Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 amstaf terrierem,8...

Mental821 kérdése:

Van 1 amstaf terrierem,8 honapos nöstény. Megált az evéssel. Kapott injekciot férgekre is, probálkoztam több kajával, száraz tápot nem eszi. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
soványnak is tartom,már nem tudom mit adjak neki.de mondtak olyat is hogy náluk ez ebben a korban természetes mert nyulnak a csontok meg az izomzat.és ezért nem ehet??tanácstalan vagyok.Mit tegyek vele?
2010. dec. 23. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit eszik, és hogy eteted?
2010. dec. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kisnita ***** válasza:

de mondtak olyat is hogy náluk ez ebben a korban természetes mert nyulnak a csontok meg az izomzat.és ezért nem ehet?

Hát ez nem egészen így működik. Ezt akkor szokták mondani mikor a kutya rövid idő alatt sokat hízik mert az nem tesz jót az ízületeinek. A nagy súly ránehezedik a lábaira amitől donga lába lehet vagy túlságosan nagy megterhelés éri a növekedésben lévő csípő és térd ízületeket. Vidd el állatorvoshoz, kérj egy laborvizsgálatot, abból minden kiderül. Vérvizsgálat után lehet szükséges lesz még egy röntgent. Az orvos majd meg fogja mondani mit kell neki adni. De szerintem étvágytalanságra a Béres Minera kutyacsepp a legjobb, mikroelem hiány kezelésére és megelőzésre szolgál, én is adtam a kutyáimnak. De feltétlen kérdezd meg az állatorvost mert mellé lehet, hogy szükséges lesz még Kalcium pótlás is. Függ attól is, hogy milyen táppal eteted. Szóval állatorvos mindenképp és mindent mondj el neki!

2010. dec. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Na de várj, mióta nem eszik? Inni iszik? Orvoshoz kéne vinni, még amíg nincs ünnep! A parvótól kezdve bárminek lehet a tünete, hogy nem eszik. Ha egy kutya nem eszik, akkor beteg.
2010. dec. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
csakkitti reggel és este kap enni kugya eledelt,konzervet,marha hus stb.nap közben tápot.na meg csont erösitö tabikat,meg táplálék kiegészitöt.
2010. dec. 23. 15:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Kb befejezte az intenzív fejlődést. Innentől lényegesen kevesebb is elég neki. Nem gyerek a kutya, hogy napi 3x egyen.
2010. dec. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha a kutya nem eszik, nem iszik, levert, azonnal ORVOS!!
2010. dec. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 hell-ikon ***** válasza:

A választ olvasva felmerült bennem a kérdés, hogy a kutya egyáltalán nem eszik semmit vagy csak a napi 3x(?)-i étkezések közül kihagyja valamelyiket?


Mert ha az utóbbi, akkor az lehet a helyzet, hogy egész egyszerűen túl sokat kap enni, de ha az előbbi, akkor valami orvosi eset...

Ez aztán lehet emésztési zavartól kezdve, a vírusfertőzésen át, sok minden.


Ha csak a kihagy 1-2 étkezést a napi 3(?)-ból, akkor próbáljátok azt, hogy csak reggel és este adtok neki enni. A súlyának megfelelő egész napi adagot 2 részre (reggeli és vacsora) elosztva.

2010. dec. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

eggyáltalán nem eszik.Az elöbb voltam vele orvosnál,fájdalom csillapitit kapott a gerincére mert ot se stimmel valami,mandulái be vannak dagadva nagyon,láza 39 fok.Holnap vissza kell vinnem és ha nem javul akor infulziot kell h kapjon.


Na de felmerült bennem az a kérdés is h valyon azért nem eszik mert féltékeny?Mivel 2 hétel ez elött apuka lettem és picit kevesebbet foglalkozom vele.Na de azért a minden napi játékozás persze meg van.Talán érzi??

2010. dec. 23. 19:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Tudod, amikor a kutya beteg, általában nem eszik. Szinte semmit.Ha meggyógyul, azt a ---gerincével van valami--t komolyabban nézesd meg. Ha fáj valamije a kutyának, hajlamosak akkor sem enni rendesen.
2010. dec. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hell-ikon ***** válasza:

Csak tippelek, hogy a mandula lesz a ludas.

Én se szívesen eszem gyulladt mandulákkal.

2010. dec. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!