Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ónémet juhász fázik most?

Az ónémet juhász fázik most?

Figyelt kérdés
Van alatta egy vékony kabát, de félek hogy nem elég és fázik. 7 éves.
2010. dec. 16. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha van egy megfelelő méretű, jól szigetelt kutyaháza, amit be tud magának fűteni, akkor nem hiszem, hogy nagyon fázna. Mindenesetre szerintem ilyenkor nem árt beengedni a kutyát legalább a garázsba.
2010. dec. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem hajlandó bemenni sem a házába, sem a garázsba. Az ajtó előtt fekszik, biztos azért mert ott szokta meg.
2010. dec. 16. 22:51
 3/12 anonim ***** válasza:

Pontosan ahogy mondod, illetve az is elképzelhető mert szeret a gazdihoz közel lenni és vigyázni rá.

Annyira nem kell aggódnod, ezt fajtát pont azért szeretik idehaza, mert nem annyira kényes és jól viseli a kinti mínuszokat. A házba majd bemegy ha kicsit cudarabbra fordul az idő.

2010. dec. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mívewl már 7 éves és nagyon röpködnek kint éjje la minzsok szerintem bekéne őt valahogy küldeni a kutaházba vagy még egy-két vastag pokróc kéne alá :S
2010. dec. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ahol dolgoztam, ott is egy hosszú szőrű nj. volt.

Éjjel ki volt engedve a telepre, de a porta elött szeretett feküdni. Csak akkor ment be a házába amikor esett az eső vagy a hó.

Viszont mi hungarocellt raktunk alá, így nem fázott fel.


( láttam már felfázott nj.-t, tönkre ment a veséje... )

2010. dec. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez a helyzet. Korban is :-), csak ő németjuhász.

-4 fokban hőkamerázták körbe a házat, őt is :-)

A hasánál 7 fokos volt, a hátán 0.

A pasas azt mondta, hogy jól szigetel a bundája. :-)

A lényeg, nem hajlandó bemenni a házába, fekszik az ajtó előtt. Igaz, szélvédett, van két vastag szőnyeg lerakva neki. Sokszor engem be egy kicsit, de jelzi mikor akar kimenni, mert melege van. Nem mozdul az ajtó mellől bent sem, mondjuk ott azért picit hűvösebb is van.

Ha nagyon hideg van, mert most is mondják a - 10-en fokokat, akkor a garázst szoktuk annyira nyitvahagyni, hogy bemenjen, a többit eltömitjük papirokkal, mert nem hajlandó a házába bemenni, bármit csinálok vele.

Saját, használt szőnyege van bent, amit már használt, de akkor sem.

2010. dec. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
elirtam, az "engem" = engedem
2010. dec. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fázik,nekem is németjuhászom van,nem is hosszú szörű,szigetelt,meleg háza.Mégis -15 fokban is az udvar közepén rágcsálja a csontját,fülel stb.,semmi jelét nem mutatja,hogy fázna.SŐT,hempereg is a hóban.Csak ha esik az eső,olyankor megy be a házába.
2010. dec. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Télen szoktam egy kicsit emelni az ételmennyiségen,vagy a kajaminőségen.
2010. dec. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 5 hónapos németjuhászom van és ugyanezt csinálja. :D Van meleg kutyaólja, fűtött garázsa, de inkább az ajtó előtt fekszik. Mondjuk az ajtó előtt van egy pici beugró rész, oda leraktam neki polár/vízálló kabátot, meg ráraktam polár pokrócot, ott szokott feküdni. Nagy ritkán megy be a garázsba, amikor már kint tényleg nagyon hideg van (pl. ma is a garázsban aludt). De imád kint lenni napközben a hóban. :)

2010. dec. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!