Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának nyugtató szilveszterr...

Kutyának nyugtató szilveszterre? Tavaly eléggé kikészítette a petárdázás a kutyát.

Figyelt kérdés

Táprendelés mellé ajándékba kaptam egy doboz állatnyugtatót. (Serene-UM Calm) [link]


Ti mernétek adni ebből a kutyusnak? Kifejezetten ilyen helyzetekre ajánlják, mint a tüzijáték, vagy petárda. Mivel recept nélkül kapható, gondolom olyasmire lehet, mint az embergyógyászatban a Hova tabletta, ami gyógynövényes nyugtató.


Esetleg használt már valaki ilyet?


2010. dec. 15. 09:22
 1/8 anonim válasza:
100%

Szia


Szerintem olvass utánna a neten!

Csak azért írom,mert pl a Hovát én próbáltam,és csak felerősítette a nyugtalanságomat....

Szóval lehet hogy ez is csak olyan olaj a tűzre gyógyi...valakinek jó,valakinek meg épp hogy felerősíti azt a szintet,amit csitítani szeretne...

Vagy esetleg kérdezz meg egy állatorvost..Ő biztos hasznos információval tud neked ebben segíteni.


Remélem nem lesz a kutyusoddal semmi szilveszterkor!

2010. dec. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%

Sajnálom előre is (magamat, mert lepontoznak majd), de ha már tavaly is ki volt borulva a kutyád a szilveszteri zajok miat, akkor így, hogy volt egy EGÉSZ éved ara, hogy hozzászoktasd a szilveszteri zajokhoz a kutyát és úgymond "rehabilitáld" őt, akkor miért hanyagoltad el ezt a kérdést? Ahelyett, hogy gyökerestül megszűntetnéd a problémát, inkább felszínesen kezeled és benyugtatózod a kutyát... Ennek nincs semmi értelme, csak gyötrelem lesz így a szilveszter.


Még van addig 16 napod, én a helyedben megpróbálnám a szoktatást a zajokhoz, hátha... Ha nem sikerül, akkor utána lesz egy egész éved a dolgora, ezúttal ne hanyagold el.

2010. dec. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És mégis mit kellett volna csinálnom szerinted? Egész évben petárdázzak, hogy szokja????? Csináljak itthon tüzijátékot? Nem a zajoktól fél általában, hanem a tüzijátéktól. Viharban pl. egyáltalán nem fél, ha dörög, villámlik, kifejezetten csak a tüzijáték zavarja, amit a "kedves környékbeli lakosok előszeretettel durrogtatnak már délutántól kezdve kb. éjjel kettőig. Nos és ettől a kutya fél. De mondom, bizonyára én vagyok a rossz gazdi, hogy nem rendezek minden hétvégén emiatt tüzijátékot.


Nem rendeltem, ajándékba kaptam a terméket és úgy gondoltam érdemes lehet kipróbálni, talán megkönnyítheti a kutyának kellemesebben átvészelni mások "szórakozását".


Annyira gyűlölöm amúgy ezt a zsigeri rosszindulatot és kioktató, fellengzős stílust...

2010. dec. 15. 11:54
 4/8 A kérdező kommentje:
Az elsőnek természetesen köszönöm a jóindulatú válaszát, talán az lesz a legjobb, ha konzultálok a kutya orvosával.
2010. dec. 15. 11:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én válaszom is jóindulatú, csak negatív kritika, de nem rosszindulatú, mindegy.


Amúgy nem, nem kell tűzijátékot rendezni hétvégente, csak össze kell szedni az összes józan paraszti eszedet, használni google-t, és mondjuk venni tűzíjáték cd-t kifejezetten kutyáknak és még el is magyarázzák, hogy hogy kell szakszerűen használni és közben mit kell a kutyával csinálnod, hogy a nyugodt állapotát megtartsa. De ha ez meghaladja valaki képességeit, akkor ott van a kutyaiskola, ott tudják rehabilitálni a félős kutyákat, még azokat is, akik a petárdától félnek. De ha nincs a kutyaiskolára pénzed, akkor egyszerűen rágoogle-izol a témára, utánanézel, hogy hogy kell hozzászoktatni a kutyát a szilveszteri zajokhoz...stb. De inkább nem rontom itt a levegőt, a b@zinagy rosszindulatommal, ami amúgy egyszerű kritika volt, de mindegy... Egyéblént egy szóval sem mondtam, hogy rossz gazda vagy, sőt semmit ilyesmit nem mondtam, csak annyit, hogy ki kellett volna használnod az utóbbi egy évet és a nyugtató nem old meg semit, csak átmeneti megoldás...

2010. dec. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jól van, értem, kezdhetted volna ezzel is. Nem arról van szó, hogy iszonyat nagy gáz van a kutyával, meg majd megőrül, reszket, ilyesmi. De nyugtalan és látszik rajta, hogy nem érti, hogy mi van. Eszem ágában nem volt "leszedálni" a kutyát - a dobozra rá van írva, hogy erre nem is alkalmas - és nem győzőm hangsúlyozni, hogy ajándékba kaptam a táplálékkiegészítőt. Csak mivel ezt kifejezetten ilyen helyzetekre ajánlják, ezért gondoltam, hogy talán jobb hangulatban telhet a kutya számára a szilveszter. Nem akkora a gáz, hogy eszembe jutott volna külön erre ráguglizni, hogy milyen megoldás létezik a tüzijátékra, ez a tabletta csak mint lehetőség pottyant az ölembe.


De köszönöm az ötletet, utánajárok a cdnek!

2010. dec. 15. 12:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit tehetnek az állattartók?

A kertben lakó kutyákat szilveszter délutánján vigyük be a lakásba, esetleg zárjuk be a garázsba, pincébe (olyan helyre, ahova kevésbé hatol be a zaj). Kerüljük az olyan helyeket, amelyek nem minden oldalról zártak, azaz valaki szabadon bedobhat egy petárdát.

Ha tudjuk, hogy kutyánk félni fog, kérjünk előre nyugtató-tablettát az állatorvostól és bódítsuk el az ebet néhány órára. Ha szakszerűen járunk el, nem történhet semmi baj a kutyával.

Az esti etetést, utolsó séta időpontját úgy válasszuk meg, hogy megelőzzük a durrogatatás kezdetét. Legjobb, hogy ha a sötét beálltával már el sem hagyjuk a lakást.

Ha nem tudjuk elkerülni a szabadban való sétáltatást vagy közlekedést, akkor feltétlen pórázon vigyük a kutyát. Úgy adjuk rá a nyakörvet, hogy véletlenül se bújhasson ki belőle.

Veszély esetén a kutyák a falkavezér utasítását várják, annak viselkedéséről vesznek mintát. Ha a gazdi nyugodtan viselkedik, a kutya sem esik olyan könnyen pánikba.

Szilveszterkor a kutyát ne hagyjuk egyedül, különösen akkor, ha tudjuk, hogy félős. Sajnos ezt az áldozatot meg kell hoznia a gazdiknak, ha nem akarják állatuk életét kockára tenni.

A tűzijátékhoz hozzászoktathatjuk a kutyát. Fontos, hogy az eseményhez jó emlékek társuljanak, így ha meghalljuk az első durranásokat, kezdjünk játszani a kutyussal, jutalmazzuk meg, egészen a tűzijáték végéig legyünk vele. Így a jó emlék marad meg benne.


Nyugtatózás ellenérv:


"A sokak által (idáig általam is) használt acepromazin (Sedalin) a kutyák zajfóbiája esetén kontraindikált, mert nem rendelkezik anxiolitikus tulajdonságokkal, így az igaz, hogy fizikailag lelassítja a kutyát, és erős sedatiot okoz (ami nem mellesleg elég kiszámíthatatlan időtartamú, hatáserősségű), de emellett a kutya ugyanúgy ideges, stresszes helyzetben van, csak éppen nincs ereje levezetni sem a feszültségét. Ez a helyzet csak súlyosbítja a fóbiát, és az nemhogy javulna, de erősödik minden ilyen alkalommal."


Én ebből azt szűrtem le, hogy nem biztos, hogy a nyugtató a legjobb megoldás, de ebben is megoszlanak a vélemények. Így persze nehéz jó döntést hozni, főleg, hogy akár két állatorvos véleménye is nagyban különbözhet...

2010. dec. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem zárd őt be erre az időre, de a legjobb talán az lenne, ha bemehetne a házba veletek. Ha szól rádió, vagy TV, az jelentősen csökkenti a zaj erősségét.
2010. dec. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!