Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lefoglalózott kiskutyát...

A lefoglalózott kiskutyát mivel szokták, lehet megjelölni, hogy később rá lehessen ismerni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 21:28
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
tenyésztőnek KELL intézni és kötelező
2010. dec. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

De nem tenyésztőtől van, hanem egy családtól.

De végül is az én kutyám (lesz), szóval ezt nekem kell majd intézni az oltásokkal együtt, ha elhoztam, nem?

Vagy amennyi pénzt kérnek a kutyáért, abban ennek is benne kell lennie?

2010. dec. 14. 22:09
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
A törvény szerint nem lehet kutyát továbbadni chipezés nélkül. Én nem ajánlom, hogy szaporítótól vegyél kutyát, de te tudod. Kutyavásárlás előtt mindenképpen olvasd át ezt az oldalt, hasznos lesz: [link]
2010. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hoztam el a kicsit, hogy volt benne chip, aztán nekem kellett aktiváltatni (egyébként nemtom pontosan mikortól ,de ha jól emléxem ettől az évtől kezdve kötelező a chip minden eladott kiskuttyba)...elmész vele a dokihoz, kitöltötök egy űrlapot, jön aztán a visszaigazolás és kész..nem nagy kaland, de nem árt ha van neki chip...
2010. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

Ti szaporítótól vásároltok(tenyésztő nem ad ki kutyát tk és adásvételi szerződés nélkül,utóbbi miatt alap a chip),nem valószínű,hogy a chip ára benne lesz,az csak tenyésztőnél van az árban.

Az állatorvosotok fogja beültetni a chipet és regisztráltatni.Ez kb.3-5 ezer ft között szokott lenni.

2010. dec. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Egy átlagos családtól hozzuk el a kicsit, jó körülmények között tartják a kutyákat, szeretetben.

Szerintem nem illik rájuk a szaporító jellemzés, nem kutyagyártásról van szó.

Első alom.

A kutya szülők fiatalok, életvidámak, barátságosak.

2010. dec. 14. 22:23
 17/40 anonim ***** válasza:
73%

A szaporító minden olyanra illik, aki hozzálértés, de legalább az alap dolgok (tenyészszemle, örökletes betegségekre való szűrés, képességvizsga) nélkül csinál almot. A fajta nemesítése messze áll tőlük. Ezzel sajnos a fajtának rengeteget árt. De hát láthatóan van rá igény..... :o( Bár az ilyen kutyákat én csak játszótéri fajtajelleget hordozónak hívom csak. Ugyanis a legtöbb ilyen alomból származó kutya tulajdonságaiban már rég nem hordozza azt amit az adott fajtának kéne. De legalább úgy néznek ki, mintha :o)) és ez a lényeg....


A chipet nekik kötelező beletenniük! Törvény írja elő. Legalább ezt tegyék meg ha már minden másra magasról tesznek.

2010. dec. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Értem, amit mondasz, és igaz is, egyetértek, hogy a legideálisabb tenyésztőtől, törzskönyvvel, chippel, szűrésekkel, elhozni, stb, royal canin-nal etetve, csak hát sajnos nem mindenki engedheti meg ezt anyagilag.

Az előző kutyánk is egy családtól volt hozva, mondhatom, hogy egy, két apróságot leszámítva nem volt soha semmi baja.

Gyönyörű volt, okos, nagyon szép kort megélt, soha nem bántott senkit, és az orvos is mindig mondta, hogy látszik, hogy ki van nyalva a ...

Ezért a kiskutyáért is minden általam legtöbbet megtehetőt megteszek.

2010. dec. 14. 22:42
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Szaporítók bizony!Tenyésztő így SOHA nem a el kutyát,mármint tk nélkül,amihez ár a chip.

Attól,hogy Te szépnek látod a szülőket,nem biztos,hogy a standard szerint is szépek.Lehet,hogy egészségesek,de amellett örökíthetnek olyan betegségeket,ami rajtuk nem látszik,de génjeikben hordozzák,pl.a dp.

Az új gazdi meg meglepődik,miért nyomorodik meg az egy-két éves kutyája és miért kell lealtatni.

Attól,hogy jó körülmények között vannak a szülők,még nem lesz a tulajdonosaikból tenyésztő!

Az ilyeneket hívják ostobaságból szaporítóknak("egyszer hadd párosodjon a kutyám").

2010. dec. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Az előző bullterrierem konkrétan kutyaviadalosoktól volt,17 évig élt.Halála után "nem kell törzskönyves kutya,plecsnigyűjtögetésre nem hordom,tenyészteni nem akarom,minek?"felkiáltással vettem egy olcsó kutyát 12 ezerért.

Ez az olcsó kutya mára félmilliómban van.Ennyibe került ugyanis,hogy egyáltalán él az öröklött problémái miatt.Bónuszként még ideggyenge is.

Az előző kutyáddal szerencséd volt,hurrá!

De könnyen előfordulhat,hogy a szaporítótól vett bizonytalan hátterű,szűretlen szülőktől származó kutyádra többet fogsz költeni, mint egy tenyésztőtől vett kutya ára.

Ráadásul mivel első alom,a szaporítóknak sincs fogalmuk sem arról,mit örökítenek a kutyáik.

2010. dec. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!