Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya nincs rá kiképezv...

Ha egy kutya nincs rá kiképezve akkor is megvédi a gazdáját?

Figyelt kérdés

Volt egy németjuhászom és egyszer megtámadott egy hajléktalan, de a kutyám csak ugatott kínjában mást nem csinált, cserben hagyott...

Most tavasszal megint szeretnék kutyát venni, el kell vinni csibészelni, vagy tudni fogja adott esetben mi a dolga és a németjuhászom csak egyedi eset volt?


2010. dec. 24. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha téged senki nem tanít meg autót vezetni, akkor tudni fogod hogy kell? Nem. A kutyát is tanítani kell, különben vagy csinálja, vagy nem. Megjegyzem, az a legrosszabb ha visszatámad kiképzés és kontorl nélkül.
2010. dec. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem meg ehhez nem kell különösebb kiképzés, bár nem árt, viszont minden kutya megvédi a gazdáját, aki ragaszkodik hozzá és szereti. Ez tapasztalat.
2010. dec. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Valójában az első válaszoló hülyeséget írt.

A kutyáknak ösztöne, hogy megvédjék a falka többi tagját.

Valószínűleg nem úgy nevelted a kutyád, ahogy azt kellett volna. Most ezzel nem azt mondom, hogy rosszul nevelted, csak éppen nem jól.

De ha pl. megnézel pár részt A csodálatos kutyadoki (Angolul: Dog Whisperer) c. sorozatból (National Geographic channelen szokott menni.) akkor te is rájöhetsz, hogy mit rontottál el. Illetve kaphatsz pár tippet-trükköt.

Sok szerencsét.


(UI.: Azért mindíg legyen nálad egy bicska, hogy ha legközelebb megtámad egy hajléktalan, azonnal kanyarinthass az új kutyádnak egy jutalomfalatot belőle.)

2010. dec. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem is ösztönből kéne cselekednie. Ha nem is kéne harapnia, de eléd kéne állnia és védenie kéne.

De szerintem az ösztönt is célszerűbb tovább nevelni, ezért jó az, ha suliba őrző-védőzöl vele. Így tudni fogja valójában mi a helyzet, parancsra tudod uszítani és parancsra le is tudod állítani.

Négy lábon járó fegyver...

Nekem is németjuhászom van, bár most még nagyon kölyök képű(5 hónapos) de már most megvéd a számára ismeretlennek és veszélyesnek vélt dolgoktól (pl. sötétben lengedező bokor). Olyankor mereven megáll, elkezd morogni és ugatni, aztán felborzolt szőrrel megtámadja. :D Nagyon édes pofa. :D Persze ilyenkor nagyon sok dicséret jár neki. :)

2010. dec. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az eddigi hozzászólásokkal részben egyet értek mert a kutya megvéd , de nem mindegy hogy hogyan! Ha eddig elég volt az ugatás arra , hogy elüldözze a betolakodót (póstás) akkor ebből arra juthat , hogy ez máskor is elég lesz , ezért ugatott csak a kutyád mikor megtámadtak(más a helyzet ha kutya támadna meg).Meg kell neki tanítani , hogy ha olyan a helyzet harapjon is , ehez viszon kutyaiskola kell(vagy magánoktató aki tud csibészelni is).
2010. dec. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kezdjük el egy alaptézissel: Nem minden kutya alkalmas személyi testőrnek vagy terület őrzőnek.

Magától egy kutya sem tudja mit kell csinálnia, arra tanítani, képezni kell. Csak az ösztön van meg bennük - már amelyikben még ott van -, azt tudni kell előcsalogatni és a tökélyre fejleszteni. Ehhez évek kemény munkája és nagyon sok pénz kérdése. A csibészeltetés előtt már a kutya fogás készségét fejleszteni kell kölyök korban, mellette nagyon fontos engedelmességre tanítanod is. Amennyiben német juhászt szeretnél venni, kizárólag munkavérvonalút válassz,ha személyi testőrt szeretnél belőle faragni. Az alomból sem mindegy melyik kutyát választod, annak megvan a tortúrája.

2010. dec. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha egy kutya ragaszkodik a gazdájához és szereti, akkor megvédi. Ha le se szarja a fejedet, akkor nyilván azt is lefogja ha megtámad valaki. Nekem egy 12 éves pitbull terrierem van.Egész kicsi voltam amikor hozzám került..és már nem egyszer védett meg !!hangsúlyozom , hogy megvédett és nem gyilkolt. konkrét eset: esti séta, szembe jönnek a cigányok.odaszól nekem a cigánygyerek, hogy belém teheti e a véres hurkáját. mondom a zsírját meg csöpögtesd anyádba...:D:Dkb mindenki szakadt az aluljáróba, csak a csávó húzta ezen fel magát. Odajött megakart tapizni, de nemsikerült neki szerencsére, mert a kutya azonnal beállt elém , ás erősen ráfogott a kezére.A gyereknek mondanom sem kell, remegett keze lába. Szóval igen , amelyik kutya szeret , az megvéd.



20 /L

2010. dec. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek, ha jó a kapcsolat a kutya és a gazdi között, akkor a kutya ösztönösen a gazda védelmére kel.
2010. dec. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
pitbull amstaff dobberman nagyon testü őrző védő kutyá knémet dándog megvédi kutyasuli őrzővédőzés tovább fokozza fejleszti ösztönét
2010. dec. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha a falka összetételéből indulnuk ki, egy képzelten kutya nem kell hogy támadjon egy veszélyhelyzet esetén, hiszen az az alfa dolga.

Ő dönti el, hogy az adott helyzetben menekülés, várakozás vagy támadás lesz a megoldás a problémára. Tehát ha te visszatámdatál volna, elképzelhető hogy a kutya is ezt tette volna, ha viszont annyira gyenge és alárendelő jellem ezt tőled várta volna el teljes egészében.

Ki lehet képezni egy kutyát őrzésre. de ezt ő elsősorban azért fogja tenni hogy a kedvedben járjon és inkább játéknak veszi fel, egy kiváló idegrendszerű kutyának sosem durran el az agya, bármilyen helyzetben vissza kell hogy tudd hívni.

Egyszer megtámadta a középtermetű kutyámak egy kaukázusi...nem tudtam megvédeni, túl nagy volt a kutya, pár másodpercbe beletelt hogy odaérjen a gazdája és lefogja a sajátját, nem ecsetelem mennyi időmbe került mire a kutya ismét az alfát látta bennem, és vakon rám merte bízni az életét mert alkalmasnak gondolt arra hogy én legyek a főnök, pluszban meg kellett bírkóznom a saját lelkiismeretemmel is, kemény meló volt...

2010. dec. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!