Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Figyelem zavaros kutyusnál...

Figyelem zavaros kutyusnál mivel tudom magamra felhívni a figyelmet? Valakinek nincs valami ötlete/tapasztalata?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 19:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

amint vezetőként tekinthet rád a kutya, akkor ő fog figyelni, és követni téged!

[link]

olvasd el a cikkeket, nézd meg a filmet és utána kérdezz újra...ha van még kérdés:)))

2010. dec. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Vezetőként meg akkor tekint a gazdira, ha megvan a közös testedzés és munka.

Nem csak fegyelem, de mozgás is kell a kutyának!

2010. dec. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én amennyire értelmezem a leírt helyzetet, a mozgás éppen meg van. Viszont érdemes lenne a séta végén alacsony ingerkörnyezetben gyakorolni, és folyamatosan növelni az inegrkörnyezetet.


Szerintem a leírtak alapján az életmód oldal rendben van, tehát tanítás, és falkasorrend rendezés szempontjából érdemes közelíteni a helyzetet. A tanítást már leírtam hogyan, rangban pedig tényleg érdemes lenne távolítani kicsit, ebben teljesen igaza van valamelyik előttem szólónak.


Kérdés még, hogy inkább érzékeny, vagy inkább domináns a kutya? Ilyenkor ijedten, vagy ki ha én nem stílusban kapkod, kalandozik?


A rangsor beli távolítás mindkét verzióban segítség, de ha érzékeny, ijedt, akkor el kellene kezdeni semlegesíteni zajokra, erre is tök jó, a klikkeres, szemkontaktusos gyakorlás.

2010. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Sziklainé Kata:

gondolom nem olvasta el mikor leírtam, hogy a kutyus mennyit mozog, mert szerintem a 2 órás szabad sétát, másfél órás órás pórázas sétát, 30perc-1 óra más kutyákkal játszást, otthoni játszást és klikkerezést nem nevezhetjük le nem mozgatásnak. (ezek a hétköznapok, hétvégén értelem szerűen többet mozog, mert jobban ráérünk) nem hiszem, hogy ennél lényegesen többet lehet foglalkozni a kutyával, ha az ember dolgozik/iskolába jár.


csakkitti:

domináns típus a kutyus, régebben ő volt a falkavezér, de sok munkával ezen változtattunk, most teljes mértékben ő van a falka legalján.


A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:21


olyan, hogy figyelem zavar, olyan van!! ez egy agyi elváltozás következménye, embereknél is létezik, állatoknál is! egyébként teljesen nyugodt lelki állapotban szoktam kivinni, reggel azért, mert természetesen 'még' nincs miért idegeskednem-mérgelődnöm-stb, délután pedig azért, mert a lovakhoz is csak nyugodt fejjel lehet hozzá állni, ők is nagyon érzékenyek erre. ha esetleg rossz napom van, anyum szokta kivinni a kutyát, ő meg már megélt néhány dolgot, soha nem idegesíti magát semmin. :)

2010. dec. 28. 23:11
 15/19 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2010. dec. 28. 23:11
 16/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én úgy látom az egészet, hogy a 8-órás egyedül hagyás után, hirtelen sokat csinál a kutya. Erdőbe sétálás. Bicikli mellett futtatás a lovardába. Ott a többi kutyával játszás. Utána vissza. Ez mind jó dolog, csak az a probléma, hogy te egyedül nem voltál még igazán a kutyával. Neked el kellene érni azt, hogy a kutyád rád figyeljen. Most csak vele kellene foglalkoznod neked egyedül. Nekem idáig úgy tűnik, hogy a kutya egy táska amit viszel magaddal. Amíg te a lovardában vagy addig ő el van valahogy. Utána vissza. Amikor eszedbe jut klikker kedel vele egy kicsit azért, mert azt mondták. Először tisztázni kéne magadban azt, hogy mit szeretnél. Javaslom, hogy a kutyát próbáld most előtérbe helyezni. Az a fontos, hogy egymásra hangolódjatok. De így ebbe a kapkodó rendszerbe nem fog menni. Légy türelmes vele.
2010. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Akkor azt még boncolgatnám kicsit, hogy klikkerezés alatt mit értesz? Mit csináltok amikor klikkereztek?
2010. dec. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

zsuzsababa:


természetesen ezt nem így egyszerre kell érteni, de igaz is, rosszul fogalmaztam/ átsiklottam fölötte. mikor haza érek, természetesen rengeteget vagyok vele. nem 8 óra unatkozás után megyünk lovardába, körül belül 3-4 órakor, addig csak vele vagyok. (ez körülbelül 2-2.5 óra)

csak olyan helyre viszem, ahol nem az van,hogy unatkozunk és várunk a gazdira, csak oda, ahol ő is jól érezheti magát. a lovardába is elengedjük a többi kutyával és amíg nekünk dolgunk van, ők rohangálnak, játszanak a hóba/szalmába/legelőn/stb. persze lehet, hogy van valami ebbe a táskás meglátásba is!


köszönöm a választ!

2010. dec. 29. 00:06
 19/19 A kérdező kommentje:

csakkitti:


hát most szemkontaktust keresünk, ahogy javasoltad. egyébként új dolgokat tanulunk, gyakoroljuk az eddig tanultakat és próbálom 'örömtelivé' tenni a tanulást a kutyus számára, keresni vele a közös nyelvet. vagy, hogy értetted? így, vagy konkrétan egy feladatra gondoltál? :)

2010. dec. 29. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!