Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha csak hobbi célra veszek...

Ha csak hobbi célra veszek kutyát akkor is fontos hogy kikérjem a törzskönyvet?

Figyelt kérdés
Törzskönyvvel drágább és én nem fogom kiállításra vinni stb! Ezen kívül fontos azért hogy meglegyen vagy nem?
2010. dec. 16. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Törzskönyvvel kb. 6000 Ft-tal drágább egy kutya. Aki azt mondja, hogy tk-val mondjuk 20-30000-el drágább, ott már vmi nem stimt. Amúgy egy valamirevaló tenyésztő ilyen esetben a tk másolatát adja oda, úgy tudom.
2010. dec. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy ahol választható a törzskönyv, ott igazából nincs is. Azt mondják, hogy van, de 30 ezerrel drágább úgy a kutya, hogyha odaadják, így nyilván senki nem fogja kérni az amúgy nem is létező törzskönyvet.


Egy tk igazából 5500 Ft, nem attól lesz drága egy kiskutya, csak ezzel verik át a vásárlókat a szaporítók.


Csak akkor lehetsz benne biztos, hogy fajtatiszta kiskutyát vettél, ha van törzskönyve.


Itt van leírva, hogy miért kell a tk hobbikutyának is.


[link]

2010. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jó, este megyünk kutyát venni, akkor kikérem a törzskönyvét is! Nekem is többen mondták hogy dupla annyiba kerül azzal együtt, de akkor ezek szerint ez nem igaz! Köszi!
2010. dec. 16. 15:23
 4/12 A kérdező kommentje:
Na ezek után tuti kérni fogom a törzskönyvét, kíváncsi vagyok mit mond majd az eladó!
2010. dec. 16. 15:24
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A rendes tenyésztő mindig ad törzskönyvet a kutyához, ha nem akarod kiállításra vinni, akkor is. :)
2010. dec. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

lehet olcsóbb egy hobbi minőségű kutya, de nem a törzskönyv kiváltása miatt!

az ilyen kutyákat olcsóbban adják ugyan, de ivartalanítási kötelezettséggel.

2010. dec. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy nem fogja tudni odadni, és ilyentől ne is vegyél kutyát. Akkor inkább keress menhelyen kedvenc fajtád keverékét, minthogy egy átverőnek fizess.
2010. dec. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elolvastam a linket is, törzskönyvvel fogok kutyát venni4
2010. dec. 16. 15:32
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Azért majd írd meg, hogy mit mondtak ott, ahová este mész! :)
2010. dec. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez úgy működik, hogy a tenyésztő "kéri ki" az összes kiskutya törzskönyvét (magyarul törzskönyvezteti) egyszerre. Tehát már minden kutyának van törzskönyve (származási lap a becsületes neve) még mielőtt azok el lennének adva. Ez nem a vevőn múlik, nem választható opció, hanem alaptartozék. Jár hozzá és kész!
2010. dec. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!