Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy oldalon olvastam, hogy a...

Egy oldalon olvastam, hogy a kutyushoz először hobbi-törzskönyvet adnak?

Figyelt kérdés
Majd, ha ivartalanítottuk, akkor kapjuk meg a normál törzskönyvet. Tényleg van ilyen, vagy sántít a dolog valahol?
2010. jan. 13. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi... ha tenyésztő az illető, visszatartja a törzskönyvet, hogy ne lehessen tovább tenyészteni a kutyát, ezért vagy azért, mert ő úgy ítéli meg, hogy hobbi kutyának jó... ivartalanitási kötelezettség után megkapod a rendes törzskönyvet...szerintem van ilyen:) gondolom adás-vételi szerződést is ír, amibe ezeket a dolgokat belefoglalja
2010. jan. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
de akkor az adásvételibe legyen benne hogy miért nem tenyészthető tovább, és akkor az ára is legyen olyan.
2010. jan. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Nincs olyan hogy hobbitörzskönyv. Egy normális tenéysztőnél minden kutyához jár tk, legfeljebb megegyeztek, akár írásban hogy ivartalanítva lesz. De az ilyen " később elküldöm" az gyanús szokott lenni.
2010. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor még rendesen átgondoljuk a dolgot. Nehéz ügy ez:S
2010. jan. 13. 16:33
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
linkeld be az oldalt, úgy könnyebb véleményt mondani...
2010. jan. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Direkt nem szeretném belinkelni, mert szerintem nincs hozzá jogom, hogy ilyen fajta kérdéssel kapcsolatban belinkeljem:)

De eddig csak jókat olvastam a kennelről, többi tenyésztőtől, csak ugye furán hangzott ez a dolog:)

2010. jan. 13. 16:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen fajta a kutya?
2010. jan. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
hát ha jó helyről van, akkor meg hol a bibi:)??? első válaszoló vagyok.
2010. jan. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális dolog!


Amennyiben részletre fizeted a kutyát vagy ivartalanítási kötelezettséggel hozod el, elő szokott fordulni, hogy a tenyésztő a végleges összegig vagy az ivartalanításig visszatartja a törzskönyvet és csak a törzskönyv másolatát kapod meg egyenlőre.


Viszont ilyenkor is chipes a kutya, a tenyésztő meg tudja neked mutatni az eredeti törzskönyvet, az oltási könyvben benne van a kutya chipszáma, ami megegyezik a törzskönyvön lévő számmal és írtok is egy szerződést, hogy mikor, milyen feltételek után kapod meg az eredeti törzskönyvet.


Kedves második!

Azt a tenyésztő, hagy döntse már el, hogy milyen feltételek mellett és mennyiért adja el a kiskutyákat.


Nem értem, hogy ha egy kutyát csak családi kutyának, hobbi célra vesznek, ivartalanítási kötelezettséggel, miért kéne jelentősen csökkenteni az árát???

Annak a kiskutyának ugyanúgy fajtareprezentáns, egészséges idegrendszerű, egészségügyileg szűrt szülei vannak, netán külföldi apukája, ugyanúgy chipes, törzskönyvezett, oltott, minőségi tápon nevelt, mint azok a testvérei, akiket később esetleg tenyészteni is fognak.


Én nem azért keresnék hobbi célra kutyát, mert olcsóbb, hanem mert egészséges és hosszú ideig a családomban szeretném tudni.

2010. jan. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:) Megnyugodtam:)
2010. jan. 13. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!