Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lány kutya miért emeli fel...

A lány kutya miért emeli fel a lábát pisilés közben?

Figyelt kérdés
Csak normális válaszokat kérek!!!
2010. dec. 15. 14:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
81%
Lehet attól függ, hogy mire pisil. Nekünk a fiú kutya ha bokor tövére, fűcsomóra, kőre stb. pisil, akkor felemeli (kis méretű, néha majd' elesik, olyan magasra emeli :) ), ha vmire lent, akkor nem fárasztja magát ezzel.
2010. dec. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
A szobában kutya pelenkára pisil, és ott emeli fel e lábát!!!
2010. dec. 17. 17:04
 13/30 anonim ***** válasza:
Akkor arról meg szoktasd le,mert majd egyszer véletlenül a falat is lepisili.
2010. dec. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
De nem értem miért így pisil, nem látta senkitől ...
2010. dec. 17. 17:22
 15/30 anonim ***** válasza:
Ha egy lány kutya így pisil az a dominancia jele..azt jelzi vele,hogy kemény csaj :D
2010. dec. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
De hogyen lehet leszoktatni róla? Vagy megmutatni neki, h ÉN vagyok a főnök?!!!
2010. dec. 17. 18:32
 17/30 anonim ***** válasza:
mennyi idős?
2010. dec. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
4 hónapos
2010. dec. 17. 19:49
 19/30 anonim ***** válasza:
55%

Ez dominancia!

A kutya territoriális állat, ösztönösen jelöli meg felségterületét. Az teljesen helyénvaló, hogy a természetben vizeletével teszi egyértelművé jelenlétét a többi négylábú számára. De a lakásban ez a viselkedés nem megengedett! A gazdi holmijára, a lakás különböző pontjaira pisilő kutyának nem feltétlenül a vizelet visszatartással, vagy a szobatisztasággal vannak gondjai. Az is előfordulhat, hogy csupán így próbál erőfölényre szert tenni.


A domináns kutyák számára határozottan az a legjobb, ha egy szakképzett tréner foglalkozik velük. Alapvetően fontos, hogy az emberek is megtanulják, hogyan legyenek vezérek a kutyák szemszögéből. A tréner rendszeres, rutinszerű engedelmességi gyakorlatokkal, következetességgel és nagyon sok idő ráfordításával segíthet.


Minden kölyökkutya átmegy fejlődésének egy olyan szakaszán, melynek során teszteli a hierarchiát a háztartásban élők között. Készülj fel erre a korszakra, általában hat és nyolc hónapos kor között, amikor a kiskutya feszegeti a határokat, hogy kiderüljön, ki a főnök. Ha ez idő alatt a család tagjai határozottak, következetesek és pozitív a hozzáállásuk az idomításban és elvárásaikban, a kutya beilleszkedik és engedelmes tagja lesz a falkának, vagyis a családnak. Ha azonban az emberek mindent ráhagynak a kutyára, esetleg jutalmazzák a domináns vagy kihívó magatartást, vagy csak nem törődnek azzal, hogy a kutya teljesíti-e utasításaikat, kedvencünk kezdi majd főnöknek érezni magát. Ha ez megtörténik, tulajdonképpen a kutya lesz a vezér a családban, legalábbis ő úgy érzi.


Sok kiskutya mutat erősen domináns viselkedést a család tagjával szemben. Ez gyakran azért van, mert a kritikus periódusban (6-12 hónapos korban) a kutya nem volt megfelelően idomítva, el lett kényeztetve, vagy egyenesen megjutalmazták a domináns viselkedésért. Ha ez a viselkedés rögzült, már nehéz, de nem lehetetlen átnevelni a kutyát és helyreállítani a családi rangsort.


Szia!

2010. dec. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Attól még, mert a szuka kutyád így pisil, nem biztos, hogy nem Téged tekint főnöknek.

Az elején én is frászt kaptam, amikor a kutyusom elkezdte emelgetni a lábát, és méterenként pisilt felül más szagokat.

De a kiképző azt mondta, hogy ez egyáltalán nem jelent problémát. Miért ne pisilhetné felül a másik szagot? Úgy értem a séták alatt...a kutyapelusnál pedig azért emeli fel egy picit, mert megszokta. De szerintem ne aggódj, ez nem probléma.

2010. dec. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!