Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök vizslámat hogy tudom...

Kölyök vizslámat hogy tudom leszoktatni a távollétemben történő lakásbontásról?

Figyelt kérdés
20 játéka van a földön, rádiót bekapcsolva hagyjuk neki, van egy másik kutyánk is, akivel elszórakozik, de mégis mindent szétrág.
2010. dec. 27. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

én egyik kutyámat sem hagytam kölyökként tök egyedül a lakásban, már csak azért sem, mert nagyon féltettem őket a vezetékektől...

ketrecbe voltak zárva etetéskor és a távollétünkben. persze a ketrec egész nap nyitva volt, ha otthon voltunk, olyankor is gyakran használták a kutyák. amikor elmentünk otthonról, akkor pedig valami ráható-csócsálható préselt bőr csonttal, vagy hasonlóval hagytuk magára az illetékest. kutyafüggő, hogy mikor szoknak le a rombolásról, a juhászkutyám már 4 hónaposan is épen hagyta a házat, a terrierekkel ez hosszabb folyamat volt :D

2010. dec. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Akiteki ***** válasza:

A kiskutyák már csak ilyenek.

Ne hagyj neki 20 játékot, mert elunja őket. Egyszerre csak egyet. És éld túl ezt az időszakot, később talán jobb lesz.

2010. dec. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? az szerintem is jó megoldás, ha "járókába" teszed őt.
2010. dec. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sokat segít még egy kölyöknél, ha annyira elfáraztod mielőtt egyedül hagyod, hogy élni se legyen kedve.


És fokozatosan szoktasd az egyedülléthez, eleinte rövid időkre.

2010. dec. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy most ez nem segít, de nálunk is így volt.

Mindent kipróbáltunk, semmi sem segített.


1 éves korára kinövi. Nem fogja bántani a lakást.


Nekünk most volt egy éves a vizslánk, de már sokat változott, nem rág szét semmit, max egy-két dolgot, amit nem kutyabiztos helyen hagyunk.


De egyébként a lefárasztás tényleg jó ötlet. :)

2010. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

fokozatosan kel lrászoktatni. az idegesség pedig abból eredhet, hogy nem kötöd le eléggé az energiáit. sokkal többet foglalkozz vele főleg futtasd sétáltasd játsz vele.

emllett az agyát is lekll fárasztani

2010. dec. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én át tudom érezni a problémádat:) Nekem is vizslakeverékem van, képtelenség kifárasztani. Kiskorában sokkal rosszabb volt ráadásul.
2010. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. csak remélni merem, hogy idővel kinövi. most vettünk egy röfögős malacot neki, az egy napig lekötötte a figyelmét:)lehet, hogy több csipogós kell...
2010. dec. 29. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!