Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát mikor érdemes...

Kiskutyát mikor érdemes vásárolni? Télen vagy nyáron? (8-12 hetesre gondolok)

Figyelt kérdés
Szeretnék majd egy beagle kiskutyát csak nem tudom,hogy baj-e ha januárba hozom el és akkor még nem tudok vele sokat lenni kint nehogy megfázzon ezt hallottam és,hogy ettől nagy korába kis béna lesz.Vagy ez semmit se számít,tök 8 hogy mikor hozom el? (Mert szerintem hogyha most hozom el akkor 4hónapos lesz mikor jobb idő lesz kint)
2010. dec. 21. 21:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
hát már a nyári szünet előtt amikor már 10-12 hetes mert akkor a nyári szünetbe egész végig vele tudsz foglalkozni
2010. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha januárban hozod el az jó, mert mire megkapja az oltásokat már tavasz lesz.

Bár én május körül hoznám el.Mivel iskolás vagyok.Több időt tudnék vele tölteni, meg melegebb is van.

2010. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én is járok suliba de 7kor elmegyek itthonról és délután 1-2kor már itthon vagyok szóval nem lenne sokat egyedül mert úgyis aludna gondolom.
2010. dec. 21. 21:20
 4/15 anonim ***** válasza:

5-6 órát simán kibírnak egyedül, az nem vészes.

Egyébként én is januári, februári születésű kutyust ajánlok, mert akkor tavasszal már Nálad lehet, és kint a jó levegőn cseperedik föl.

2010. dec. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a nyári kutyuk jobbak, akiket ősszel el is lehet hozni (legalábbis én eddig mindig így hoztam el), mert a nyári kutya több D vitamint kap, amitől egészségesebb lesz, míg egy téli jó formán sötétben van. És mire eléri a telet, addigra valamennyire megerősödött, biztos nem okoz problémát neki. De most képzelj el egy pici kutyust a hidegben?

Én sport szempontjából nézem, mire jön a jó idő, a kutya is eléri azt a kort, hogy sportolhassak/kutyasulizhassak vele. :)

2010. dec. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem januári kutyám van, és egészséges is, meg nem is béna. De tény, hogy nem jó buli ilyen nagy hidegben sétálni se a gazdinak, se kiskutyának.
2010. dec. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát tuti nem fogom kirakni az udvarra,hogy ott legyen, bent lesz a házba amíg ilyen hideg van.
2010. dec. 21. 21:50
 8/15 anonim ***** válasza:

olyan fura nekem, hogy az emberek időjárási viszonyokhoz igazítják a kutyavásárlást...

minden kutyánkat úgy vettük, hogy kivártuk az időt a kiszemelt párosításra (volt ez másfél év is), hogy attól a szukától és attól a kantól legyen a kutya, akitől mi leginkább szeretnénk, amely párosításból a legjobban megfelelhet a kutya arra, amire nekünk kell. és ha nyáron született akkor nyáron született, ha télen akkor télen... de ez, hogy kitalálom, hogy veszek egy kutyát, és fogalmam sincs melyik tenyésztőtől, melyik vonalból, melyik szukától/kantól... és csak azon lamentáljak, hogy mennyire hideg lesz sétáltatni... hát bocs, de ez nekem nagyon idegen.

2010. dec. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Tudom honnan veszek már féléve,szóval csak kíváncsi vagyok hogy ez számít-e valamit.
2010. dec. 21. 22:26
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én nem az az ember vagyok, aki megvárja míg a kan és a szuka egymásba szerelmesedik. Én a kutyával úgy vagyok, kell, akarom, MOST! És akkor addig megyek, ameddig olyan kutyát nem találok, amilyen számomra a tökéletes és mindenben megfelelő. :)

Nem tudnék várni arra az egész procedúrára! :D

2010. dec. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!