Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kutyám aki...

Mit csináljak ha a kutyám aki még életében nem harapott meg senkit, msot megharapta a tesóm egyik abrátját, a seb feldagadt és kisebb hólyagok keletkeztek a kezén. Esetleg kenőcs? Hideg borogatást tettem már rá. Egyéb?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 21:45
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Szerintem nem olyan vicces, hogy lefújták dezodorral.


Miért harapta meg a kutya?

2010. dec. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

A tetanusz azért kellhet, mert a kutya szájában lehet mindenféle kosz, ami a sebbe kerülve komolyabb bajt is okozhat. Nem vagyok ott, de én hasonló helyzetben nem szívesen kockáztatnék.


Amúgy telefonálhatsz az orvosi ügyeletre is, ők szakszerű választ fognak tudni adni, hogy felszínes harapásnál ha a kutyának minden oltása megvolt, kell-e orvoshoz menni. Talán ez lenne a legokosabb.

2010. dec. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

De amúgy az sem mindegy hogy milyen kutya harapta meg? Nem mindegy hogy egy pincsi vagy egy roti!

Amúgy miért is harapta meg?

2010. dec. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

egy kis 2éves fekete bichon havanese,

a sztori annyi volt, h húgom haverjai itt voltak nálunk, csocsoztak, húgom nézte őket, a srácok 2en játszottak és gondolom elég erőszakosan, és amikor gondolom(nem láttam h mi történt pontosan) ki akarta venni a srác a labdát meg húgom felé is nyúlt akkor kaphatta meg hirtelen.

abban reménykedem h mivel megvan minden oltása a kutyámnak ezért nem lesz nagyobb baj.:S remélem.csak felületi ennyi..(remélem)

2010. dec. 23. 22:27
 15/29 anonim ***** válasza:

ha orvoshoz megy kutyaharapással, akkor első lépésben tetanuszt fognak beadni neki. második lépésben fel kell mutatni a kutya oltási könyvét, különben ismeretlen kutya harapásának fogják definiálni és beadják neki az utólagos veszettség elleni oltásokat, ami hosszú és fájdalmas procedúra ahhoz, hogy feleslegesen vállalja az ember. ha viszont felmutatta az oltásit, akkor az adott kutyát két hétig meg kell figyelnie a hatósági állatorvosnak.

az én kutyám is harapott sajnos, innen tudom... a harapott fél elismerte a hibáját, nem jelentett fel, de a hivatalos utat végig kellett járnunk. a megfigyelés pedig azt jelentette, hogy a dokim (akivel amúgy haveri szinten jóban vagyunk) írt egy papír, hogy megfigyelt az állatot két hétig, én ezt elvittem a kirendelt hatósági állatorvoshoz és lepecsételtettem vele. ezt a papírt vitte el a harapott egyén a dokijához. sok furaság is van ebben a történetben, kezdve azzal, hogy a veszettség lappangási ideje nem két hét, illetve az immunizált kutya milyen alapon lenne már fertőző? de a lényeg, hogy van ennek jogi útja, végig kell járni. és bizony bele kell vágni, még mielőtt vérmérgezésben meghalna!

2010. dec. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Aha.. és ha kóbor kutya harapja meg, akkor hogy fogja felmutatni, hogy a kutyának milyen oltása van? És milyen kutyának adják be az oltásokat, vagy mit fognak megfigyelni! ugyan már.. hagyjuk!


Ha csak odakapott akkor ne foglalkozzatok vele, fertőtlenítsd le, aztán kend be betadinnal. De általában nem szokott ez olyan nagy dolog lenni, főleg nem bichonnál!A csivavám is harapta már meg apumat, pont ezért. És ő elég mélyen harapott bele akkor, mégsem csináltunk semmit. Oltva van, miénk, szeretjük, ennyi!

Egyébként.. stafford-németjuhászos, talán harmadik voltam.

Én ugyan nem tenném ki ilyennek a kutyámat, egy lökött kölök miatt! Akkor mondja azt, hogy utcán kapta meg egy kóbor kutya, így is úgy is kap tetanuszt...

2010. dec. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Már ha el akar menni orvoshoz egyáltalán a semmivel... utcsó voltam
2010. dec. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Rövid ideig az immunizált kutya is lehet fertőző. Ha egy veszett róka megharapja, akkor nem betegszik meg, mert a szervezete fel van készítve a vírusra, de amíg le nem győzi azt, addig ő is fertőzhet. Ez olyan mint az influenza. Hiába oltatod be magad ellene, attól még elkaphatod és hazaviheted a fertőzést, lefertőzhetsz másokat miközben te magad tünetmentes maradsz. Természetesen az immunizált egyedekben jóval kevesebb kórokozó él és jóval kevesebb ideig, így a továbbfertőzés esélye is kisebb, mint azoknál, akik nincsenek immunizálva.
2010. dec. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Na jó.. de ha nem harapta meg róka azt a szerencsétlen bichont, akkor nem fertőz.. :D
2010. dec. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:
na ha eddig nem kellett tetanusz,majd fog kelleni ezután,dezodorral lefújni???? eszem megáll.......
2010. dec. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!