Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sertéscsontot (tarja) adhatok...

Sertéscsontot (tarja) adhatok a 6 hónapos ónémet juhász kutyámnak?

Figyelt kérdés

persze leforrázva

azért írtam a kérdést, mert nem voltam benne biztos, hogy sertéscsontot lehet e a kutyáknak adni. :S de épp a fogváltás korában van, szóval jól jönne neki valami rágható dolog. :)


2009. aug. 31. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Nekem pl.azt mondták,1 éves korig lehetőleg semmilyen csontot.

Ha lehet,inkább álltboltban vegyél neki valamit.

2009. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Adhatsz neki de kisebb adagot! és tyúk csontott soha ne adjál neki mert a csontja üreges és kilukaszthatja a belét!
2009. aug. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Állatkereskedésben vegyél neki csont alakú préselt bőrt. Így egészben maradnak majd a cipőitek és egyéb felszerelési tárgyaitok is.:-)
2009. aug. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem marha meg disznó dolgok nem annyira jók, csak gondolj a természetre, ott se talál ilyeneket :) a csirkéről meg annyit, hogy csak a csontok egy részét nem lehet adni, és azt is azért, mert a száját sérti fel!!! Honnan veszed ezt h kilyukasztja a belét :D:D a kutya gyomrának ph 1-2 között van, pikk-pakk szétmarja a csontot, nem jut el a belébe... :) ja és még annyi, hogy szerintem is jobb ha az állatkereskedésben veszel valamit :)
2009. aug. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Nyugodtan odaadhatod neki a tarja csontot! Semmi baja nem lesz tőle! Szépen elrágcsálja, elforgácsolja. A leeső darabokat meg szépen megemészti még egy kis CA-ot is tud kivonni belőle ha szüksége van rá.

Az állatos boltban meg arany árában mérik a füstölt marha illetve egyéb csontokat!

Ha egy kicsi hús van rajta az még plusz élvezet a blökinek(forrázva vagy főzve).

Jó étvágyat Neki!

2009. szept. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Marha és setés csont nyugodtan adható neki. Baromfi csöves csont nem. A házikutya azért jó ideje háziasítva lett, sokat változott a szerevezete elsősorban a "modernül" tartott, táppal etetett egyedeknek és utódaiknak. Sokan valóban képtelenek megemészteni a csontokat mielőtt elérik a belet. Melleeg nincs is ezen mit csodálkozni, az egyik legnagyobb teherbírással és ellenállással rendelkező anyag, nem csak mechanikailag. Igen is vigyáznunk kell arra, hogy ne gyilkoljuk meg saját házikedvencünket. A legstrapabíróbb fajták is kerülhetnek éeltveszélybe, legutóbbi példa amit láttam egy amerikai bulldog volt akinek kesztbe fordult a belében egy csontszilánk, meg kellett műteni. Mivel a sertéscsont nem szilánkosra törik, azt nyugodtan lehet adni.
2009. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki! Mi a piacon (erzsébetin) szoktunk füstölt marhacsontot venni. 100 ft egy darab!
2009. szept. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!