Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyás rendőr? "Kérdésed túl...

Kutyás rendőr? "Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. "

Figyelt kérdés
Szeretnék kutyás rendőr lenni viszont már 2-as vagyok egy gimiben és úgy tudom, hogy csak akkor lehet rendőr ha olyan suliba kezdek....Nincs valami fősuli vagy egyetem erre ???
2010. dec. 26. 14:59
1 2
 1/11 rockyy ***** válasza:
Rendőrségi középiskolába kellett volna menned általános után, és amikor a rendőrségiben letetted az alapokat, utánna lehet azon bellül szakmát választani. Szerintem erről már lekéstél, de kíváncsi vagyok a többiek válaszára, nem biztos hogy így van.
2010. dec. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha itt a suliban elég pontot szerzel érettségikor, és be tudsz kerülni a Rendőrtiszti Főiskolára, akkor simán lehetsz még kutyás rendőr :)


Google a barátod, keress a rendőrtiszti fősuliról infókat, hány pont kell majd oda, szeretnél-e egyáltalán odamenni stb.

2010. dec. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a rendőr középiskola arra jó hogy elmenj járőrnek...jól kell tanulni és az RTF-re menni az a tisztképző a kutyás rendőr pedig csak tiszt lehet..a másik a középiskolában nem fognak alád rendőr kutyát rakni hogy képezd csak a főiskolán..a rendőr középiskola egy sima középiskola heti egy két órában alapok tanulGATásáaval..semmiről nem késtél le de ahhoz hihetetlen jól kell tanulnod..
2010. dec. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Akiteki ***** válasza:
Menj be a legközelebbi kapitányságra és jelentkezz. Nem feltétlenül a rendőrsuli kell, bármilyen érettségivel felvesznek, ha átmész a fizikai teszten, nincs 3 dioptriánál nagyobb szemüveged és pikkelysömöröd. Először járőr lehetsz, utána már lehet szakosodni kutyára.
2010. dec. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez így jó. Kijárod a gimit, utána van Miskolcon van a Miskolci Rendészeti Szakközépiskola, utána a Rendőrtiszti Főiskola, így a legjobb, gimi után kihagyható a miskolci, de akkor nagy valószínűséggel nem fognak felvenni a Rendőrtisztire. Olyan szintű a túljelentkezés, hogy belekötnek amibe, csak tudnak.

Az meg hülyeség, hogy érettségivel lehetsz rendőr....kb sok éve volt ilyen.

2010. dec. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Meg kb. 2 hónapja. Csak azért tudom, mert a fiam is kutyás rendőr akart lenni. Jelenkezett is, a leírtak szerint, csak a szemüvege akadály. Tudod nem mindenki rendőr tiszt lesz egyből. Van aki alulról kezdi.

Előbb érdeklődj, mielőtt lehülyézel valakit, légyszíves.

2010. dec. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem hülyéztelek le. -.- Azt írtam hülyeség az, amit írtál. Mivel közbiztonság szakra jártam szakközépiskolában, mert aztán rendőr akartam lenni, tudom milyen iskolák kellenek. Csak időközben változtattam, nem annak tanultam, de így van, ha bemész bárhová a rendőrségre, a kezedbe fogják nyomni ezeknek az iskoláknak a tájékoztatóját, és megmondják, hogy tanulj. Olyat lehet kérni, hogy érettségivel a rendőrségen keresztül biztonsági őrnek átképeznek.

és, hogy mindezt alátámasszam : [link]

Még a rendőrség honlapján is fenn vannak azok az iskolák amelyek egybefüggenek a rendőrséggel. Az Adyligeti, a Miskolci, a Körmendi valamint a Szegedi Rendészeti Szakközépiskola.

2010. dec. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hát ne haragudj de tényleg elég nagy hülyeség,hogy menjen el érettségivel...az életbe nem lesz belőle semmi...azért mondták,hogy mondjanak nektek valamit ilyen nincs,hogy felveszik csak úgy utána meg,hogy tovább lépjen csak alulról kezdte meg kizárt ha csak nincs valakije magas beosztásban de gondolom,hogy nincs mert akkor már fel is vették volna...kutyás rendőr meg aztán az életbe nem lesz érettségisből.. ezt bízd ide most 4éves Rex nevű német juhászom mivel,hogy én is kutyával dolgozom a rendőrségnél...Jól mondták ,hogy érettségi után menjen el Miskolcra vagy Adyligetre is tud vagy Szegedre ez mind két éves és utána jó eséllyel RTF
2010. dec. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. dec. 27. 13:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Rendőr szakközépiskolába kell jelentkezni (érettségire épülő képzés, nem egyenlő egy sima középiskolával).

Rendőrtiszti Főiskolára is jelentkezhetsz, de kevés az esélye, hogy tisztként kutyás rendőr legyél, azok inkább tiszthelyettesek.

2011. jan. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!