Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segíts! Ha a Westie kutyim...

Segíts! Ha a Westie kutyim csirkét kapott enni, mi a következménye? Egyáltalán káros neki? Szabad adni neki? Ez attól lehet? Ha nem mi lehet?

Figyelt kérdés
Na szóval 8 és fél hónapos Westiem van. Van az első két végtagja.Ha szembe látod, ahogy rögtön elkezdődik a melső két végtagja, ott kihullott a szőre és vannaak piros pöttyek. (most 12.26. van) Tegnap és tegnap előtt kapott(12. 25-24.ig) húslevesbe főtt csirkét. Ettől lehet ez a baja?(felül látod a többi kérdést)Ha tudod, h nem attól van, akkor mitől lehet? Mihamarabbi választ kérnék!!! Előre is köszönöm a segítséget!!!
2010. dec. 26. 21:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Csirkecsontot nem szabad adni neki, de ez inkább valamilyen allergia lehet. Ha havas időben kivitted sétálni, rámehetett a sós lé, attól is lehet. De ünnepek után vidd állatorvoshoz.
2010. dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A madárhúst a csövescsontok miatt nem szabad a kutyáknak adni! Ezek a csontok ha eltörnek, vagy elrágják, akkor hegyes részek képződnek, amitől megsérülhet a kutya szája, nyelőcsöve. Ha így lett volna, akkor azt rögtön észrevetted volna.
2010. dec. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem csirkecsontot adtam neki egyébként. Nagyon köszönöm, mert ez segített volt kint hóban, szóval szerintem ez lehet a baja. De az tuti, h holnap viszem dokihoz.

Köszi a segítséget!!!

2010. dec. 26. 22:03
 4/17 anonim ***** válasza:
A csirkétől nem lesz most semmi baja, de valószínű, hogy a csirkére allergiás. A westie alapból hajlamos a csirkeallergiára.
2010. dec. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát én nekem egy olyan ember mondta, h allergiás lehet rá, aki már járt így. Szóval lehet, h ez ténleg a baja. De Ba*sszus úgy féltem szegényt!!! :(
2010. dec. 26. 22:08
 6/17 anonim ***** válasza:
Nyugi, az allergia kezelhető. Nem lesz semmi baja, térjetek át olyan kajára, lehetőleg száraztápra, ami csirkementes. Számos prémium minőségű táp van hipoallergén, azaz nem tartalmaz a kutyád számára allergiát kiváltó dolgokat. Ez lehet halas, bárányos, marhahúsos, tökmindegy, csak alaposan nézd meg, hogy ne legyen az összetevők között felsorolva csirke. :)
2010. dec. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi a nyugtatást és a sok segítséget!!!
2010. dec. 26. 22:13
 8/17 anonim ***** válasza:
Az allergia jelei ha az általad leírt helyen vannak kiütései, sokat vakarózik vagy ha a talpát nyalogatja. Sajnos a legtöbb westie allergiás a csirkére. A te kutyád nem evett nagy mennyiséget, szerintem nem lesz baja, de inkább teljesen zárd ki a csirkét az étrendjéből.
2010. dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, igen mostmár, azt hiszem meglehetek győződve arról, h ez allergia. És ezt esetleg valaki tudja, hogy lehet kezelni?
2010. dec. 26. 22:18
 10/17 anonim ***** válasza:

Nővéremék Westie- je is allergiás a csirkére nagyon.

Neki az állatorvos adott szteroid gyógyszereket,amiket szednie kellett.Úgyhogy mindenféleképpen vidd el.Neki is kihullott a szőre, és úgy viszketett neki,hogy saját magát marta.És vigyázz,hogy soha többé ne kapjon,mert meg is vakulhat vagy süketülhet hosszú távon,ezt is az orvos mondta..:S

Jobbulást a kutyusnak!

2010. dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!