Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondolsz Cesar Millan- ról?

Mit gondolsz Cesar Millan- ról?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút elismeréssel tartozok nem csak a tudása, hanem a hozzáállása miatt is.

A férjem is nézi, pedig ő nem szereti az ilyen jellegű műsorokat. Victoriát pl ki nem állhatta.

2010. dec. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Elismerem a tudását, ennek ellenére a módszere nem szimpatikus, inkább maradok a saját technikámnál.
2010. dec. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Imádom,és elismerem a tudását én is..

Én hiszek abban amit csinál,és ahogy mindig is mondja az emberek maguk is tudják mit kéne tenniük,csak éppen ő kellett oda,hogy elmondja..Sokszor amikor mondja,hogy miként kéne javítani a kutyán ,az ember rájön,hogy "JÉÉÉ TÉNYLEG"

tetszik a pasas munkája úgy ahogy van---

De kérdezhetek valamit? Volt már olyanoknál ahol Beagle kutyán kellett segíteni??mert ez is érdekelne nagyon,hogy oldja meg..

2010. dec. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
előző válaszolo:beagled van és én is szertem a beaglet és Cesar Milant segitett nekem műsoron át kutyáktol ne féljünk meg hogy kell nevelni 1 pitbullt vagy keverékét 1 rotit olyan jó kutyává mint Cesar kutyái gyerekszeretők .Csak műsoral az baj hogy lehetnének 100.rész után több évnyi részek nem ugyanozok
2010. dec. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 ArnÓth ***** válasza:
100%
Cesar Millan csakis elismerést kaphat midnen kutyaimádótól szerintem. Ha jól tudom még nem volt olyan kutya, akit nem tudott leszoktatni rossz szokásairól, vagy megnevelni
2010. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

Elismerem, és biztos vagyok abban, hogy a buta amerikaiaknak hihetetlen sokat segít a módszereivel.


Csak nekem ez az egész módszer nem szimpatikus.


Amerikai kényszermegoldás egy kutyát futópadra tenni, ahelyett, hogy elvinnéd kutya társakkal futkározni, ne adj isten agilityzni, vagy csak odafigyelnél arra, hogy feladatokat adj neki séta közben, vagy elmenj vele kirándulni.

Arról nem beszélve, hogy a puszta monoton mozgástól nincs igazi kifáradás, pláne nem ösztönkifáradás. Ettől fizikailag egyre fittebb kutya van, akit egyre többet kell a padon tartani. Van a ketrecőrület nevű jelenség, menhelyi kutyáknál, és ketrecben tartott állatoknál fordul elő, hogy forognak körbe-körbe, felugrálnak, stb. Kb ugyanez a futópad, csak humánusabbnak néz ki. A futópadon nincs interakció a gazdával, nincs kölcsönös figyelem, nincs gazda által irányított de a kutya számára is izgalmas akció. Monoton futás van.


Nem tetszik, hogy elviszi a kutyát a gazdától, és otthon megneveli. A gazdák pedig visszakapnak egy kutyát, aki két hétig még odafigyel mit csinál, de rájön, hogy a gazdái nem tudják kontrollálni, és eddig tartott az egész. Vagy még rosszab esetben a kutya felismert Ceaserben egy félistent, és a gazdáit még nagyobb baleknak tartja a nagyfőnökhöz képest. Értem, hogy kellhet egy jól működő falka, de erre tökéletes egy összeszokott kutyasulis csoport. Problémás ebeket meg valóban be kell vonni egy jól kommunikáló kiegyensúlyozott kutyacsapatba. De könyörgöm, a gazdát nem kéne bevonni? Nem az lenne a cél, hogy a gazda megtanuljon egyes helyzetekre reagálni?


Nem tetszik az elektromos nyakörv sem. Ha valami gáz van, megnyomok egy gombot, és a kutya kap egy kellemetlen impulzust. Valóban, sokkal könnyebb, mint lesni a kutya minden mozdulatát, figyelni a fülét, a farkát, hogy még azelőtt tudd lereagálni a dolgot,minthogy megtörténne. Könnyebb megnyomni egy gombot, mint hátrafele is figyelni, és kontrollálni a környezet, elővenni a labdát, és elterelni a figyelmét még azelőtt, hogy elmenne olyasmit tenni amit nem kéne.


Itt megint igazából nincs ott a gazda. Nem kell figyelnie, mert kezében a "fegyver". Ha gond van, elsüti. Simán tud akár telefonálni is sétáltatás közben, nem kell odafigyelnie a kutyára


Meg az igazi mégiscsak az az igazi, ha egy kutya teljesen "meztelenül" nyakröv nélkül is kézben tartható.

2010. dec. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is tőle tanultam meg mindent.... ma már én vagyok a falkavezér az állataimnál, és nyugodt és határozott vagyok mindenhol... Ha egy nagy kutya kint mászkált, akkor nagyon féltem, de már nem. Hála neki!
2010. dec. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves "csakkitty"!


Azt hiszem nem figyeltél pontosan, mikor a műsort nézted. Nem azt állítja, hogy a futópad a megoldás, de ha már a gazdinak semmiképpen nem jut ideje a sétáltatásra, ez is lehet egy módszer. Más kérdés, hogy én az ilyen gazdival közölném, hogy ha nincs ideje rá, ne tartson kutyát.


Az, hogy elviszi a saját falkájába az adott problémás kutyát, nem azt jelenti, hogy helyre pakolja, 2 hét után visszakapja a gazdi, és ennyi. Miután visszakapja a gazdi, velük együtt gyakorol, hogy a gazdi is megtanulhasson reagálni különböző dolgokra.


Az elektromos nyakörvet nem tudom honnan vetted, nem szokott ilyet használni.


Egyébként Cesar Millan elhivatottságát csodálom, minden elismerésem neki és családjának!

2011. jan. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Cesar az elektromos nyakörvnek a rezgő funkcióját használja, és nem az a célja, hogy kapjon egy akkora áramütést a kutya, hogy az belezsibbadjon.
2011. febr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én egy ideig nem értettem a módszereit, és hülyeségnek tartottam, de most már nagyon tetszik. Kiváló szakember.


Egy korábbi válaszolónak: én láttam egy beagle-s részt, amiben a kutyát megtámadta a szomszéd kutyája( úgy emlékszem egy szamojéd) és ezért nem mert sétálni menni.

2011. febr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!