Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kutyámnak egy dudor...

Zsopega kérdése:

4 hónapos kutyámnak egy dudor nőtt az oldalán. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Két hete éppen arra a helyre kapta a veszettség elleni oltást. Elképzelhető, hogy az oltás helye lenne? Láthatóan nem zavarja, jókedvű, étvágyú kiskutya.
2010. dec. 16. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem múlik el kb. egy héten belül, vidd dokihoz. Szerintem csak az oltás miatt van.


Vikuska

2010. dec. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Többmint valószínű ez az oltás miatt van, az én kutyámmal is volt már ilyen. Maszírozni kell neki, és hamarabb elmúlik:)
2010. dec. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel az az oltás helye, a mi kutyánk egy hónapja kapott pont veszettségi oltást( a miénk is 4 hónaposan) és egy szép nagy dudor nőtt rajta ami nagyon fájt neki, és legalább 2 hétig nem múlt el, úgyhogy szerintem nincs miért aggódni, de ha rosszkedvű és nem eszik akkor irány az orvos. :)

Remélem rendbe jön. :D

2010. dec. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyan nem az oltás helyén volt, hanem egész mástól, mi elvittük 2-3 nap múlva az orvoshoz, és leszívta neki, azt mondta valami "zsírmirigy" szerűség, sok kutyának szokott lenni ilyen, általában magától nem húzódik le.



A te esetedben viszont azt ajánlom, ha 4-5 nap múlva nem múlik, vidd el orvoshoz, lehetőleg ugyan ahhoz, akinél kapta az oltást, hisz ő tudhatja pontosan hogy milyet adott neki. (igaz, benne van az oltási könyvében is ott a matrica) Valószínűleg az oltástól van, viszont ne masszírozd, max akkor ha valaki tényleg szakértő (vagy esetleg az állatorvos,akivel telefonon beszélhetsz is) mondta.. hisz többet árthatsz is vele mint használsz.

2010. dec. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos és gyors válaszokat, beszéltem az orvossal telefonon, szerinte is az oltás okozza. Ha kifakadna azonnal mennünk kell hozzá, ezt megbeszéltük. Így megnyugodtam. Köszi Nektek!
2010. dec. 16. 20:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia Zsopega!Remélem már rendbe jött a kutyád :))!Meg szeretném kérdezni tőled,hogy pontosan mit tapasztaltál a kutyádnál?Azért kérdezem,mert most én is hasonló helyzetben vagyok.A kiskutyám 10 hetes,múlt szombaton kapott kombinált oltást.Ahová az oltást kapta,én is felfedeztem egy jó mogyorónyi dudort,olyan mintha a bőrben lenne.Nem fájlalja,nem érzékeny neki érintésre.Nektek mi lett végül a kutyussal,magától elmúlt,vagy az állatorvos csinált vele valamit?Bocs,hogy zavartalak,csak én nagyon aggódom a kutyámért.
2010. dec. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia dec. 24.-én író, kérdező!

Szerencsére az én kiskutyámon pár nap alatt teljesen elmúlt a dudor. Nála is olyanok voltak a tünetek, mint a Te kutyusodon. Nem igényel semmiféle kezelést, masszírozni sem kell, az orvos csak arra figyelmeztetett, hogy ha esetleg kifakadna, akkor kell megmutatni neki, de ez nem történt meg szerencsére. Remélem a Te kiskutyád is hamar rendbejön. BOLDOG KARÁCSONYT!

2010. dec. 25. 07:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm válaszodat!Neked is boldog karácsonyt!:))
2010. dec. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!