Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, hogy egy kutya...

Van olyan, hogy egy kutya soha nem lesz teljesen szobatiszta? Kutyapelenka használata hozzájárulhatott ehez?

Figyelt kérdés

A kutyám már 8 hónapos és még midnig előforful havonta egyszer-kétszer kb, hogy bepisil a lakásba. Mikor még nem voltak meg az oltásai, kutyapelenkára volt szoktatva, aztán vittem ki kétóránként, dicsértem, jutifalat, tényleg midnent megtettem, és még midnig nem lehetek biztos benne, hogy nem pisil be, ha kell neki és pont nem viszem( olyankor nem kéri, hogy vigyem, hanem bepisil)

Lehetséges, hogy sosem lesz teljesen megbízhatóan szobatiszta?


2010. dec. 19. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a felnött kutyánál is előfordulnak balesetek...havi 1-2 belefér...mondjuk ha nem érek haza időben vagy elötte rövidre sikeredett a séta,vagy sokat ivott,stb.
2010. dec. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tudok ilyenre 2 példát is.

Az egyik az a kutyám testvérénél fordult elő. A nő akitől megvettük a kutyát, megtartott egy szukát. Pelenkára szoktatta és hiába hozta le a kutya lenn a fűbe semmit nem csinált, csak ha felmentek és a pelenkára végezte a dolgát. 1 éves kora után kezdett szobatiszta lenni.

A másik eset az a mamámék kutyájával kapcsolatos. Másfél éves a kutya és bosszúból bepisil. 4 óránként le kell vinni, mert különben bepisil. Már mindent megpróbáltunk, orvosnál is voltunk, hogy nem-e cukros vagy vmi. Akkor azt mondta a doki, hogy ivarzani fog ezért van vizelési ingere és nem tudja tartani. Azóta ivartalanítva lett és még mindig bepisil. Kaki már régen volt, de a pisi az rendszeres nála.

2010. dec. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Robert#2 válasza:
Az enyém is képes a bosszúra, de különben szereti megjelölni a területét, ugyanazokat a pontokat a házban. De ezt csak akkor teszi mikor nem vagyok itthon. Szóval azt a módszert alkalmazom már 1 éve, hogy mikor elmegyek, őt bezárom a fürdőszobába, (természetesen van ott vize, ágya stb...) és oda nem pisil be... Ha kinthagynám, biztos, hogy pisi várna az ismert pontokon.
2010. dec. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nevelés kérdése!-a kutya ösztönösen nem piszkít a helyére!(-pelenkát is lehet ésszerűen használni és úgy is, hogy ne használjon semmit-pl.rendszresen cserélni, mert egy kölyök nem ugyanoda fog pisilni mindig. Ha pl. átázik akkor mellé fog, ha már a padlón érezhető a szaga akkor azt is frissíti mellete folyamatosan...)

a legvalószínűbb, hogy egy kicsit össze van zavarodva, és területet jelöl-ez nem igazából szobatisztasági probléma már!

2010. dec. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én nem hiszem, hogy jelölés, mert olyankor fordul elő, ha picit tovább alszom, vagy később érek haza. Ha időben leviszem, nem pisil be soha, de ha csúszok 1-2 órát, akkor már nagyon sanszos.
2010. dec. 19. 15:07
 6/6 anonim ***** válasza:

akkor egyszerű a dolog és te is tudod a választ!

tessék levinni időben szerencsétlen ebet!

2010. dec. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!