Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasuli - kutyaovi, mikor?

Kutyasuli - kutyaovi, mikor?

Figyelt kérdés
Szerintetek mikor jobb a kutyust iskolába/óvodába vinni, 6 hónapos korában, vagy 8 hónapos korában?
2010. dec. 20. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Sztem 6 hónaposan( minél hamarabb).
2010. dec. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2010. dec. 20. 21:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Ovi mehet amint minden oltása megvan (kivéve a veszettség elleni, azt nem szokták ovihoz kérni), tehát kb. négy hónapos korától.


Szerintem érdemes kijárni, az ovi nagyon-nagyon cuki dolog, és baromi jó buli a kutyának, tanulságos a gazdának.


Suliba elvileg hét hónapos koruktól mehetnek, de szerintem érdemes kivárni "míg kicsit kinyílik a csipája", hogy majd azt is megtanuld a suliban, hogy az egyes problémás viselkedéseket hogy tudod kezelni.


Ez minden kutyánál változó, de általában 7 hónapos és 1,5 éves koruk között elkezdik próbálgatni a határokat. Szerintem akkor érdemes elkezdeni a sulit, mikor már próbálgatja. Igaz, hogy így nehezebb lesz kicsit, mert esetlegesen már meglévő hibákat kell kijavítani, viszont sokkal többet tanulsz belőle.

2010. dec. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a választ Csakkitti! :)

voltam vele oviban 3 hónapos kora után (mikor az orvos rábólintott, hogy vihetem társaságba). De voltak ott 7 hónapos ovisok is, akik szó szerit eltiporták a picit. :S Ekkor gondoltam úgy, még nincs itt az idő erre.

Végülis úgy veszem észre, a mi sulinkba 7 hónaposan még ovisnak számít a kuty.

2010. dec. 20. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!