Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj a szuka puli...

Mi lehet a baj a szuka puli kutyusommal?

Figyelt kérdés
11 éves már a drága. Ma mikor a hasát simogattam az egyik cicijénél dudort fedeztem fel. Kiemelkedik rendesen. Ugye ez nem daganat? Nagyon sajnálnám ha elpusztulna szegényke. Kérlek írjatok! Köszi mindenkinek!
2009. jan. 24. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

11 évesen már nem meglepő egy daganat, ami persze nem szükségszerűen rosszindulatú.


Mielőbb orvoshoz kell fordulni. Időben diagnosztizálva és kezelve egy rosszindulatú daganattal is van esély a gyógyulásra, jelen esetben (korából adódóan) a hátralévő idő fájdalommentessé tételére.


Műtéti vagy gyógyszeres kezelés is lehetséges, minden a vizsgálati eredmények függvénye.

A kimenetel nagyban függ attól milyen gyorsan viszed orvoshoz. Minél hamarabb viszed orvoshoz annál hamarabb kezelhető és annál nagyobb az esély a pozitív kimenetlre.

2009. jan. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz!Jobb ha most elviszed mertr ha valami komolyabb baj lesz belőle akkor nehéz lesz gyógyítani.Remélem meggyógyul és sokáig fog élni.Nekem 19 éves öreg pulim van kicsit már nagyon rosszul lát de még él :)
2009. jan. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most őszinte leszek. Kérlek ne nehezteljetek emiatt,de nem tudom,hogy lenne-e pénzünk most egy ilyen műtétre vagy akármire. A férjem most vesztette el a munkáját,és nem nagyon tudnánk egy ilyet finanszírozni. Nagyon szeretem a kutyimat,és ezért kérlek ne bántsatok,mert ha elég pénzünk lenne akkor azonnal vinném. De manapság már egy egyszerű kis valamiért is 10 ezreket kérnek. Múltkor szorulása lett szegénykémnek,erre az orvos 10.000 Ft-ot elkért. Tudom mindent megér,hogy jobban legyen,de most tényleg nem állunk jól. Szörnyen érzem magam amúgy is. Azért köszönöm a segítséget!
2009. jan. 24. 15:20
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem is puli kutyám van 3 éves és én még egészen kiskorában tapasztaltam ugyan ezt. Azt mondta az állatorvos hogy ez valamilyen sérvre utal de semmi komoly.Elöször énis megijedtem de szerintem te is megnyugodthatsz.De ha mégsem akkor inkább vidd el állattorvoshoz
2009. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű a helyzet, és nem látok rá megoldást. Az a dudor valóban bármi lehet, amit innen senki sem fog tudni megmondani, hogy mi az. Csakis az orvos. A 10 ezer forintot a szorulásra soknak tartom. Az enyémnek gyomorgyulladása volt, a dokink 3 injekciót adott neki, és az egész kb. 1000 forintnak felelt meg. Szerintem telefonálj fel több rendelőt, és konkrétan kérdezz rá. Mondd el tisztán a helyzetedet, és mondják meg, hogy a vizsgálat kb. mennyibe fog kerülni. Akkor már legalább tudni fogod a helyzet súlyosságát, és lesz lehetőséged további döntéseket hozni.


Ha csak otthon ülsz, és nem teszel semmit, a kutyus sem lesz jobban, Te sem leszel nyugodtabb, és a helyzet sem oldódik meg. Esetleg próbálj meg vidéki rendelőket, talán azok nem annyira drágák. De mindenképpen telefonálj és telefonálj.

2009. jan. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy az idős kutya szervezete már nem olyan rugalmas, és bár lehet, hogy kis problémáról van szó, de ha elnapolódik a megoldás, akkor akár nagy is lehet belőle. Minél hamarabb lépsz, annál jobb!
2009. jan. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy a pulik sokáig élnek, de egy daganat ami esetleg rosszindulatú, nem fogja egyhamar elvinni. Ha meg nem rossz indulatú, akkor mondhatjuk rá hogy egy zsírmirigy, vagy tejmirigy megkeményedve, akármi. A lényeg, hogy ne fájjon semmije. Gondolom ha fájdalmai lennének azért csak elvinnétek az állatorvoshoz. Nekem egy boxerem volt, neki is volt 2 jó nagy daganata az egyik a cicijében a másik a mellkasán. Nem műtettük meg,nem az anyagiak miatt, hanem mert a szíve is beteg volt. Még vagy 3-4 évet élt vele, és 13 évesen halt meg, ami boxernél elég szép kor, lévén rövid életű fajta. Sok szerencsét!
2009. jan. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Telefonálgatok több helyre,de csak a közelünkben tudnám állatorvoshoz vinni,mert kocsink sincs.Tudom rossz helyzet. De a kutyinak hála az égnek,fájdalmai nincsenek,nagyon vidám,és boldog,olyan öregesen boldog.:) Egyenlőre gondolkodom mi legyen..remélem találok rá megoldást,ami Bogáncsnak,és nekünk is jó. Azért köszönöm mindenkinek!
2009. jan. 25. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!