Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hallottam valakitől, hogy...

Hallottam valakitől, hogy télen nem jó kiskutyát venni, mivel ilyenkor gyengébbek születnek. Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 18. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Télen azért nem jó kiskutyát venni,mert akkor könnyen megfázhat ha kiviszed pisilni...stb ilyenkor gyengébb a szervezete...
2010. dec. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia! Én télen vettem a mudimat. Azt mondta a tulaj, kb 1 C fokon voltak tartva (persze az egész család, összezárva), meleg helyen még nem volt a kutya. Ő volt a legélénkebb, támadta a libákat, macskát, mindent. Egyáltalán nem látszott rajta, hogy gyenge lenne :)). Azóta is, ha beengedem a házba, 10-20 perc után menne kifelé, mert egyszerűen melege van. Bár a mudi eléggé bírja, szikár, erős fajta. Úgyhogy én nem tapasztaltam, hogy gyengébb lenne.

Mi a teraszon tartottuk, míg el nem múlt a tél. 2,5 hónaposan vettem február 7-én. Most múlt egy éves, tegnap előtt a -9C fokban jobban, és több ideig bírta a játékot, mint én :)). Én csak Havasi mudinak hívom, amúgy Csili a neve.

2010. dec. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szinte minden kutyám téli születésű volt, van.Nem vettem észre, hogy ez bármi gondot okozott volna.
2010. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Saját tenyésztésű kutyám tavaly tél elején született. Februárig a "szülőszobán" volt a tesókkal, majd ment ki az udvarra és csak éjszaka mehetett be. Nem volt rájuk fűtve, csak az infra ment. Napközben kint játszottak a hóban. Azóta Junior Champion, Fiatal Európa Győztes és többszörös fajtagyőztes. Mindenki egytől-egyig egészséges. 9 hetesen vitték el őket, nyílván a tél végéig mindenkire az átlagosnál jobban vigyáztak, de szerintem nem lettek gyengébbek, mint a nyári születésű kutyák.
2010. dec. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Számolj.

Visszafelé két hónap, mert általában két hónaposan kerülnek gazdához.Aztán megint két hónap a vemhesség. Vagyis a mama kutya vemhesülés előtt bőven élvezte a napot, friss levegőt, sok mozgást, hiszen jó idő volt. Így bőven volt lehetősége erősen, egészségesen kihordani a kölyköket.

2010. dec. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Újra én... A mai modern korban már minden évszakban megkapják a kutyák a megfelelő ételt, vitamint, ami az egészséges élethez kell.
2010. dec. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem semmi baj nincs a teli szuletesu kiskutyaknak ha megfeleloen vannak gondozva(pl.ne furdesd)ha kint tartod oket.en is most nemreg vettem egy novemberi szuletesu kutyust.ketszer furdettem csak de nem engedtem ki a hidegbe amig teljessen meg nem szaradt.ne hallgass az olyan emberekre,mar lassan azt is megmondjak pontossan milyen napon vedd.csak szeresd ot,neki az a legfontossabb :D engem imad a kutyam es en is ot.
2012. márc. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!