Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi pénz egy 25-30kilós...

Mennyi pénz egy 25-30kilós kutyát etetni ha főzöl neki? Igaz, hogy sokkal olcsóbb akkor megvenni a prémium tápot?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha úgy veszed nem igazán olcsóbb sőt macerásabb is!Azért is mert nem mindenféle húst ehetnek + rízs vagy tészta táplálék kiegészítők vagy főtt zöldségek stb.....
2010. dec. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Mindenképpen jobb ötlet prémium tápot venni, mert abban minden kutyáknak szükséges anyag benne van.(már ha jó márkájút veszel)

De néha azért főzhetsz neki egy kis húst, vagy időnként egy csontot is adhatsz neki(de ne csöves csirkecsontot,mert fennakadhat a torkán, és semmiképpen ne étel helyett kapjon csontot) csak hogy változatos legyen az étrendje. :)

2010. dec. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szia, a mi családunkban két gyönyörű amerikai bulldog él, és én soha nem adnék nekik főzött ételt. Gondolj bele, hogy már a háziállatok is olyan betegségekkel rendelkeznek mint az emberek, mert ugyanazt a szart etetik velük. Gondolok itt a sok élelmiszer adalékra, tartósitószerekre, cukros, sós ételekre, fűszerekre, a kutyának semmi szüksége sincs ezekre, ugyanugy mint az embernek sem. Egy gondos gazda csakis jóféle táppal eteti a kutyáját, néha adhat neki jutifalatként egy kis teljesőrlésű kekszet, barnarizst, amik egészségesek, mert nincsenek finomitva. Mi a Regular nevű tápot vesszük, ez jól bevált, szépek és egészségesek a kutyáink tőle. Az előző kutyánk hasnyálmirigy-beteg lett 7 éves korában, mert az anyósom nevelte még az elején, mindent főzött neki, a pörkölttől kezdve az összes zsiros husokig mindent, és ez lett a vége. Hiába beszéltem, mindig hordta neki később is a főzött kajákat, nem tudtam neki megmagyarázni hogy ez nem jó. Még amikor elpusztult szegény állat, akkor sem jutott el a tudatáig hogy igazából ő tette el láb alól. Ezért nem javaslom a főzött kaját. A táp amit veszünk, 18kg-os, és 5000 Ft-körül van az ára.
2010. dec. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazából prémium tápra nincs pénzem.

Most a porciJÓ nevű táppal etetem. (1700ft-10kg)

2010. dec. 16. 19:39
 5/7 anonim ***** válasza:

A Regular egy jelző, több tápmárkán belül lehet találni Regular nevű tápot. 18 kilós tápot 5 ezer forintért legfeljebb prémium tápot kapsz, de szuperprémium tápot biztosan nem.


A kérdező pedig a főtt ételen nem a zsíros, pörköltes, emberi fogyasztásra szánt főtt ételt értette, hanem a főtt csirkehúst-marhahúst, rizzsel.


Prémium tápot már kapsz 5-6 ezer forintért. Ilyenek pl. a Dog Chow (15 kilós zsák), ACC (20 kilós zsák).


Ezek jobb minőségűek, mint az áruházakban kapható Pedigree, Chappi, stb. fajtájúak.


1 zsák kb. elég egy hónapig elég (függ a kutya aktivitásától is). Ezek mellé adhatsz neki nyersen baromfihúst (farhát, nyak, stb. amiket kutyaeledel boltban tudsz olcsóbban megvásárolni).

2010. dec. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen erre gondoltam a főzött ételen. Nem a magunkra főzött dolgok. Hanem amit a kutyának megveszek és megfőzök. :)
2010. dec. 16. 20:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól függ: ha olyat főzől a kutyának ami jó is neki tehát minőség akkor sokkal drágább. Gondolj bele, még az embernek sem jut minden napra hús az asztalra.

Ha minden féle hússzemetet veszel neki akkor persze olcsóbban jössz ki csakhogy azzal nem érsz sokkal többet mint a rossz táppal. A kutyának nem jó a csirkeláb meg ilyenek. Arról nem is beszélve hogy főzött kajából eleve többet kell neki adni mint tápból. Szóval szerintem a jó táp sokkal olcsóbb.

2010. dec. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!