Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért azt az fajtát/keveréket...

Miért azt az fajtát/keveréket választottátok, aki jelenleg a társatok?

Figyelt kérdés

Lényegében az érdekelne, hogy miért az a fajta ill. keverék, és az alomból miért pont az a kölyök lett a kiválasztott kutya?

Csak puszta kíváncsiság.


2010. dec. 15. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:

a kutyánkat anya választotta ki mert az volt a legvirgoncabb leghangosabb kicsi.és puli mert nem tul nagy fajta

a cicám meg.. hát ö keresett gazdát:D. egyszer csak láttam h itt volt a házunk elött.körbekérdeztünk minden szomszédot,de senkinek nem volt ismerös. azóta is megvan:)

2010. dec. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Francia bulldog párti vagyok. Kiállításokon ismertem meg a fajtát, utánaolvastam és nagyon szimpatikus lett. A kutyámat tenyésztőtől vettem, túl sok választásom nem volt, mivel márcsak egy szukája volt, a többi kan. De amúgy is ő tetszett a legjobban, mivel ő volt a legrosszabb és a legtalpraesettebb.
2010. dec. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Megláttam és beleszerettem. Eszembe se jutott, hogy egy kutyával fogok aznap hazamenni. De ahogy megláttam és felvettem, tudtam, hogy egymásnak vagyunk teremtve:)
2010. dec. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én egy németjuhásszal nőttem fel valószínűleg ez nagyban közrejátszott hogy szeretem ezt a fajtát.A mostanit mikor elhoztuk , egyedül ő volt kan az alomból és elhoztuk.Jó döntés volt :)
2010. dec. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 MME ***** válasza:

Az egyik kutyám több mint három éve 5 hetesen hoztam el, nem kellett sokáig figyelni, hogy lássam, mindenkivel játszani akar, mégsincs benne dominancia, nem kekeckedik.

Néhány napja egy felnőtt kutyát választottam ki, őt is úgy, hogy játékos, vidám, merész, de mégsem másokon uralkodó kutyát akartam. Eddig bevált :)

Csak személyiség alapján választok, persze a nagy kutyákat szeretem, és most mégis ez a 20 kilós lett, de ő volt a nekem legmegfelelőbb, úgyhogy engedtem.

Mindkettő keverék, menhelyről.

2010. dec. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kicsi koromban volt egy nagyon jó barátnőm, jópár évvel idősebb nálam és neki labradorja volt és mindig vittük sétálni. Nagyon megtetszett, gyönyörűnek találtam és intelligensnek. Azóta sokszor szerettem volna kutyát. A szüleim idén meg is engedték, annyi kutya fajtát néztem, hogy nem tudtam eldönteni, aztán mégis a labrador felé húzott a szívem. Nyáron pedig elmentünk strandolni haverokkal és anyu hívott strand után h siessek haza mert megyünk kutyát nézni:) Nagyon örültem, az alomba már csak 4en voltak. 3 fekete és egy zsömle színű. Fél óráig néztem őket és vaciláltam, anyu azt mondta h neki a zsömle jobban tetszik, de döntsek én. Néztem a zsömle színűt, gondolkodtam és egyszerűen beleszerettem. Olyan kis nyugodt volt :) Ott eldöntöttem, hogy nekem ő kell. Azóta is imádom és ő életem legnagyobb értelme:))) És neked kérdező? Mi a történeted?:)
2010. dec. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az én esetemben párom tehet mindenről. Ő volt az aki először előállt azzal, hogy meg kellene menteni egy angol bulldogot. Szaporítótól.

Hallani sem akartam róla, amit tudtam ezekről a kutyákról annyi, hogy lusták, rondák, és horkolnak. De addig-addig nyösztetett, hogy elhoztuk.Ő már elég öregecske volt, sajnos már nem is él, de még életében érdekezett hozzá egy másik angol bulldog. Egy kislány, szintén szaporítótól mentett.

3 hónapja pedig csörgött a telefon, hogy egy angol bulldog s.o.s mentésre vár, mert ki akarják tenni az utcára.

Itt már az ellenkezésem csak gyenge próbálkozás volt, beletörődtem a sorsomba.:)

Így jelenleg 2 ilyen hurka néha boldog-néha rettentő mérges tulajdonosa vagyok, úgyhogy álmaim kutyája még várat magára. :)

2010. dec. 15. 19:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Én mindig kutyát akartam. Imádom őket. Aztán nézelődtem milyen fajta kéne nekem, melyiknek tudom kielégíteni a szükségleteit. És aztán megtetszett a magyar vizsla. Gyönyörű okos érzelmes ragaszkodó alkalmazkodó kedves de közben jó helyzet és ember ismerő. Egyszerűen CSODÁS számomra. Aztán a legjobb barátnőm ismerőse pont akkor volt sok vizslabébi gazdija. Megbeszéltünk egy találkozót akkor már csak két fiúcska volt, én pedig pont fiút akartam (nem tudom mér fiú pári vagyok) Kiengedtük egy füves területre a két kis blökit és néztem őket... néztem és vártam. Vártam hogy melyikkel vagyunk egymásra hangolva. Olyan egyformák voltak két kis zsemle színű, hurkás gombóc. Csak szaglászott és fürkészte a terepet. Úgy tudtam őket megkülönböztetni, hogy egyiknek egy fehér folt volt a melkasán és két lábujján. Ő volt akit elsőre kiszemeltem mert ő sokkal energikusabb volt (ez egy vizslánál már szinte hiperaktivitás) jobban érdekelték a dolgok. És aztán eldöntöttem Ő kell nekem. :) És nagyon jól választottam. (biztos a másik is nagyon jó kutyus lett) Imádom, ő rajong értem. És nem csalódtam egy percet se. :) Kis bolondom már két éves lesz márciusban.
2010. dec. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nekem az első kutyám egy Tacskó volt.5 évesen vettem.Rá 5 évre találtam egy 4 éves Német juhászt az utcán. Ennek egy utódját én neveltem fel (fekete Német juh).Aztán megint találtam egy Német juhászt. Utána befogadtam egy 10 éves törpe Snacit akinek a bal hátsó lába béna volt. Aztán megint befogadtam megint egy N.J-t annak az első lábát eltörte egy Roti. Jelenleg szintén Német j-van hatóságilag elkobzott. Tehát nekem a Német juhász a kedvenc. Azért a többit is bírom.
2010. dec. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi mindketten nagy kutyát szerettünk volna. Kedves, szőrös, szelíd, családi kutyát. Úgyhogy elővettük a kutyás könyvet és addig olvasgattuk, nézegettük, amíg megtaláltuk azt a jellemzést, amely egy az egyben fedte az elképzelésünket.
2010. dec. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!