Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás a border collie?

Jó választás a border collie?

Figyelt kérdés
Jól kijön a többi állattal és az emberekkel?
2010. dec. 26. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Van napi min. 3 órád csak és kizárólag azzal foglakozni, hogy a kutyád szellemileg és testileg le legyen fárasztva? Hóban, sárban, 40 fokban? Fel vagy készülve arra, hogy egy atomerőművel élj? Akkor egy álomkutya.

Persze a többi kutyával és emberekkel "kijövésre" tanítani kell, szocializálni, mint minden kutyát.

2010. dec. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 diagnostic ***** válasza:

Ebből nem lehet levonni a következtetést,hogy jó választás-e.

A border colliek alapvetően ember és állatszerető kutyák. De ennek ellenére úgy mondanám,hogy inkább egygazdásak. Persze imádják a család többi tagját,de van egy gazda,és az az isten.

Más kutyákkal általában jól kijönnek,és az egyéb háziállatok sem szoktak gondot okozni,legfeljebb annyiban,hogy a legtöbb border még a macskákat is terelni akarja.

De mindahhoz,hogy a kutya tényleg ilyen legyen,ember és állatszerető,valamint egy jó társ,akivel öröm együtt élni,rengeteg munka van.

Minden nap kell neki legalább 3-4 óra foglalkozás,amikor játszhat,szaladhat,tanulhat. Különben egy rémálom. A nem eleget foglalkoztatott borderek nagy hányada más kutyákkal agresszív, kiszökdösik, ás, kapar, szétszed mindent amit csak lehet,és néha a legelképesztőbb rosszaságokat találják ki. Ráadásul általában nagy ívben tesznek a gazda fejére. Na és persze nem árt,ha van a gazdának már kutyás tapasztalata,különben borzasztó könnyen a fejére nőhet a kutya. Következetesen kell őket nevelni.

Nem elég az,hogy van egy kert,és majd ott szaladgálhat.

Ha mindezeket teljesíti a gazda,akkor viszont egy olyan kutyát fog kapni,amiről álmodni sem mert.

2010. dec. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én egy okos és sportos kutyát szeretnék.

Járok lovagolni és a border tudna nyugodtan várni rám a közelemben vlhol ahol látom őt amíg lovagolok, nem kezdené el terelni a lovat mikor rajta vagyok?

2010. dec. 26. 11:17
 4/12 anonim ***** válasza:

Ki kell, hogy ábrándítsalak. A border collie és "nyugodtan vár rám", nem passzol össze. Neki munkát kell adni, különben keres magának. Én inkább egy agárt javasolnék!

Sportos, nem terel, és külön könyvtárat lehetne megtölteni a lóhoz való kapcsolatáról. Ha el tudod vinni rendszeresen futni - itt akár a lovat is be lehetne vonni -, akkor szerintem megtalálod a megfelelő kutyust.

2010. dec. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 rockyy ***** válasza:

Nem hiszem, hogy pásztorkutya lenne neked a legjobb, ha lovaglásra is magaddal akarod vinni.


[link]


Töltsd ki ezt a tesztet, így le fog szűkülni a fajták köre, valamint azt is meglátod, való-e neked a border collie, mert ha igen, ki fogja adni őt is.

2010. dec. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A border collie egy alapvetően szelíd, emberszerető kutya, csak nagy a mozgásigénye. Hidd el nekem, nem olyan rossz, mint ahogyan egyesek itt írják, valószínűleg nekik még nem volt ilyen kutyájuk. A szellemi lefárasztás nem csak a juhokkal és egyéb háziállatokkal kapcsolatos munkát jelenti. Lehet itt szó labda dobálásáról, flyballozás, bot visszahozása, ilyen apróságok. Igen, valóban sokat kell vele sétálni és hagyni futkározni, tehát kell neki egy nagy kert. Ha hozzászoktatod a lovakhoz, nem ijed meg tőle később sem, terelni pedig akkor fogja, ha nincs szellemileg lefárasztva. Az pedig más kérdés, hogy illik-e a személyiségedhez. Ezt neked kell tudnod. Sok szerencsét!
2010. dec. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 diagnostic ***** válasza:

Kedves utolsó,tévedsz.

Nem véletlenül írtam,hanem mert nekem is ilyen fajtájú kutyáim vannak,és rajtuk kívül,mondjuk úgy ismerek még "1-2"-t.

Senki nem írta,hogy csak terelni lehet vele. Hanem hogy nagy a mozgás és foglalkozásigénye. Ez így is van. Ha nem foglalkoznak vele eleget,rossz kutya lesz belőle. Ez is így van. És nem elég neki egy nagy kert.


Kérdező: nem,nem fog ott ücsörögni,és nézni,ahogy te lovagolsz. Ha esetleg összekötnéd a lovaglást,és a kutya futtatását,az már más kérdés,az biztosan tetszene neki. Gondold át,nem véletlenül írtuk azt,amit írtunk. Sok egyéb sportos kutya van,amelyik nyugton bír ülni,amíg neked kell.

2010. dec. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat sokat segített és mit szóltok a németjuhászhoz?
2010. dec. 26. 17:25
 9/12 diagnostic ***** válasza:
Nem ismerem annyira a fajtát,de azt tudom,hogy intelligens, jól képezhető fajta. De következetes ember kell hozzájuk is. Nagy a mozgásigénye ugyan,de a borderénél talán kisebb. Sok törődést igényelnek ők is.
2010. dec. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem juhászkutyát választanék, inkább egy örzö-védő fajtát. Jó nevelés mellett fegyelmezettebek. Óriás schnauzer?
2010. dec. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!