Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusomnak gyümölcstől lehet...

Kutyusomnak gyümölcstől lehet baja?

Figyelt kérdés

50 kg-s bernipásztor

gyümölcsből csak keveset szoktunk neki adni és azt is ritkán

pl narancs 1/10 1 kis mandarid banán

lehet baja?


2010. dec. 23. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Általában minden gyümölcs adható. Egyes szakírók a szőlőt és a mazsolát nem javasolják, bár a gyakorlatban a szőlő sem szokott gondot okozni.
2010. dec. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hm. A mi kutyánk egy időben elkunyizta tőlünk a szőlőt, kapott pár szemet. Egyszer meg láttam, hogy a tőről falatozta. Nem lett semmi baja, bár ez csak akkor volt mikor 1 éves volt utána nem ette.nem is kérte.
2010. dec. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
6%
Fosik egész éjszaka.
2010. dec. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz tőle. Az enyém szüreteli a szőlőt, almát és feleszi a lehullott cseresznyét, szilvát. Szoktunk neki néha adni pár falat narancsot és banánt is.
2010. dec. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyám az almát szereti nagyon. Nagyon vicces, amikor almával a szájában futkos az udvaron. Nincs tőle semmi baja.
2010. dec. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
szerintem a kutyak sajat maguk jobban tudjak, hogy mit szabad enni és mit nem. Még a szakértoktol is jobban tudjak, hogy mi jo nekik. Az en kiskutyam is majdnem minden fajta zoldseget es gyumolcsot megeszik, meg a cseresznyemagot meg a dinnyemagot is megeszi.
2010. dec. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

banán alma körte még hasznos is általában a sok rostanyag miatt meg némi plusz ásványianyaghoz juthat

szőlő, mazsola nagy mennyiségben mérgező

barack szilva cseresznye puffadást okozhat (ezért nagy mennyiségben akár bélcsavarodást is)

az "egy kis gyümülcstől" ha csak egy cikk ezt meg azt kap semmi baja nem lehet sőt előnyös tisztítja a gyomrát beleit a természetben is fogyasztanak módjával gyömölcsöket

2010. dec. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nekünk olyan volt hogy bezártuk a kenelbe és látta a kenelbol hogy honnan adom neki a málnát (4-5 szem)

másnapra az egész málnaültetést megette csak a szára maradt a málnának :D

2010. dec. 24. 08:46
 9/11 hell-ikon ***** válasza:
Amikor szezonja van a mi kutyánk is önkiszolgáló módban eszi a földi epret, málnát és a szomszéd fáról a körtét. Semmi baja nem lett tőle soha, pedig már 4 éves is elmúlt.
2010. dec. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz a gyümölcstől, sőt jó hatással van rájuk is, mint ahogy ránk, az emberekre is. Bélfal tisztító hatással van rájuk is. Ráadásul szeretik! :)


Szőlő, mazsola, na ezekből ne olyan sokat, de lehet adni. Sosem értettem, hogy pl mindenki amikor meghallja, hogy az én kutyám a szőlőindákról eszi le a szőlőt, mindenki rögtön jajgatott, hogy "úristen mi lesz azzal a kutyával! szaladjak vele állatorvoshoz!" és a többi ilyen beszólás.. Azután kicsit jobban utánanéztem a témának. :)


Nyugodtan adhatóak nekik: málna, eper, alma, banán, mandarin, narancs, dinnye, sárgadinnye, és társaik..


A közhiedelemmel ellentétben, hogy a kutya pl a krumplit sem emészti meg, ez sem igaz. Megemészti, nem sok tápanyagot tud belőle nyerni, de a beleit rendesen kipucolja.


Annyi hülyeség terjed már itt a kutyákkal szemben, én is óvom-féltem, pl az, hogy a csokitól bajuk lesz, az igaz. Na de hogy a szőlőtől, stb..

2010. dec. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!