Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről? Ti hogy...

Mit gondoltok erről? Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés
[link]
2010. dec. 15. 17:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
82%
ha nagyon szeretném a kutyámat és lenne pénzem, valószínű, hogy én is ezt választanám. Persze az is lényeges, h hány éves a kutyus.
2010. dec. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ez így nem élet a kutyának, a gazdi a saját önzősége miatt hagyja szenvedni szerencsétlent. El tudom képzelni, micsoda öröm lehet neki egy ilyen kocsival mászkálni, ráadásul úgy, hogy az ürítését sem tudja szabályozni. Ilyen esetben én biztosan elaltatnám a kutyám, bármennyire szeretem is, sőt pont azért.
2010. dec. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Hát gondolkodóba estem. Azt, hogy kerekes kocsira szorul a kutyus azt bevállalnám. De, hogy a vizeletet és a székletet sem tudja szabályozni az már elég nagy gond ahhoz, hogy a túlaltatás mellett döntsek. Főleg a vizelettartási betegsége miatt állandóan otthon kell lennie valakinek aki kinyomkodja belőle. Szerintem míg a kutya jól van és kutyául érzi magát (jó értelemben )eszik, iszik, láthatóan boldog, akkor nem altatnám el.
2010. dec. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nagyon jól döntött. A kutyakocsi egy jól bevált dolog, sok kutyán segített már. A kutya boldog, látszik a videókon. Úgy kell kezelni a kutyust mintha egészséges lenne, őt egyáltalán nem zavarja a kocsi, hamar megszokja. Miért altatná el ha tudott segíteni a kutyuson. Én biztos ugyanígy döntenék.
2010. dec. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én is elgondolkoztam rajta,de amint megnéztem a videókat semmi kétségem nem maradt,hogy én is így döntöttem volna.Egy nagyon boldog kutyust láttam.

Miért kellene vele állandóan otthon lennie valakinek? Egy egészséges kutyát is otthon hagynak és nem minden öt percben pisil szerintem neki sem kell nyomkodni olyan gyakran.

2010. dec. 15. 20:21
 6/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

Válasz a kérdezőnek:


Igen, az odáig rendben van, hogy nem kell 5-percenként nyomkodni, de egy 8-órás távollét(általában annyi egy munkaidő)nem hiszem, hogy jót tenne a kutya hólyagjának.Arról nem is beszélve,miután egyedül hagyják a kutyát rá félórára beleakad valamibe a kerék akkor ki segít neki.

2010. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egy "egészséges" kutyának a hólyagjának jót tesz,hogy 8 óráig vissza kell tartania? Ha innen nézzük akkor az sem jó.

Nagyon hamar hozzá szoknak a kocsihoz és az akadályok leküzdéséhez és ha jól tudom akkor nem lehet egész nap rajta a kocsi,mert nem tud benne lefeküdni.

2010. dec. 15. 22:34
 8/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
Valóban úgy van, hogy az egészséges kutyának sem jó a 8 óra vizelet visszatartás.Épp ezért valahol sok gazdát nem értek, amikor azt mondják, hogy a kutyának ki kell bírni.Nem tudom mit csinálna sok gazdi aki ezt az elvet vallja, hogy őt sem juttatnánk 8 órán keresztül illemhelyhez. De visszatérve a kerekes kocsisra,aki ennyire szereti a kutyáját az bizonyára a felügyeletét is megoldja.
2010. dec. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon sok kutya él így köztük az enyém is,de nem tudnék kutya nélkül élni.

Gondolom a gazdi meg tudja oldani és ezért is vállata be.

2010. dec. 16. 00:30
 10/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az egyik Német juhászomnak mellüregi vizesedése volt. A nyirok erek vagy a mellüregi vezeték elszakadt. Azért, mert az egyik segéd a kutyasuliban őrző védő közben mikor a kutya fogta a védőkart szügyön meg lapockán rugdosta azzal az indokkal, hogy a kutya rúgás közben is jól fogjon. Az állatorvos 18-szor csapolta a mellüreget amiből 1-2 liter víz jött le rendszeresen. Végűl ebből kifolyólag szívelégtelenségben meghalt. Én is mindent megadtam volna érte, hogy életben maradjon. Sajnos ez neki nem adatott meg egy szar segéd végett.
2010. dec. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!