Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 10 hónapos Yorki...

Van egy 10 hónapos Yorki kutyám a körmét vágni kell-e ha igen mivvel és hogyan? A szőrzete mitől lesz szép és selymes?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el kutyakozmetikushoz, mert ő biztos tud neked segíteni!! Ja és nagyon szerencsés vagy, hogy Yorkid van. Nekem egy westiem van. Nekem csak jövő nyárra lessz!!! :( de nem baj van türelmem ja és bocs h kicsit eltértem a kérdéstől!!
2010. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok a kutyushoz, nagyon aranyos lehet :)


A körmét vágni csak tapasztalt gazdiknak szabad, különben az állatorvos és a kozmetikus is nagyon ügyesen el tudja végezni párszáz forintért. De neked való körömvágók is vannak már, amik nem pont körömvágásban tapasztalt gazdák: [link]

Ez is ilyen. Ezzel elég könnyű már levágni a kutyus körmét, ha nem kopik, de én azért először vagy orvosra, vagy kozmetikusra bíznám.



A szőrzete szép és fényes lesz, először is, akkor ha:

1, jó kajával eteted, prémium minőségűvel

Orijen, Acana, Royal Canin, Hill's, Eukanuba, Happy Dog stb. Ezeket nyugodtan adhatod neki, és ezek garantálják a szép, selymes, egészséges szőrzetet :)

2, a kutyakozmetikus nagyon jó tanácsokat tud neked adni, és ha elviszed hozzá egy szőrápolásra-karomvágásra, nagyon jó tanácsokat tud neked adni a szőrápolással kapcsolatban.

3, adhatsz neki szőrkondícionáló vitaminokat, nálunk pl a Pet-phos vitamint vált be: [link]

Ne aggódj, ezeket a vitaminokat a kutyusok imádják, az enyém csak könyörög érte, ha meglátja, imádja! :)

2010. dec. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jó tanácsokat.

A Yorkim igen aranyos mini testü és Bambi a neve.

2010. dec. 26. 22:13
 4/12 anonim ***** válasza:

még nem kell vágni a körmét!!! eszedbe ne jusson...

sétánál pedig amúgy is kopik majd neki, ha majd leviszed, de amíg nem kapta meg az összes oltását csak óvatosan...

és ilyenkor télen nem árt felöltözteni a csöppségeket :)


a szőrük pedig a minőségi táptol (az én yorkim Acanát és Orijent eszik) és a rendszeres fésüléstől, ápolástól lesz.

de vannak kifejezetten ilyen ápolókészítmények, amit majd vehetsz a szőrére!


gratula hozzá és vigyázz rá! a lényeg, hogy ő nem egy kiegészítő, hanem egy igazi terrier, nevelni kell, különben a fejedre nő :))

2010. dec. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, bocsi 10hetesnek olvastm :D

10hónaposan már nyugodtan vidd kutyakozmetikába ott levágják a körmét:)

2010. dec. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

Kb 2 hónapja vettem és még soha nem volt yorkim .

Az oltásokat mind a 4-et megkapta.

A volt gazdija sajnos saját maga vágta a szőrzetét és én szeretném helyre hozni. Én nem szeretném vágni csürit akarok neki pedig fiu kutyus azt szeretném ha szép lenne de nagyon szeretem egy ágyba

alszik velem , és csak reggel kell kivinem hogy elvégezze a dolgát .

Köszönöm a gratulákat :)

2010. dec. 26. 22:47
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem 4 éves a yorkim, de még nem volt vágva a körme. Mindig megnézi a kutyakozmetikus, az állatorvos is meg szokta nézni, de azt mondták, hogy neki kopik magától, szóval eddig még nem kellett vágni. A szőrének a minősége alapvetően örökletes dolog, de ha mindennap át van fésülve alaposan, az is sokat számít.

És ha esetleg valami szőrápolót szeretnél használni, akkor ajánlom itt vásárolj: www.zanni.hu

Biztosan tudnak neked segíteni, én anno a kutyámmal együtt mentem el hozzájuk. Megnézte az eladó a szőrét, a bőrét, és annak ismeretében adott egy nagyon jó ápolót.

2010. dec. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

vidd kozmetikushoz ne kisérletezgess otthon, abbol komoly baj lehet.



(és nem létezik mini yorki)

2010. dec. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
mini yorki nem létezik..ne kezdjük már megint...mini a mérete mert olyan kicsi és kész.....(tudom-tudom életre nem való gyenge kölykökből lettek stb elkorcsosultak, hagyjuk már ezt ) mini a MÉRETE! a TESTTÖMEGE ezért hívják mininek.......mellesleg a kérdező is azt írta mini TESTŰ!!!!!
2010. dec. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
gratulálok yorkidhoz! Kecskeméten a Lily kutyakozmetikában 300ft-ért vágják a kutyának a körmét
2011. jan. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!