül, így mióta ő van, azóta nem töltöttünk sehol egy napnál hosszabb időt. A macskám szintúgy.. Ha közeli kapcsolatot alakítasz ki velük, akkor kölcsönösen függtök egymástól. Sok örömmel és sok lemondással jár egy állat. Rengeteg ember nincs ennek tudatában, azért van tele az utca kóbor macskákkal, kutyákkal.. Lehet, állattartáshoz is jogosítványt kellene bevezetni:S
2010. dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze, sok lemondással jár, de ezt előre tudtam, még mielőtt magamhoz vettem a kutyámat. Bár, mikor a megfelelő kutyafajtát kiválasztottam, megpróbáltam mindent figyelembe venni és így egy "kisebb felelősséggel" járó kistestű kutyát választottam végül. Tehát nem akartam önző lenni és "csakazértis" a kedvenc kutyafajtámat választani (Szentbernáthegyi), hogy én boldog legyek, de közben a kutya igényeit nem tudom kielégíteni. Így egy kistestű keverékem lett végül, amelyiknek tudom biztosítani a megfelelő táplálást (nem eszik 1-2 kg kaját, mint a Bernáthegyi...), a megfelelő mozgásteret....stb. Egy Bernáthegyi csak boldogtalan lenne nálam sajnos. Na, a lemondásokra visszatérve, elég sokkal jár pl az én kutyám. Nem mindíg mehetek spontán oda, ahova szeretnék, mert ugye a kutyámat meg kell sétáltatni, meg kell etetni és nem szabad egyedül hagyni 6-8 óránál tovább, és ez minden napra vonatkozik... És persze hosszútávon is sok lemondással jár, mert ugye akkor a nyaralások elmaradnak, ha nincs kire bízni a kutyát, meg ilyenek. :) De akkor is megéri. Még ennél sokal több dologról is lemondanék, de én nem tudok kutya nélkül élni.
2010. dec. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy nem, mert én szívesen foglalkozok a kutyámmal.

De amúgy igen:), elég sok mindent fel kell adni egy gazdinak, aki azt akarja, hogy a kutyája boldog legyen, és minél többet legyenek együtt.


Suli/munka után nincs csavargás, hanem irány haza. Nincsenek éjszakázások, nincsenek nyaralások. Illetve meg lehet oldani, ha van kire bízni a kutyát, de én akkor sem utazok el a kutyám nélkül, ha tudom, hogy otthon, a szüleim mellett jó dolga van.

Neki én vagyok a mindene, és akkor igazán boldog, ha együtt vagyunk.

A barátokkal való csavargást, mozizásokat felváltotta az, hogy most, ha van egy kis időm, akkor inkább elmegyünk a kutyusommal túrázni. Ezáltal a baráti köröm is átalakult, sok gazdit ismertem meg, akikkel jóban vagyunk.


De én ezt nem érzem áldozatnak, vagy lemondásnak, mert boldog vagyok. Ha felelős vagy egy élőlényért azt nem lehet félvállról venni.

2010. dec. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nekem van kire bíznom, ha el akarnék utazni, akár csak egy éjszakára is, de több időre is. De ha nem lenne, akkor azért bajban lennék.


És hát igen, nincs olyan, hogy meló után beülök valahova a barátaimmal, vagy hogy meló után elmegyek bevásárolni/moziba akárhova.


Mondjuk egy külföldi munkalehetőséget százszor és ezerszer meg kell gondolni, én utasítottam már vissza ilyet, mert ahova mennem kellett volna oda nem tudtam volna magammal vinni.


De igazából mindenért kárpótol. Valamelyikk este 8-ig dolgoztam, tök beteg is voltam, hazaértem, nagyon ritkán fordul ilyen elő, de nagyon nem volt kedvem sétáltatni. Sokáig tartott mire rávettem magam, utáltam az egészet. Aztán ahogy kiértünk a parkba, elkezdtünk játszani, rájöttem, hogy nekem ez legalább annyira kell mint neki, és végül nagyon jót sétáltunk.


Ja és hát az anyagi szempontok is számítanak. Mondjuk alsóhangon egy tengerparti nyaralás árát költöm a kutyára évente.

2010. dec. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!