Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lefoglalózott kiskutyát...

A lefoglalózott kiskutyát mivel szokták, lehet megjelölni, hogy később rá lehessen ismerni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 21:28
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a válaszoló arra gondolt, h ha baj van egy komolyabb műtét kerül annyiba mint egy jó kutya, tehát azt ott akkor ki kell fizetni. Tehát felvetődik a kérdés h akkor mi lesz a kutyával. Vagy ha akkor menne, akkor most csak sajnálja a pénzt egy jó kutyára aki 10-15 évig a társa lesz?
2010. dec. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Az előző 13 évig élt.

Nem sajnálom rá a pénzt, de jelenleg munkanélküli vagyok, sajnos nem áll módomban 60-80 ezer forintért elhozni egy kutyát, és további x összeget kifizetni az oltásokra, stb.

Így, hogy olcsóbban veszek kutyát, így szerencsére jut mindenre pénz, még prémium tápra is, igaz nem royal canin.

Megbeszéltük a családdal, ezt a kiskutyát bevállaljuk, bízva abban, hogy minden rendben lesz.

A tenyésztőtől elhozott kutyának is bármikor bármilyen baja lehet, csak kevesebb rá az esély, de biztosíték nincs rá, hogy valóban élete végéig egészséges marad.

Ha eléri az 1 éves kort szándékomban áll elvinni különböző szűrő vizsgálatokra.

A jövőben, ha kutyát szeretnék, tenyésztő által fogom intézni, ezt eldöntöttem.

Ezúton köszönöm az eddigi válaszokat, és tisztelettel megkérnék Mindenkit, hogy ne bíráljon, ne ítélkezzen felettem, ne szítsa a vitatkozást.

2010. dec. 15. 10:52
 33/40 anonim ***** válasza:

Nem neked mondom kedves kérdező, nehogy magadra vedd.

De ez az amiről beszéltem. Az emberek AZONNAL akarnak mindent, de főleg kutyát. Nem látják objektíven az aktuális helyzetüket és mindegy hogyan, honnan, de kutyát szereznek. Még akkor is ha tudják, h nem a legjobban döntenek, nekik akkoris MOST kell, mert NEM TUDNAK várni.

Te meg különösen bátor vagy h munka nélkül be mersz vállalni egy ekkora kiadást és rizikót. De hát mindenkinek szíve joga úgy elcseszni a saját életét ahogy akarja - ebbe senkinek nincs beleszólása :o))

Mit mondtak a kedves eladók a chipeltetésre és a szűrővizsgálatokra?

2010. dec. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Már egy ideje nézelődtünk kutya után, de amik jók voltak árban, és tenyésztőtől volt, az határ melletti városokban volt.

Nagyon messze.

Kb. fél éve halt meg a másik kutyánk, szóval nem tegnap és ma már másik kell.

A környezetemben mindenki érdekesen nézett rám, amikor előálltam a tegnap beszéltekkel, és kb úgy jött le, hogy én a kákán is csomót keresek.

Érdeklődtem a leszármazottakról, de sehol nincs semmi papír, a chipre rá sem kérdeztem.

De ez egy olyan dolog, hogy tépj ki egy szőrszálat a tenyeredből, nem tudsz.

Sok minden nem úgy megy, ahogy a nagy könyvben meg van írva.

Attól, hogy nem tenyésztőtől lesz elhozva, nem biztos, hogy beteg.

Ha pórul járunk, akkor tanulni fogunk belőle és máskor máshogy csináljuk.

Ha pl. menhelyről fogadnánk be egy kutyust, annak sem lehet tudni kiből, miből van.

Ismételve önmagam, értelek Titeket, és az az ideális, ha a legjobb minőségű kutyát hozzuk haza, de ez most egy ilyen helyzet.

Bevállaljuk, aztán meglátjuk.

2010. dec. 15. 14:18
 35/40 anonim ***** válasza:

Ha pórul jártok,akkor ezzel el van intézve?

És ha hirtelen kell a pénz dokira,műtétre vagy bármire,miből teremtitek elő?

2010. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
77%

Én amikor az utcán találtam egy vemhes rottweiller-t, akinek a lába is sérült volt, meg sem tudott moccanni, mellette a mamakutya törzskönyve, és hozzá egy levél hogy tenyészteni akarták de nem bírják anyagilag. Én meg rohantam az állatorvoshoz, és ellátták. Ma már a kölykei 4 hetesek, tegnap voltak kiválasztani az eddig lefoglaltakat. A mamakutya nagyon jól van, a lábán is már futkos, szerencsére nem szenvedett nagy,maradandó károkat :)


Na szóval a lényeg hogy a kicsiknek 1 hét múlva lesz a chipbeültetésük, állatorvos kijön hozzánk, és én addig bizony kicsi színes fonalakat kötöttem a nyakukra, és van mindegyik színhez egy külön papíron egy név és telefonszám, a jelenlegi gazdik neve, így amikor jönnek elvinni kikeresem melyik szinű csöppségről van szó, és már adom is! 8 hetesen adom őket oda :)

2010. dec. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fura a hozzáállásod... Tudod mit kéne tenned és mégsem azt teszed, mert nem tudsz várni. Számomra ez érdekes... :o/
2010. dec. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
ha nincs pénzed hozz kutyát menhelyről vagy fajtamentőktől, de ne a szaporítást pénzeld
2010. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Messzire van a tenyésztő? Én oda-vissza 600 km-t utaztam a kutyámért, de eszembe sem jutott, hogy messzire van és inkább egy szaporítótól vegyek a szomszéd faluból. Ismerek olyat aki svédországból hozott kutyát.
2010. dec. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

,, sajnos nem áll módomban 60-80 ezer forintért elhozni egy kutyát, és további x összeget kifizetni az oltásokra, stb."


Sajnálattal olvasom amit írtál. :-(

Nem vitázni akarok veled, de hidd el akárhonnan hozol kutyát, oltani minden évben szükséges.

A kölyök kori oltások meg azért is fontosak, mert nekik még nincsen kialakulva az immunrendszerük, és a betegségeket, ti is könnyen bevihetitek a cipőtökkel.



,,Ha pl. menhelyről fogadnánk be egy kutyust, annak sem lehet tudni kiből, miből van."


Ez igaz, de ott örökbefogadási szerződést írtok, akár sintér telepről hozod ki akár menhelyről. ( menhelyről nem hinném hogy adnának mert sok mindent figyelembe vesznek, pl. a munkahely )

És a szerződésben benne van, hogy bármikor kötelességük visszavenni. Ez azért mégis csak jobb mint ha az utcán landolna a kutya.


Kérlek jól gondoljátok meg a kutya vásárt. Ha szerződés nélkül fizetsz egy kölyökért amiben nincsen chip, utólag már nem tudtok reklamálni. Egy chip beültetése kb. 5-6 ezer forint. Ha ez nem történik meg akkor 100 000 ft-ig terjedő pénzbüntetést kell fizetni. Ha idővel kiderül hogy Te vagy a kutya gazdája, és nincs benne chip, akkor neked kell fizetned.

Nem hinném hogy erre van kapacitásod, de Te tudod.

Nem vedd sértegetésnek amit írtam, kizárólag a jó szándék vezérel.

Dönts belátásod szerint.

2010. dec. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!