Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik előnyösebb? A border...

Wolves kérdése:

Melyik előnyösebb? A border collie vagy a husky?

Figyelt kérdés
Nem tudom, segítsetek!
2010. dec. 18. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:

A border inkább társasági kutya, könnyebben tanítható, játékosabb.

A Huskyhoz néha erélyesebb fellépés szükséges, elég önfejű fajta. Mindkettőnek hatalmas a mozgásigénye. Ez sok mindentől függ, mármint, hogy melyik előnyösebb. Gyerek van-e, gazdája kora..séta ideje

2010. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő elég nehezen kezelhető/tartható fajta. Hatalmas a mozgásigényük, ha nincsenek kellőképp lefárasztva, azt a kert/lakás sínyli meg. A border könnyebben tanítható, szellemileg is jól le kell fárasztani, igazi munkamániás. :) A husky önfejűbb, nincs benne olyan nagy megfelelni akarás, ezért tanítani is nehezebb. Valamint falkában érzi igazán jól magát. Mindent összevetve, akármelyiket választod, arra egyik sem alkalmas, hogy a kertbe kicsapva éldegéljen vagy a lakásban aludjon egész nap, napi több órás foglalkozást igényel mindkét fajta, nem csak gyors egészségügyi sétákat.
2010. dec. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő egyedfüggő. Nekem huskym van, lakásban tartva, ágyban alszik, szerintem szeret tanulni, sokmindent tud, szabadon van sétáltatva, egy óra alatt fut vagy 10 percet, de ha sportolunk (bikejöring), akkor rohan... Attól függ, mi lenne a cél: huskyval húzósport (célszerű többet tartani emiatt, fogatba), border collieval dog dancing, frizbi, agility...
2010. dec. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ég és föld a két fajta:)Egyetlen nagy közös van bennük,a hatalmas mozgásigény.A husky nem éppen szófogadó,makacs,önfejű,nehezen tanítható,de nagyon emberszerető.Állítólag viszont annyira emberbarát,hogy személyvédelemre,házőrzésre egyáltalán nem jó,mert haverkodik mindenkivel.:)A border imád tanulni,hihetetlenül intelligens és tanulékony(a husky is hasonlóan okos,csak kevésbé a tanulás híve),egy border a gazdája minden szavát lesi.Mindkét fajta rengeteg foglalkozást és türelmet igényel-és szerintem hozzáértést is.Hozzáteszem,nyolc éve kutyázok,és nekem is kedvencem eme két fajta(egy néhány másikkal együtt)de eddig még nem éreztem,hogy lenne elég időm ahhoz,hogy bevállaljam bármelyiket:)
2010. dec. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!