Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves gyereknél természetes...

8 éves gyereknél természetes ha cumizza az ujját elég sokszor? Lehet valamilyen káros következménye?

Figyelt kérdés
Párom előző kapcsolatából való gyerekéről van szó. Szerintem (bár nekem még sosem volt gyerekem) ez nem normális. Vagy csak én reagálom túl?
2011. máj. 12. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem természetes, de sok gyerek van vele így. Jobb, ha kimaradsz ebből, nehogy te legyél a rossz.
2011. máj. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ebben a korban már valóban nem az, valószínűleg valami lelki ok ál a hátterében. én is szoptam az ujjam, nagyon nehezen szoktam le, de az iskolakezdés megtette a hatását. felnőttkoromban fogszabályzót hordtam, mert emiatt kijjebb állt a felső fogsorom (az ujjamal toltam kifelé a fogínyt hosszú éveken át...)
2011. máj. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
júj, én is úgy voltam épp, mint az előző. Nagyon nehezen szoktam le, volt, hogy bekötötték a kezemet, hogy ne férjek az ujjamhoz. Nagyon rossz beidegződés. Én is hordtam fogszabályzót. Beszélj a pároddal, utána meg szoktassátok le valahogy a gyereket, mert később még nehezebben fog menni.
2011. máj. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos az en 6 evesem, aki szeptembertol suliba megy is szopja meg az ujjat. Persze nem egesz nap, de ha fardt, es mondjuk csak TV-t nez, akkor bizony bekerul az ujja a szajaba. Az elalvashoz is kell neki.

En is tanacstalan vagyok, mit csinaljak vele, mert okos, ugyes kislany, megsem tudom vele megertetni, hogy a fogainak sem tesz jot..

2011. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

utolsó kettő:


második vagyok, nem vagyok szakember, csak saját tapasztalataimat tudom megosztani veletek. kéthónapos koromban elapadt anyum teje, akkor kaptam rá az ujjszopásra. nálam mindennel próbálkozott anyu és a nagymamám. bekenték csípőspaprikával és nem engedték, h lemossam (leszopogattam róla, pedig nagyon csípett, folyt a könnyem), leragasztották leukoplast-tal, kilakkozták a körmöm, betegségekkel fenyegettek, ami a piszkos ujjamról kerül a szervezetembe (ez megijesztett, soha kisgyerek annyit nem mosott kezet, mint én, de nem hagytam fel az ujjszopással). ennél jóval csúnyábbakkal is fenyegettek, amelyeket természetesen nem tartottak be, de megingathatatlan voltam. amikor sulis lettem, akkor teljesen magamtól elkezdtem nagyon cikinek érezni a dolgot és elhatároztam, hogy leszokom. saját akaratomból, önszántamból. még így is nehéz volt, de miután az én döntésem volt, véghez is vittem.


szóval szerintem nem lehet senkit erőnek erejével leszoktatni az ujjszopásról, mivel az mindig "kéznél van", képtelenség eldugni, ahogy egy gyereket napi 24 órában felügyelni is. mindig ki tudja majd játszani a szabályokat, hacsak nem ő maga állítja fel őket. és igen, nekem is mondták, h csúnyák lesznek a fogaim (egyébként, szép, szabályos fogsorom van, nem áll kuszán, csak a felső fogsor teljes íve előrébb került), gyerekként az se érdekelt. felnőttként már tettem is érte, h ne maradjon ilyen, de ezt 15 évvel azelőtt senki sem tudta velem megértetni.


én azt tanácsolom, h ne tiltsátok, és ne a hozzáférést próbáljátok gátolni, mint nálam. az ujjszopásnak mindig lelki okai vannak, ha ennyi idősen sem hagy fel vele, ezeket kell feltárni, sok beszélgetéssel, esetleg szakemberrel. ha csak azt mondjátok: "ne szopd az ujjad!", azt fogja gondolni: "de!"

2011. máj. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
akarom mondani: utolsó és kérdező :-)
2011. máj. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én19 vagyok, és még mindig szoktam, de csak ha tényleg senki nem látja és egyedül vagyok, amúgy kibírom. fogszabályzóm volt 14 évesen de azóta nincs baj a fogaimmal.
2012. aug. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!