Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házőrző kutyát bent, vagy...

Házőrző kutyát bent, vagy kint az udvaron érdemesebb tartani?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, hogy lefújják a kutyát az udvaron, és bemennek a házba. Viszont, ha bent tartok kutyát, nem tud jelezni, ha kint bejönnek az udvaromra. De, ha bent tartom, és velem van, felkelt, ha van valami, bejönnek, és megvéd.

Hol érdemesebb tartani a házőrző kutyát, kint az udvaron, vagy bent a lakásban?


2010. dec. 19. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kinti-benti a legjobb.

Vagy csak kinti de akkor jó bundájú pl:kaukázusi,kuvasz stb.

Am ha a kutya a házban van akkor is hallja ha jön valaki az udvaron.

Igazából a kutya típusától függ mi a jobb neki.

Azt is lehet,hogy csak télen engeded be őt aludni pl a zelőtérbe csak,ahol nincs túl meleg de még sincs farkasordító hideg.

2010. dec. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Kint, ugyanis a betörések jórésze nem este, hanem munkaidőben, a tulaj távolléte alatt történik. Plusz általában a terpet is felmérik előtte, tehát a kutyára igyis-ugyis számítanak.
2010. dec. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

házőrzésre ma már nem sokat ér a kutya

amúgy szerintem mindenképp a kinti tartás való házőrzőnek, nem szabadelkényeztetni az ilyen kutyákat

2010. dec. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Hát igazából tökmindegy (mármint a házőrzés szempontjából). Manapság egy kutya nem akadály a betörőknek, ha bent tartod, akkor is ugyanúgy lefújhatják, mint kint.
2010. dec. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kint! de ha nagyon hideg van kint, akkor be lehet engedni :D
2010. dec. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem házőrzőt akkor érdemes kint tartani, ha vannak haszonállataid (pl.:tyúk,malac) vagy van olyan vagyontárgyad ami nem a lakásban van pl.: autó a garázsban.

A bent inkább rövid szőrűt érdemes tartani pl: Dobermann,Bullmasztiff . Érdemes választáskor figyelembe venni, hogy a kutya mennyire tudja elviselni a zord magyar időjárási viszonyokat.

2010. dec. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kint! Ha kölyökkorától kezdve kint van tartva megszokja. Szerintem ha meg van tanítva őrző védőzni, akkor félelmetesnek tűnik, akkor az amolyan amatőr betörők nem mernek szembe szállni vele. Amugy a mai világban olyan fejlett már a tolvajlás, hogy simán kicselezik a kutyákat is. Bullmasztiff, Dobermann elég hülyén néz ki lakásban, nyugodtan kirakhatod. Nekem amstaffom, és labradorom van, kéthónapos koruk óta kint alszanak, és soha nem jönnek be.
2010. dec. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Házőrzőnek riasztót "érdemes" tartani, a kutya egy előlény ... társanak "érdemes" tartani.
2010. dec. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
41%
Attól függ , hogy milyen fajta kutya de ha német juhász azt el is lehet altatni mert azok majd nem minden héten megölnek valakit!!!(mint most szét tépet egy kis lányt)
2011. márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xnorkax ***** válasza:

Hát, vannak olyan fajták, akik éjszaka aktívak, sokat járkálnak a területükön. Őket nem tudom, jó ötlet lenne-e beengedni. Viszont minden kutyának szüksége van az emberi kontaktusra, szóval szerintem CSAK kint egyik kutyát sem jó tartani.

Pl. nekünk a régebbi kutyunk, aki egy berni pásztor-németjuhász keverék volt télen esténként volt bent a hideg miatt, nyáron pedig nappal a meleg miatt. Ő a nyári estéken nagyon aktív volt, hallani lehetett bentről, hogy sokszor körbejárt mindent. :) Télen viszont sötétedéstől aludt, mint a bunda.

A mostani kutyánk, aki egy terrier keverék egész nap bent henyél, viszont sokszor kimegy körülnézni, ugatni egy kicsit, de ő nem az az őrző védő típus xD

2011. márc. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!