Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányszor kell adni a kutyának...

Hányszor kell adni a kutyának enni egy nap?

Figyelt kérdés
Nekünk 2 kinti kutyusunk van, egy tacsi, és egy kölyök németjuhász!Reggel mindig kapnak meleg kaját,egy-egy lábassal(nem kicsi).Nem kapnak tápot, csak konyhai maradékot,és rengeteg pékárut, mert a párom pékségben dolgozik, és ingyen hozzájut! Általában meleg tejbe, vagy kockából csinált leveslébe áztatom.Este szintén kapnak egy-egy ilyen adagot.A problémám az hogy állandóan éhesek, és nem mondanám ducinak őket inkább vékonyak!Pedig a mennyiség amit megesznek rengeteg!
2009. jan. 22. 10:58
1 2
 1/16 anonim válasza:
36%
A kutyáknak napi egyszer kell enni adni, és reggel. Ha napi ötször adnál nekik azt is elfogadnák, de nem kell.
2009. jan. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
fél éves korig 3szor,utána kétszer.egy éves kor után egyszer,de én kétszer adok nekik.
2009. jan. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi is egyszer adunk neki, de kapnak tápot.

Nem szabad nekik nagyon sok pékárut adni, az puffasztja őket, és megfekszi a gyomrukat. Nem szabad elfelejteni, hogy a kutya elsősorban húsevő. Adj neki tápot is, ha nem is egy egész konzervval éltkezésenként.

Ezen kívül mi szoktunk venni farhátat az nagyon olcsó szokott lenni, megfőzve helyettesítheti a tápot.

2009. jan. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Nekem egy 11 éves németjuhászom van, kinti kutyus ő is, egyszer kap egy nap, este. Mert akkor érünk rá... Rendes adagot kap, és nem sovány. Pedig szaladgál eleget, nem bír magával, szerencsére :))

Egyébként én is úgy tudom, hogy reggel kell neki adni és ilyenkor meleg kaját.

De mivel a tied még pici, és a tacsi se túl nagy, szerintem kaphatnak úgy, hogy reggel egy normál adagot, vagy picit többet. Este pedig ha megették akkor még adsz nekik egy light-os adagot. Víz mindig legyen előttük, ilyenkor figyelni kell, mert befagy.

Szerintem fontos, hogy néha kapjanak minőségi kutyatápot, mert a pékáruban nincs vitamin! Vagy vegyél nekik kutyáknak való vitamintablettákat. Nekem mondjuk megeszik pl a narancsot is. Szóval én néha adok nekik gyümölcsöket, de ez nem tudom mennyire egészséges. De nekem imádják a diót, epret, dinnyét is :D

2009. jan. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én kétszer szoktam adni.Elöször vmi konzerv,vagy hus féle...stb. aztán meg szárazat.
2009. jan. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
mi is kétszer szoktunk, reggel, este, meg ugye mikor van valami maradék, azt bármikor desszertnek :) de ha napi 1x adsz, elvileg akkor sincs semmi baj
2009. jan. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Jajaj, kedves Kérdező, ez így nem lesz jó. BIZTOS, hogy csontfejlődési rendellenessége lesz a kölyökkutyádnak... De otthoni kajákból is meg tudod oldani, hogy ne legyen. A kiskutyának naponta 3X adj enni, de olyasmit, amiben van sok kalcium és foszfor. Szénhidrátra is szüksége van, de abban egyik sincs, meg sok más vitamin sem- és az is kell. Ha nem tudsz kölyöktápot venni neki úgy egy éves koráig, akkor sok tojást adj neki, de ne nyersen! Főzzed meg, törd, őröld TELJESEN porrá a héját! Keverjed bele pl csirkenyakkal, főtt, MINDIG FŐTT hússal (többször sertéssel, marhával is!!) főtt rizsbe, tésztába.

Főzz hozzá sárgarépát, NE SÓZZAD! Mehet zöldborsó, némi kukorica, mikor mi van otthon...

Amit NE!

Krumpli, gomba, hagyma, nyers húsok, emberleves, leveskocka higítva, mert sós, fűszeres nekik. Tej nagyon higítva, mert a tehéntejtől minden kutya hasmenést kap.

A leveskockában semmilyen vitamin nincsen, az a lehető legrosszabb, sós, tönkreteszed a veséjüket.

A tacsidnak is kevesebbet adj, mint eddig, felnőtt kutyának mehet már VIZES tejbe áztatott zsemle is egy héten 2-3X, de a mostani étrend alapján ő is kevés vitamint kap. Tojás!

AZÉRT soványak a kutyáid, miközben sokat esznek, mert 1) szinte BIZTOS, hogy bélférgesek, 3 havonta kell kérni állatorvostól receptet, a férgesség komoly betegséget is okozhat...

2) Mert szinte alig jut a testükbe olyan vitamin, ami az ételek felszívódását segítené.

3) Mert a tej miatt átfut rajtuk a többi kaja is.


Jó, hogy kérdezted, mi lehet a gond, pici odafigyeléssel menni fog! Sok sikert Nektek! :)

2009. jan. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!Sokat segítettetek!Biztos veszek nekik tápot, mert nem szeretném hogy bajuk essék!

1 hónapja hoztuk őket menhelyről, és már most a család kedvencei!Eddig nem volt kutyánk, mert sok cica van a házban, és úgy gondoltam nem jönnének ki jól, de ezt is megcáfolták a kis jövevények!

természetesen oda fogok figyelni mit esznek, és isznak.A vizük nem tud befagyni, mert a fűtött garázsba be tudnak menni a kutya-macska ajtón, és ott a kajájuk, meg a szállásuk is!

köszi mégegyszer!!!

2009. jan. 22. 13:39
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kaja mennyiségével van baj, hanem a minőségével! A tejes péksütemény nem elégíti ki egy kutyus fehérjeigényét, azért éhesek állandóan. Ha nem akarsz nekik tápot venni (bár kétség kívül ez a legjobb megoldás), legalább hússal lakasd őket jól! Nem kell mindjárt bélszínt venni, bármelyik hentesnél kapsz fillérekért húsnyesedéket, belsőségeket.
2009. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
12:46-os vagyok, GRATULA HANGOSAN, hogy menhelyről hoztátok ki Őket!!! :)
2009. jan. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!