Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lefoglalózott kiskutyát...

A lefoglalózott kiskutyát mivel szokták, lehet megjelölni, hogy később rá lehessen ismerni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 21:28
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

A chiphez ragaszkodjál! Az nem extra dolog, az ettől az évtől tartozék, kötelező. Ráadásul annak kötelező beletetetni aki eladja.


Én sepciel a magam példáját tudom csak mondani.

Én sport célra vettem fajtatiszta, tényleg sok százezres kutyát külföldről. Nem vagyok milliomos, a magyar átlagnál nem keresek többet (forrás: [link] Én nemes egyszerűséggel félre tettem. Nem rögtön lett kutyám, ez igaz. De olyan amilyet szerettem volna, mind külsőleg, mind belsőleg. Ha én össze tudtam gyűjteni 250 ezer forintot, akkor aki tényleg fajtatiszta kutyát szeretne az is félre tud - mivel Magyarországon nem ez az átlag, pl. egy labradort, akiknek a szülei rendelkeznek a megfelelő szűrésekkel, eredményekkel, a tenyésztőjük is odafigyel a már említett dolgokra 80-120 ezer. Ennyit az ember elkölt egy évben a kutyájára. Akkor tessen parancsolni, amikor megfogalmazódik h az ember fia/lány kutyát akar, kezdje el félretenni azt a pénzt amit egy hónapban kutyára költene, egy év alatt máris megvan a kutyára való, ennyi idő alatt ki is forrja magát h tényleg akar-e vagy csak egyszeri fellángolás volt. Szerintem a felelőtlen döntések nyomán vásárolt kutyák száma is csökkenne.


Az meg h az embereknek mire van pénze vagy mire nincs, azt mindenki maga dönti el. Abban megegyezhetünk, h nem egyáltalán nem keresek többet mint a magyar átlag, tehát az itt írogatók nagy többségénél sem.

Nekem fontos volt ez a kutya, másnak egy bringa, egy fényképezőgép, egy plazmatv, egy motor, egy nyaralás stb fontos - a prioritásokat mindenkinek magának kell felállítania. Az a probléma h az emberek mindent AZONNAL akarnak és képtelenek rá várni, áldozatot hozni.

Érdekes, bármi másról van szó, az emberek könnyebben elfogadják, hogy nincs pénzem rá, nem vehetem meg, beérem azzal, amit meg tudok fizetni. bezzeg a kutya... legyen olyan fajta, mint amit a TV reklámban/filmben láttam, legyen szép, okos, aranyos, kedves, egészséges, stbstbstb, DE NE KERÜLJÖN SOKBA, mert nincs rá pénzem.

2010. dec. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Holnap rákérdezek a chipre, meg a szűrővizsgálatokra.

Köszönöm, hogy felhívtátok rá a figyelmem.

2010. dec. 14. 22:54
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta kutyus lenne?
2010. dec. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Rottweiler.

Az előző is az volt.

A kutyusoknak a nagyapját is láttam, az is gyönyörűséges.

Nyilván a szervezetébe nem látok bele, csak a külső alapján állítom, hogy oké volt.:)

2010. dec. 14. 22:58
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor a diszplázia szűrésre mindenképpen kérdezz rá. Igazolják orvos által, röntgen felvétellel (Független Dysplasia Bizottság által kiállított). És nem árt ha ugyanezt el tudják mondani a nagyszülőkről. Mert a dp nem feltétlen egyedenként öröklődik, hanem magában a vérvonalban lehet benne - egészséges szülőnek is születhet terhelt kölyke. Mivel lehet h a nagyszülők és dédszülőknél már jelentkezett, de figyelmen kívül hagyták és benne maradt a vonalban. Ezeket nem véletlenül találták ki. Ha nem muszáj, ne szülessenek (vagy legalábbis sokkal kisebb százalékban) beteg, dp-re hajlamos egyedek.


Ha nincsenek szűrési eredményei akkor vedd úgy h zsákbamacskát veszel: vagy egészséges lesz vagy nem. De ez már a te döntésed h veszel-e onnan ha nincsenek papírjai a kutyának, ill. ha kiderül majd 2-5 évesen h beteg, vállalod-e a kezelést (tehát úgymond benne van a pakliban)


Én egy rotinál biztos ragaszkodnék eü. szűréseken kívül, tenyészszemléhez és munkavizsgához. Az idegrendszeri betegségeket, ideggyengeségeket ki lehet szűrni. Igazolhatatlan származású kutyától csak kétes hátterű kölykök jöhetnek ki. Lehet h jók, de az is lehet h nagy szívás. Szvsz kockázatos.

2010. dec. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

A roti az a fajta,amit NEM SZABAD szaporítótól venni semmilyen körülmények között,még ha jó helyen vannak a kutyák,akkor sem!

Egészségileg problémásak,nehezen immunizálhatók,hajlamosak egy csomó betegségre és idegrendszeri problémára.

És ha beüt mondjuk egy gyomorcsavarodás,miből műtteted meg?A végszámla pont annyi lehet,mint egy tenyésztőtől vásárolt kutya ára.

Fajtamentőkre nem gondoltál még?

2010. dec. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen. Az én kutyám is többe került, mint amennyi a havi jövedelmem, de megérte!
2010. dec. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerződés és chip nélkül nem szabad elhozni senkitől kutyát.


A chip ez év juniusától született kölykökre már kötelező.

Ealadónak tenyésztőnek kötelező berakatni. Ha ez nem történik meg, akkor 100 000 ft-ig terjedő pénzbírsággal büntetik.

Amelyik kutya junius elött született azoknak nem kötelező a chip de beültethető ha a tulaj akarja.

2010. dec. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nos, írtad, hogy az előző kutyusod is ilyen helyről való és hogy milyen szép kort megért. Mondjuk ez a kor legyen 10 év...Hidd el, hogy ez alatt a 10 év alatt a hozzá nem értő emberek nagyon,de nagyon lerontották a fajták jellegeit, mind fizikailag, mind mentálisan. Miután bejöttek divatba a fajtakutyák, mindenki pároztatta minden féle kutyával, volt olyan barom is, aki az apakutyát a kölykével pároztatta és a többi...ha egy ilyen alomból született mondjuk X egészséges és Y beteg egyed, az egészségeseket ugyan úgy szaporították tovább a későbbi gazdik a legtöbb esetben. A bökkenő viszont ott van, hogy valószínűleg genetikailag hordoznak a beltenyészet miatt kialakuló betegségeket. Az epilepsziától a diszpláziáig mindenfélét. Hidd el, ez a 10 év nagyon sok idő, sokminden megváltozott....Különben ha eladó lennék, én is azt mondanám, hogy rá kell nézni, milyen szép egészséges..és csöndben maradnék arról, hogy mondjuk havonta 2 epilepszia rohama van mondjuk az apakutyának....szóval tulajdonképpen Te döntessz..Sok sikert :)

2010. dec. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
77%

És ha beüt mondjuk egy gyomorcsavarodás,miből műtteted meg?A végszámla pont annyi lehet,mint egy tenyésztőtől vásárolt kutya ára.



Kedves válaszoló. A gyomorcsavar minden nagytestű, mély mellkasú kutyánál előfordulhat, a vásárlás helyétől függetlenül.

A HD szűrés meglétét azonban én is fontosnak tartom, lévén egy olyan fajtáról, ahol jellemzően előfordul.

2010. dec. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!