Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan viselkedjek amikor egy...

Hogyan viselkedjek amikor egy ismerősömmel most találkozom először mióta elveszítette az édesanyját?

Figyelt kérdés

Pont mához egy hétre találkozunk. Felnőtt. Én is felnőtt vagyok, de fiatalabb valamennyivel.

Nagyon jó ember, ugyanakkor érzékeny is (nem negatívan értve). Hogyan viselkedjek, mit (ne) mondjak/tegyek, hogy nehogy megsértsem teljesen akaratomon kívül is az érzéseiben?

Hogy kérdezzem meg azt, hogy van? Hogy tudassam vele finoman, hogy amiben tudok segítek - ha kell meghallgatom, ha konkrétan tehetek érte valamit, akkor azt is megteszem? Ha esetleg elsírja magát a személyes találkozáskor, ami ez esetben érthető, hogyan kezeljem a helyzetet - pl. odaléphetek, hogy megöleljem és várjak szó nélkül, hogy megnyugodjon? Így érezné, hogy vele vagyok, mégse kezdek el okoskodni, meg vigasztalni sem a legjobb szavakkal. Segítsetek, kérlek. Nem akarok bunkó lenni, nem akarom megsérteni főleg ebben az időszakban akaratlanul sem.


2011. aug. 22. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
A legjobb tapintatosan várni, amíg ő hozza fel a témát. Baromi idegesítő tud lenni az embernek, mikor ezredszerre kérdezik meg tőle, hogy van, vagy tehetnek-e érte valamit, és tudják is a választ: pocsékul, és nem, neki pedig jól-t és nemet kell válaszolnia. Hogy hogy reagálj, nagyban függ a kapcsolatotoktól, de adni fogja magát a helyzet.
2011. aug. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nyilvánítsd ki részvétedet, és majd ő eldönti akar-e róla beszélni. Nem kell megkérdezni, hogy van, hiszen ez elég nyilvánvaló.

Ugyanúgy viselkedj vele, mint általában. Ha elsírja magát, megkérdezheted, hogy szeretne-e beszélni róla.

2011. aug. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

mondd meg, hogy hallottad a szomorú hírt, és nagyon sajnálod, vagy vele érzel,

és biztosítsd, hogy számíthat rád, szóljon, ha segíthetsz valamiben.


Ennyi. Ezzel nem vagy erőszakos.

Innentől rajta múlik, hogy elengedi-e a füle mellett, vagy kiönti-e a lelkét, vagy kér-e segítséget.

2011. szept. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!